لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارید

تمامی وسایل و تجهیزاتی که برای پشتیبانی و تامین برق مورد نیاز خود در طول روز از آن ها استفاده می کنیم نیاز به یک سری لوازم جانبی دارند تا در صورت نیاز بتوانیم  از آن ها استفاده کنیم. حال به نظر شما لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارد چه لوازمی هستند؟

لوازم جانبی UPS

همانطور که می دانید یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه می باشد که از آن برای محافظت از تجهیزات مهم مانند: سرورها، سوئیچ ها و روترها استفاده می شود.

برق شهری که مستقیم از پریزها  به سیستم های رایانه ای   وصل می شود خطر آسیب دیدگی دستگاه ها را افزایش می دهد. افزایش و یا کاهش و قطعی جریان برق شهری می تواند باعث مشکلات پیش بینی نشده برای هر شخص و یا شرکتی گردد مانند: آسیب دیدن قطعات یا عملکرد غیر قابل اعتماد دستگاه ها که در بدترین حالت می تواند باعث از دست رفتن داده ها شود. بنابراین تهیه  لوازم جانبی یو پی اس نیز یک امر واجب است تا در شرایط اضطراری به شما کمک کند.

بهترین قطعات یدکی یو پی اس
قطعات یدکی یو پی اس

کیت ها و لوازم یدکی یو پی اس

قطعات یدکی و لوازم مصرفی ممکن است در قسمت مربوط به قرارداد تعمیر و نگهداری یو پی اس بعهده  سرویس دهنده های اتاق سرور  باشد. در مواردی که اینگونه نیست یا نیاز به حمل دستگاه  خراب در محل شرکت سازنده دستگاه نیست، می توانیم کیت های یدکی UPS را برای تعییر یا راهاندازی مجدد تهیه کنیم. اقلام مصرفی از جمله فن ها، برخی از خازن ها و باتری ها معمولاً سالانه در حین بازدید از نگهداری پیشگیرانه بررسی می شوند. اگر سیستم یو پی اس خود را در محیط Server Room تحت تعمیر و نگهداری ندارید ، پیشنهاد ما یک بازرسی بصری می باشد وبازدید دورهای می باشد

به کدام لوازم جانبی یو پی اس نیاز داریم؟

خب در ابتدا به این مسئله اشاره کردیم که برای خرید یو پی اس نیاز است که لوازم جانبی آن را هم تهیه کنید تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند. لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارید عبارتند از:

 1. ذخیره انرژی UPS
 2. ژنراتور
 3. تابلو  توزیع

در ادامه درباره هریک از این لوازم جانبی بیشتر توضیح داده ایم.

لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارید
تعمیرات یو پی اس

ذخیره انرژی UPS

دستگاه یو پی اس در موارد اضطراری از باتری مخصوص برای تولید برق اضطراری  استفاده می کند به این ترتیب که برق باتری وارد یو پی اس شده و پس  از خروج از آن وارد مصرف کننده ها می شود. باتری یو پی اس  انواع مختلف دارند که در این میان باتری  سیلداسید از باتری های معمولی  گران ترند ولی مزیتی که دارند در اینست که دیر تر فرسوده می شوند.  باتری ها معمولاً به نصب و نگهداری تخصصی نیاز دارند.

تصمیم گیری در مورد مناسب بودن نوع باتری یو پی اس برای شما اساساً به این مسئله برمی گردد که  شما تا چه اندازه مایلید برای باتری ها هزینه کنید؟

اگرچه باتری های سرب اسید فن آوری متداول در بازار هستند  ولی برای مراکزی نظیر مرکز داده ها چندان مناسب نمی باشند، نگهداری آنها نتا حدودی  سخت و   می باشد بعلاوه به دلیل مواد شیمیایی سمی که در آنها وجود دارد، دفع آنها در فضای بسته برای افراد و تجهیزات مخاطره آمیز می باشد. پس بهتر و لازم است که از باتری های جنس سیلد اسید استفاده گردد.

ژنراتور

هنگام قطع برق، یو پی اس فورا وارد عمل شده و زمان لازم را تا چند دقیقه در اختیار سرورها قرار می دهد. این روزها بسیاری از شرکت ها توانایی این را ندارند که ساعتها یا حتی چند دقیقه بدون سیستم IT باشند بنابراین نیاز ابزاری هستند تا در مواقع ضروری به کمک آن ها بیاید. چنین سازمان هایی تقریباً همیشه دارای  یک مولد  برق  یا ژنراتور هستند. در حالی که UPS ها برای یک زمان کوتاه  برق اضطراری را تامین می کند، ژنراتورها برق را برای مدت  زمان طولانی ارائه می دهند.

