مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟

تا به حال شده است که در زمان خرید یو پی اس مورد نیاز برای تجهیزات الکتریکی که در منزل و محل کارتان از آن ها استفاده می کنید به این موضوع فکر کرده باشید که مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟ سیستمی که شما به عنوان یک منبع تغذبه برق بدون وقفه برای تجهیزات خود انتخاب می کنید تا چه مدت زمانی باید بتواند برق مورد نیاز تجهیزات شما را فراهم کند؟ چرا نیاز به یو پی اس ضروری است؟

آیا بدون اینکه سیستم های خود را به یو پی اس مجهز کنید باز هم می توانید در شرایط اضطراری از آن ها استفاده کنید؟ یو پی اس چقدر در زندگی شخصی و کاری شما نقش مهم و تاثیر گذاری می تواند داشته باشد؟

سوالاتی که در ابتدای این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم تنها تعدادی از سوالاتی است که بدون شک برای شما دوستان عزیزی که می خواهید تجهیزات الکتریکی ضروی خود را به یک سیستم تامین کننده برق در شراط اضطراری مجهز کنید و درباره یو پی اس کمی اطلاعات دارید مطرح خواهد شد و ذهن شما را درگیر خواهد کرد.

به همین خاطر تیم هژیر صنعت تصمیم گرفته است که  تا درباره مدت زمان پشتیبانی یو پی اس در این مقاله با شما صحبت کند.

یو پی اس چیست؟

در مقاله های مختلف بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که منظور از یو پی اس چیست؟ اما برای اینکه بتوانیم درک بهتر و درست تری از این سوال داشته باشیم که مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟ نیاز داریم که بار دیگر اشاره ای به معنا و مفهوم یو پی اس داشته باشیم.

همانطور که می دانید یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می باشد و یک منبع الکتریکی است که کار اصلی آن تامین میزان برق مورد نیاز تجهیزات الکتریکی در مواقع ضروری همچون قطع شدن جریان برق شهری می باشد.

این سیستم می تواند با ذخیره کردن انرژی مورد نیاز خود در باتری که دارد برق مورد نیاز تجهیزاتی که شما در منزل و محل کارتان از آن ها استفاده می کنید را تامین نماید.

خرید یو پی اس
یو پی اس

محل قرار گرفتن یو پی اس

سیستم یو پی اس بین برق شهری و دستگاه های مورد مصرف شما قرار داده می شود تا بتواند اضافه بر تنظیم برق شبکه و تثبیت آن از اختلالات و نوسانات برقی که برای تجهیزات شما به وجود می آیند جلوگیری کند.

بنابراین زمانیکه شما قصد خرید این سیستم را داشته باشید نیاز است بدانید که این سیستم با استفاده از انرژی که در باتری‌ های خود ذخیره کرده است، برق مورد نیاز تجهیزات مصرفی را تامین می ‌نماید.

پس خرید ups که نوع کسب و کار شما همخوانی داشته باشد گزینه مناسب تری است.

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟

حال که دانستید یو پی اس چیست؟ و محل مناسب برای قرار دادن این سیستم کجاست. می خواهیم به این مسئله بپردازیم که مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟ چرا نیاز به یو پی اس ضروری است؟ و شما با خرید یو پی اس مناسب می توانید از پشتیبانی برق در جای خود اطمینان کامل را بدست آورید.

شاید ندانید که این سیستم های پستیبان این قابلیت را دارند تا به عنوان پشتیبان بیمه نیز عمل کنند. به این صورت که اطلاعات سیستم ها را در حین قطع برق بیمه خواهند کرد.

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس در حقیقت زمانی است که سیستم هایی که به این دستگاه مجهز کرده اید می توانند در مدت زمان قطعی برق جهت تضمین خاموش نمودن امن یک سیستم الکتریکی همچون کامپیوتر که همه ما در طول زندگی شخصی و کاری خود زیاد از آن استفاده میکنیم به گونه ای عمل کند که هیچ کدام از اطلاعات شما پاک نشوند و شما برای ذخیره اطلاعات مهم خود و خاموش کردن صحیح سیستم زمان کافی در اختیار داشته باشید.

علاوه بر کامپیوتر برخی سیستم های امنیتی هم وجود دارند که کار کردن مداوم آن ها در چند ساعت متوالی لازم و ضروری می باشد مثل سیستم های دور بین مدار بسته که نیاز به یک پشتیبان همچون یو پی اس دارند تا بتوانند ساعت های طولانی و در شرایط اضطراری نیز روشن بمانند.

