محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر

محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر

تجهیزات برقی زیادی هستند که در زمان رعد و برق دچار نوسانات و مشکلات جبران ناپذیری می شوند. به همین منظور امروز تیم هژیر صنعت تصمیم گرفته است که اشاره ای به راه ها و روش های محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر داشته باشد و در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

تا انتهای مقاله امروز با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از استابلایزر در تجهیزات الکتریکی

در متن بالا به این مسئله اشاره کردیم که تجهیزات برقی که ما، در منزل و محل کار خود از آن ها استفاده می کنیم و بسیار حساس و گاها گران قیمت می باشند به خاطر جریان رعد  برق دچار مشکلات و آسیب هایی که می شوند که اغلب جبران ناپذیر می باشند.

زمانیکه به خاطر وجود رعد و برق ولتاژ اضافه ای که ایجاد می شود خطر جدی برای تجهیزات برقی به وجود می آورد به همین خاطر باید به دنبال یک راه حل اساسی بود.

زمانیکه صاعقه یا همان رعد و برق در نزدیکی محل سکونت شما رخ می دهد می تواند موجب آسیب رساندن به سیسم کشی منزل و محل کار شما شود.

بنابراین اگر مقاومت در برابر رعد و برق به خوبی انجام نگیرد، می تواند به لوازم الکتریکی آسیب برساند.

پس، برای جلوگیری از این مشکل شما باید از تمامی تجهیزات برقی و حساس خود را به دستگاهی به نام استابلایزر ایمن کنید تا از تجهیزات شما در چنین شرایطی به خوبی محافظت کند.

اهمیت استفاده از استابلایزر در تجهیزات الکتریکی

نکات مهم محافظت از تجهیزات الکتریکی در هنگام رعد و برق با استابلایزر

با توجه به مواردی که تا به اینجای کار به آن ها اشاره کرده ایم در این بخش می خواهیم به یک سری نکات مهم اشاره کنیم که می توانند در برابر رعد و برق از تجهیزات شما به درستی محافظت کنند.

از جمله نکات مهم محافظت از تجهیزات الکتریکی در هنگام رعد و برق با استابلایزر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استابلایزری را نصب کنید که دارای فناوری تاخیر در زمان باشد
  • یک محافظ در کل خانه نصب کنید
  • تجهیزات برقی  را در هنگام رعد و برق خاموش نگه دارید

استابلایزری را نصب کنید که دارای فناوری تاخیر در زمان باشد

اگر رعد و برق به وجود آمده به منزل و محل کار شما اصابت کند این احتمال بسیار زیاد است که افزایش ولتاژ رخ دهد.

افزایش ولتاژ همچنین می تواند پس از روشن شدن یا هنگامی که برق دوباره وصل می شود هم اتفاق بیافتد.

در این شرایط اگر شما تصمیم به روشن کردن تجهیزات برقی بگیرید و آن ها را روشن کنید موجب خواهد شد انرژی زیادی تولید شده و تجهیزات شما دچار آسب جدی شوند.

بنابراین بهترین راه حل برای این افزایش فشار مداوم، نصب یک استابلایزر مناسب می باشد.

همانطور که می دانید این سیستم دارای فناوری تاخیر در زمان بوده و می تواند تجهیزات برقی را برای چند دقیقه نگه دارد تا ثبات برقی به وجود آید.

فراموش نکنید که برای نصب استابلایزرهای تاخیر در زمان نیاز به فرد متخصص و تکنسین کار حرفه ای دارید و نباید هرگز نصب این دستگاه را به تنهایی انجام دهید.

یک محافظ در کل خانه نصب کنید

نصب کردن یک دستگاه محافظ همچون استابلایزر باعث افزایش عایق خواهد شد و میزان الکتریسته اضافی را هنگامی که انرژی افزایش می یابد جذب می کند.

بنابراین نصب چنین دستگاهی در برابر افزایش بیش از حد ولتاژ موجب می شود تا تجهیزات شما از آسیب های احتمالی در امان بمانند.

فراموش نکنید که نصب یک محافظ باعث می شود که برق اصلی خانه که در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد همچون سیستم گرمایش، تهویه و … محافظت شود.

در ضمن انجام این کار بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد.

استابلایزری را نصب کنید که دارای فناوری تاخیر در زمان باشد
نصب استابلایزر دارای فناوری تاخیر در زمان

تجهیزات برقی  را در هنگام رعد و برق خاموش نگه دارید

آسان ترین و راحترین کاری که می توانید برای محافظت کردن از تجهیزات برقی در زمان رعد و برق انجام دهید این است که تمام دستگاه های الکتریکی را در هنگام افزایش ولتاژ از برق بکشید.

شاید قطع شدن وسایل برقی بدون سیم در زمان افزایش ولتاز نتواند صدمه جدی را وارد کند اما این احتمال زیاد است که خسارت زیادی به دستگاه وارد کند که هزینه تعمیر یا تعویض آن بسیار گران می باشد.

بنابراین فراموش نکنید که رعد و برق می تواند به تجهیزات الکتریکی شما آسیب جدی برساند. شما باید نکات فوق را رعایت کنید تا تجهیزات الکتریکی خود را از فشار بالای ولتاژ که در هنگام رعد برق رخ می دهد محافظت کنید.

چگونه می توان از وسایل با ارزش خود در برابر رعد و برق محافظت کرد؟

برای جلوگیری از و محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر راه های زیادی وجود دارد.

در این بخش می خواهیم به چند نمونه از راه هایی که برای محافظت از تجهیزات برقی می توانید مورد استفاده قرار دهید اشاره ای داشته باشیم.

  1. قطع شدن برق
  2. افزایش بیش از حد ولتاژ
  3. ولتاژ بالا
  4. افت ولتاژ
چگونه می توان از وسایل با ارزش خود در برابر رعد و برق محافظت کرد؟
محافظت از وسایل برقی به کمک استابلایزر
در نهایت اینکه

امیدواریم که با ارائه این مقاله، اطلاعاتی درباره محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر را بخوبی توانسته باشیم در اختیارتان قرار دهیم.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به محافظت از تجهیزات در هنگام رعد و برق با استابلایزر

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا تثبیت کننده از لوازم خانگی محافظت می کند؟”]تثبیت کننده ولتاژ به عنوان یک سپر محافظ عمل می کند و احتمال خرابی را کاهش می دهد. همچنین به افزایش عمر وسایل مختلف کمک می کند. نصب تثبیت کننده ولتاژ برای محافظت از وسایل برقی گران قیمت مانند تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال و کامپیوتر ضروری است.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا تثبیت کننده می تواند از افزایش برق جلوگیری کند؟”]

بر خلاف تصور رایج، اکثر تثبیت کننده های موجود در بازار را نمی توان به جای محافظ برق استفاده کرد. این تثبیت‌کننده‌ها تنها زمانی می‌توانند ولتاژ را تصحیح کنند که ورودی بالا یا پایین باشد، اما همیشه نمی‌توانند از دستگاه‌هادر برابر آسیب‌هایی که افزایش برق ممکن است ایجاد کند، محافظت کنند.

[/accordion-item][accordion-item title=”چرا استفاده از استابلایزر لازم است؟”]استابلایزرها به عنوان یک سپر محافظ عمل می کنند و احتمال خرابی را کاهش می دهند. همچنین به افزایش عمر وسایل مختلف کمک می کنند. نصب آنها برای محافظت از وسایل برقی گران قیمت مانند تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال و کامپیوتر ضروری است.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.