انتخاب ژنراتور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. دقت کنید که هنگام انتخاب ژنراتور، حتما ظرفیت تولید برق آن 20  درصد بیش از میزان مصرف شما باشد. همچنین باید نوع  UPS، و مصارف روشنایی و سایر سیستم ها مورد توجه قرار گیرد . علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که باک دیزل ژنراتور و میزان نگهداری و ذخیره سوخت آن به اندازه ای باشد که وقفه ای در فعالیت های پیش بینی بوجود نیاید.

واحدهای توزیع نیرو

واحدهای توزیع برق که ​​یک جز  اساسی در هر زیرساخت است وظیفه تابلو برق،  توزیع برق است که به واسطه آن برق به مصرف کننده می رسد.  . تجهیزات پایین بار ITE اکثر شرکت ها  PDU کف که در طراحی اولیه  هستند استفاده می کنند PDU ها می توانند به دستگاه های  بصورت اختیاری وصل گردد

خرید ژنراتور برای یو پی اس

اتصال ژنراتور به یو پی اس

جمع بندی

با گذشت زمان صنایع و مشاغل بیشتری تلاش می کنند مبلغ بیشتری را برای تجهیز زیرساخت های فناوری اطلاعات و افزایش توان مورد نیاز خود سرمایه گذاری می کنند. تجهیزات جدید توان صنایع و سازمان ها و شرکتها را افزایش داده و اعتماد به سرمایه گذاری جدید باعث شکوفایی و بارور شدن توان تولید و  رقابت می گردد. بنابراین، سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها برای حفظ وسلامت دایم سیستمها ضروری است

یک راه حل برای محافظت از جریان برق مناسب، استفاده از سیستم یو پی اس با کیفیت بالا و بسیار کارآمد می باشد.  برای خرید و انتخاب یو پی اس علاوه بر یو پی اس مناسب لازم است به لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارید. اهمیت دهیم

همکاران و مشاوران ما، در سایت hajirsanat.com در این زمینه به شما کمک خواهند کرد و هر راهنمایی در جهت انتخاب یو پی اس و لوازم جانبی آن را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به لوازم جانبی یو پی اس که نیاز دارید

[accordion title=””][accordion-item title=”چه ظرفیت UPS مورد نیاز است؟”]هنگام اندازه گیری یو پی اس برای نیازهای خاص خود ، ضریب قدرت بیشترین اهمیت را دارد. به طور کلی ، یو پی اس شما باید ظرفیت خروجی وات 20-25٪ بیشتر از کل توان تولید شده توسط هر تجهیزات متصل داشته باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه نیازهای UPS را محاسبه کنیم؟”]ظرفیت UPS مورد نیاز را تخمین بزنید. به عبارت دیگر ، تنها سیستم تأمین برق بدون وقفه حدود 80٪ ظرفیت برای پشتیبانی از بار محاسبه شده را اجرا می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”اجزای اصلی سیستم UPS چیست؟”]یک سیستم یو پی اس شامل چهار قسمت اصلی است: بلوک یکسو کننده، شارژر، باتری UPS، اینورتر و سوئیچ ایستا[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

9 نظر

  • در پاسخ به میلاد کی مرام
   نمی توان جزیی از یو پی اس را مهمتر دانست هر بخشی از یو پی اس حذف گردد دیگر نمی توان به ان دستگاه یو پی اس گفت ویا هر بخشی مشکل داشته باشد یو پی اس کارایی خود را از دست میدهد

  • در پاسخ به سینا حجت پناه
   ژنراتور نقشی برای یو پی اس ندارد و یک منبع برق اضطراری جدا گانه می باشد ولی در مراکزی صنعتی ودرمانی واداری برای اینکه برق نباید قطع گردد از ژنراتور استفاده می کنند وبرای تجهیزات که به هیچ عنوان قطعی برق نباید داشته باشد از یوی اس نیز استفاده می کنند تا در زمان قطعی برق تا روشن شدن ژنراتور یو پی اس برق مورد نیاز را تامین کنند وبعد روشن شدن ژنراتور یو پی اس از برق ژنراتور به عنوان برق ورودی استفاده می کند.

 • سلام یو پی اس من پس از شارژ کامل ۱ دقیقه روشن میمونه و بعد بوق تخلیه باطری میده خاموش و روشن میکنم دوباره همین مورد تکرار میشه انگار ۱ دقیقه‌ای شده مشکل کار کجاست و اگر تعمیرکار سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید،ممنون از پاسخگویی شما🙏🙏🙏🙏

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.