مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز

ما، در این مقاله درمورد مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز توضیحاتی را ارائه می دهیم.

یو پی اس هایی که دارای 3 فاز ورودی و 1 خروجی دارای سه منبع تامین اضطراری برق است، در هنگامی که قطعی برق و نوسان های برق بیش از حد است برق مورد نیاز برای لوازم الکترونیکی را تامین می کند.

در زمانی که برق شهری وجود دارد یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز باتری خود را برای زمان های اضطراری شارژ می کنند و در این هنگام برای مصرف کننده های برق ولتاژ را ثابت نگه می دارند.

بررسی مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز

یو پی اس ها با سه فاز ورودی و یک فاز خروجی از اینورتر تک فاز و رکتیفایر سه فاز تشکیل شده است.

مزیت این روش به این صورت است که تقسیم بار بر روی سه فاز صورت می گیرد اما نتیجه متفاوتی با توجه به موارد زیر خواهد داشت.

Ups عموما در یکی از مورد های زیر سوئیچ می کند به مسیر، در این هنگام تنها از یکی از این فاز ها کل جریان تامین می شود.

  1. زمانی که جهت سرویس ups از مدار خارج شود.
  2. درصورتی که یو پی اس خراب شده باشد.
  3. هنگامی که از حد مجاز دمای داخلی دستگاه تجاوز کند.
  4. جریان نامی دستگاه از جریان بار کمتر باشد.

با توجه به دلایل فوق اگر یک فاز، مرجع توانایی تغذیه تمام بار را داشته باشد، با این وجود باید کابلی با قطر مناسب در مسیر فاز مرجع از فیوزها استفاده کرد.

این فاز باید با توجه به این واقعیت در هر لحظه قابلیت جریان دهی معادل تمام بار را داشته باشد، باعث عدم وجود تقارن بین جریان سه فاز، کل مجموعه در حالت نرمال خواهد بود.

خرید یو پی اس سه فاز
یو پی اس سه فاز

انواع فازهای مصرفی یو پی اس

براساس فاز برق مصرفی یو پی اس ها انواع مختلفی دارند.

وسیله و یا دستگاه های ups بر اساس فاز برق مصرفی که دارند دارای سه نوع زیر می باشد.

  • سه فاز ورودی و یک فاز خروجی
  • ورودی سه فاز و خروجی سه فاز
  • یک فاز ورودی و یه فاز خروجی

تفاوت های یو پی اس سه فاز نسبت به یو پی اس تک فاز

اصلی ترین تفاوت این یو پی اس سه فاز نسبت به یو پی اس تک فاز در کنترل قدرت و یبولیتین آن ها می باشد. که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

سیستم تک فاز بیشتر برای دستگاه هایی که کوچک هستند کاربرد دارد، مثلا برق مورد نیاز برای کار های غیر صنعتی و خانه ها را تامین می کند، مناسب ترین گزینه است.

یو پی اس های تک فاز بهترین گزینه برای برای موتورهایی با 5 اسب بخار است.

جریانی که موتورهای تک فاز رسم می کنند از موتورهای سه فاز بیشتر است. راه اندازی و نصب یو پی اس های تک فاز بسیار راحت تر و آسان تر از سه فاز است.

از یو پی اس های سه فاز در کارهای بزرگ و صنعتی استفاده می کنند، یو پی اس سه فاز قدرت چگالی بالایی دارد.

یو پی اس های سه فاز به سیم کشی ارزان تر و کوچکتر و ولتاژ پایین تر نیاز دارد و از این نظر امن تر و اجرای ارزان تری دارد.

خرید یو پی اس تک فاز
یو پی اس تک فاز

عملکرد یو پی اس سه فاز

بازده یو پی اس های صنعتی به یو پی اس های معمولی بیشتر است. تبدیل ac به dc هنگام وجود برق شهری توسط یو پی اس ها انجام می شود. باتری های یو پی اس ها به این صورت شارژ می شود.

یو پی اس سه فاز بهتر است یا تک فاز

در انتخاب یو پی اس تک فاز یا سه فار نکات بسیار زیادی اثر گذار است. برای کسانی که جز مصرف کنندگان سه فاز هستند، باید از دستگاه یو پی اس با خروجی سه فاز استفاده کنند.

یو پی اس های تک فاز برای توان های پایین استفاده می شود. ولی برای توان های بالاتر، یو پی اس ها به دو صورت قابل استفاده هستند، یکی به صورت سه فاز به سه فاز و دیگری به صورت سه فاز به تک فاز.

عوامل موثر در قیمت یو پی اس ها

یو پی اس ها بدون وقفه و منبع برق دائمی و مناسب هستند. در بسیاری از صنعت ها نمونه هایی از دستگاه ها و سیستم ها پر کاربرد می باشند برای تجهیزات برقی. مهم ترین عامل در تعیین قیمت این محصول باتری آن است. قیمت یو پی اس های معمولی با یو پی اس های سه فاز متفاوت است.

مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز
تفاوت یو پی اس سه فاز و تک فاز
در نهایت اینکه

امیدواریم با خواندن این مقاله به جواب سوال های خود از جمله  مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز و عملکر هر کدام رسیده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به مزایا و معایب یو پی اس ها با ورودی سه فاز و خروجی تک فاز

[accordion title=””][accordion-item title=”باتری های قابل استفاده در ups کدام اند؟”]ینیکل کادمیم، لیتیوم، سرب اسید و سیلور آلکالین است.
که مناسب ترین نوع باتری سرب اسید است در پوش این نوع باتری ها کاملا بسته است و نیازی به سرویس و نگهداری ندارند و ولتاژقابل استفاده 127 است.بعضی جاها باتری با طول عمر بالایی نیاز دارد که بهتر است از نیکل کادمیم استفاده شود.
[/accordion-item][accordion-item title=”محل نصب یو پی اس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟”]فضای کافی و مناسب داشته باشد، جای امنی برای نگهداری باتری وجود داشته باشد، جهت دسترسی آسان با یو اس پی ها تجهیزات ایمنی و کافی فراهم شده باشد و شرایط محیطی و انتخابی مکان مناسب باشد. از ویژگی های محل نصب یو پی اس است.

[/accordion-item][accordion-item title=”مورد هایی که باید در انواع یو اس پی ها دوباره بررسی شوند چیست؟”]به صورت دوره ای یه سری از موارد نیاز به بازبینی دوباره دارد که شامل ولتاژups ، توان مصرفی، فرکانس ورودی و خروجی، دمای داخلی یو پی اس، راه های تهویه، جران شارژباتری ها، اطمینان داشتن از سالم بودن کلید های ورودی و خروجی و …. [/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...