مدت زمان برق دهی در یو پی اس

مدت زمان برق دهی در یو پی اس

حتما برای بسیاری از شما عزیزان این سوال پیش آمده است که مدت زمان برق دهی در یو پی اس چقدر می تواند باشد و اینکه آیا این مدت زمان برق دهی برای تجهیزات برقی کافی است یا خیر؟

این کاملا طبیعی است که شما نگران تجهیزات برقی خود باشد و بخواهید بدانید که در مدت زمان قطعی برق دستگاه یو پی اس که به تجهیزات برقی خود مجهز کرده اید تا میزان برق مورد نیاز آن ها را در شرایط اضطراری فراهم کند چقدر می تواند به شما کمک کند تا بتوانید کارهایتان را سر و سامان دهید.

مدت زمان برق دهی یو پی اس به چه مواردی بستگی دارد

همانطور که می دانید دستگاه های یو پی اس که در بازار موجود می باشند در سه نوع آنلاین، آفلاین و Line interactive تقسیم بندی شده اند که هر یک از این دستگاه ها را باید با توجه به نوع تجهیزاتی که در اختیار دارید انتخاب و خریداری کنید.

هر یک از انواع یو پی اس های موجود در بازار کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشند اما هیچ یک از ویژگی های آن ها نمی توانند مشخص کننده Power duration in UPS باشند.

در حقیت باید بگوییم که مدت زمان برق دهی در دستگاه یو پی اس تنها به دو عامل زیر بستگی دارد.

  1. ظرفیت یا آمپر ساعت باتری یو پی اس
  2. میزان بار متصل به یو پی اس
علت برق دهی در یو پی اس
برق دهی در یو پی اس

مدت زمان برق دهی در یو پی اس

دانستیم که برای درک اینکه یک دستگاه یو پی اس چه مدت زمان می تواند برق مورد نیاز تجهیزات برقی که ما از آن ها در منزل و محل کار خود استفاده می کنیم را تامین نماید بستگی به ظرفیت آمپر باتری و میزان باری که به این دستگاه متصل می شود دارد.

سیستم یو پی اس دارای انرژی دهی محدود می باشد بنابراین نیاز است که آن را به سیستم ژنراتوری مجهز کنیم. زمانیکه در شرایط حساس و ضروری تجهیزات الکتریکی که به سیستم ژنراتور مجهز نمی باشند دچار قطعی برق شوند فقط منبع برق موجود انرژي الکتریکی حاصل از باتری یو پی اس می تواند در یک مدت زمان مشخص میزان برق مورد نیاز تجهیزات را فراهم کند که این مسئله به میزان مصرف بار و ظرفیت سرویس دهی باتری یو پی اس بستگی دارد.

زمانیکه سیستم ها و تجهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنید به سیستم یو پی اس مجهز باشند این دستگاه می تواند برق مورد نیاز تجهیزات را تامین نماید و هیچگونه مشکلی برای سیستم های شما به وجود نمی آید و اطلاعات برنامه ها سیستم از دست نمی روند.

اما مسئله مهم تنها حفظ اطلاعات نیست. اگر برق برای مدت زمان طولانی قطع باشد این سیستم ها کارایی خود را از دست خواهند داد.

بنابراین این موضوع که شما بدانید مدت زمان برق دهی در یو پی اس تجهیزات شما چقدر می باشد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

ظرفیت یا آمپر ساعت باتری یو پی اس

قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که یکی از مهم ترین مواردی که در مدت زمان برق دهی دستگاه یو پی اس تاثیر گذار می باشد ظرفیت آمپر یا ساعت باتری یو پی اس می باشد.

برای اینکه بتوان میزان ظرفیت که باتری یو پی اس دارد را مورد محاسبه قرار دهید تا با خیال آسوده تری خرید یو پی اس مورد نیاز خود را انجام دهید باید بدانید که:

یو پی اس، دستگاهی است که برای تامین میزان برق مورد نیاز تجهیزات برقی به صورت موقتی عمل می کند. در این دستگاه ها برق شهری با تبدیل به برق مستقیم برای شارژ باتری استفاده میشود.

یعنی زمانیکه برق شهری قطع می شود، برق خروجی دستگاه یو پی اس به کمک باتری یا باتری هایی که دارد میزان برق مورد نیاز تجهیزات را تامین و مهیا می کند.

ظرفیت ساعت باتری یو پی اس

عوامل موثر در محاسبه باتری یو پی اس

  • میزان بار
  • ظرفیت شارژر یو پی اس
  • ظرفیت باتری یو پی اس
  • بازدهی یو پی اس
  • نوع باتری

میزان بار متصل به یو پی اس

نکته مهم بعدی که در مدت زمان برق بدهی در یو پی اس تاثیر گذار می باشد میزان بار متصل به دستگاه یو پی اس است.

این مسئله از مهم ترین عواملی است که در محاسبه باتری یو پی اس نیز مورد توجه می باشد.

میزان بار، در حقیقت مجموع توان مصرفی تمام تجهیزات برقی است که شما می خواهید آن ها را به دستگاه یو پی اس که خریدای کرده اید متصل کنید.

شاید این کار برایتان سخت باشد و ندانید که چطور باید از توان مصرفی تجهیزات خود مطلع شوید. خب، اغلب تجهیزات برقی که ما از آن ها استفاده می کنیم در پلاک آن ها مقدار توانشان به وات ذکر شده است.

این مسئله را به خاطر داشته باشید که هر چه ظرفیت باتری هایی که برای دستگاه یو پی اس خود انتخاب کرده اید بیشتر باشد، زمان پشتیبانی و برق دهی به دستگاه یو پی اس و تجهیزات برقی شما بیشتر و طولانی تر خواهد بود. مثلا: باتری که 7 آمپر ساعت دارد زودتر از باتری 18 آمپر خالی می شود.

عوامل موثر در محاسبه باتری یو پی اس
میزان بار متصل به یو پی اس
در نهایت اینکه

زمانیکه تصمیم به خرید دستگاه یو پی اس گرفته اید و می خواهید تجهیزات برقی که برایتان از اهمیت بالایی برخوردار می باشند را در مواقع ضروری( زمان هایی که برق قطع می شود) همچون شرایط عادی در اختیار داشته باشید و از آن ها استفاده کنید نیاز است که حتما به مدت زمان برق دهی در یو پی اس که خریداری کرده اید توجه داشته باشید.

ما، در این مقاله به دو مورد بسیار مهم که می توانند بر مدت زمان برق دهی در یو پی اس تاثیر گذار باشند اشاره کرده ایم.

به خاطر داشته باشید که ظرفیت یا آمپر ساعت باتری یو پی اس و میزان بار متصل به یو پی اس دو نکته بسیار مهم و تاثیر گذار بر مدت زمان برق دهی در دستگاه یو پی اس می باشند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

 

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...