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟
محل قرار گرفتن یو پی اس

یو پی اس از چه دستگاه هایی محافظت می کند؟

 • کامپیوتری خانگی
 •  روتر
 • مودم
 •  تلویزیون های هوشمند
 •  لوازم خانگی
 •  کنسول بازی
 • آسانسور
 • دوربین مدار بسته
 • سایر وسایل الکترونیکی
یو پی اس از چه دستگاه هایی محافظت می کند؟
تجهیزاتی که یه یو پی اس نیاز دارند.

انتخاب نوع یو پی اس

فراموش نکنید که بسته به نحوه استفاده از سیستم یو پی اس که آن را برای تجهیزات خود خریداری کرده اید نوع آن ها نیز متفاوت می باشد و باید حتما در زمان خرید برای فروشنده مشخص کنید که برای چه نوع تجهیزاتی به دنبال یو پی اس هستید .

همانطور که قبل تر هم عنوان کرده ایم انتخاب درست یو پی اس برای تجهیزات الکتریکی که از آنها استفاده می کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

برای اینکه بهتر متوجه این مسئله شوید که برای چه تجهیزاتی کدام نوع یو پی اس مناسب تر می باشد موارد زیر را مورد مطالعه قرار دهید.

 1. یو پی اس های آفلاین گزینه ای بسیار خوبی برای، کامپیوترهای خانگی، لپ تاپ، مانیتور و همچنین تلویزیون های هوشمند می باشند
 2. یو پی اس لاین اینتراکتیو که نوع دیگری از یو پی اس های موجود درباز می باشد و می تواند روند پشتیبان گیری بسیار متفاوتی هم داشته باشد اغلب برای سیستم هایی همچون، دوربین های مداربسته، انواع کارت خوان و مودم استفاده می شود
 3. در نهایت آخرین مدل یو پی اس ها یعنی یو پی اس آنلاین برای کامپیوترهای حرفه ای که به عنوان سرور استفاده می شوند مناسب خواهد بود.
انواع یو پی اس
انتخاب انواع یو پی اس
در نهایت اینکه

امیدواریم آنچه که در این مقاله برایتان شرح داده شده است به شما کمک کند تا بهتر بتوانید این موضوع را درک کنید که مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟ و چرا نیاز به یو پی اس ضروری است؟

موراد عنوان شده در این مقاله از مهم ترین مواردی هستند که می توانند به شما در خرید یو پی اس مناسب با حرفه و شغلی که دارید کمک کند.

مشاوران و کارشناسان ما از طریق سایت hajirsanat.com نیز برای راهنمایی و مشورت های بیشتر به شما کمک خواهند کرد. شما می توانید از طریق همین سایت سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما مطرح کنید.

سوالات مربوط به مدت زمان پشتیبانی یو پی اس چقدر است؟

[accordion title=””][accordion-item title=”چه وسایلی را نمی توان به یو پی اس وصل کرد؟”]لامپهای فلورسنت یا لامپ های گازی، موتورها و کمپرسورها، دستگاه های تهویه مطبوع، پرینترهای لیزری از جمله وسایلی هستند که نباید آن را به سیستم یو پی اس مجهز کرد.[/accordion-item][accordion-item title=”زمان برق دهی دستگاه یو پی اس چقدر است ؟”]خب، باید بدانید که زمان برق دهی به سیستم های یو پی اس به دو عامل اصلی تعداد سیسیتم ها و میزان بار و ظرفیت باتری آن بستگی دارد. به طور معمول باید بگوییم که میزان برق دهی یو پی اس بین 5 تا 7 دقیقه می باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”نول مشترک در سیم کشی خروجی یو پی اس (یو پی اس) چیست؟”]ژنراتورها با سوخت های فسیلی کار میکنند و هنگام قطع برق پس از حدود چند ثانیه تاخیر وارد مدار برق می شوند. به دلیل ماهیت آنها نیاز به نگهداری، محلی برای ذخیره سوخت و دارای سر و صدا هستند. ژنراتورها هنگام قطع برق موجب بروز وقفه می شوند ولی یو پی اس (UPS) هیچگونه وقفه ای را ایجاد نمی کند. یکی دیگر از مشکلات ژنراتورها یا موتورهای برق تغییر فرکانس آنها به دلیل تغییر سرعت موتور است که باعث به هم خوردن سنکرونیزاسیون در وسایلی می شود که با برق شهر سنکرون شده اند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.