فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی

فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی

امروز می خواهیم بیشتر با شما عزیزان درباره فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی صحبت کرده و برایتان بگوییم که هر یک از این دستگاه ها چه کاری انجام می دهند در ضمن اشاره ای هم به مزایای استفاده از استابلایزر داشته باشیم.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقله امروز با هژیر صنعت همراه شوید.

ترانس استابلایزر چیست؟

به طور کلی باید بگوییم که ترانس استایلایزر همان دستگاه الکترونیکی استابلایزر می باشد که وسیله ای برقی برای تغذیه جریان نوسان الکتریسیته می باشد.

در حقیقت باید بگوییم که کمبود، ازدیاد یا نوسان های ناگهانی و ذره بینی، در پشت استابلایزر باقی خواهند ماند و آن چه به یک وسیله برقی همچون تلویزیون یا یخچال می رسد، صاف و بدون مشکل می باشد.

مزایای ترانس استابلایزر
ترانس استابلایزر

محافظ برق خانگی چیست؟

در متن بالا متوجه شدیم که ترانس استابلایزر چیست؟ حال می خواهیم برایتان از محافظ خانگی که به آن چند راهی نیز گفته می شود بیشتر بگوییم.

زمانیکه استفاده وسایل و تجهیزات برقی در زندگی روزمره افزایش پیدا می کنند در برخی از مواقع با کمبود پریز برق مواجه هستیم.

در این چنین شرایطی نیاز به یک محافظ یا چند راهی داریم که بتوانیم از تجهیزات برقی به طور همزمان استفاده کنیم.

بنابراین، محاقظ برق خانگی به منظور بیشتر کردن طول عمر تجهیزات برقی در برابر اختلالات برق مورد استفاده می باشد که از نظر عملکرد و کارکرد تفاوت هایی دارد.

فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی

با توجه به مطالب بالا و آگاهی از اینکه ترانس استابلایزر و محافظ خانگی چیست؟ می خواهیم به موضوع اصلی یعنی فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی بپردازیم.

دستگاه های محافظ خانگی دارای یک بُرد الکتریکی می باشند که در زمانیکه بالا یا پایین بودن ولتاژ برق شهری بیش از حد معمول تعریف شده باشد برق را قطع می کند.

همچنین این محافظ دارای یک مدار تاخیر off dly جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل بدوی بودن آن محافظ مطمئن وکاملی برای دستگاههای مصرف کننده نیست.

اما، استابلایزرها با تغییرات ولتاژ برق را قطع نمی کنند بلکه محدوده ولتاژ را در محدوده مشخصی از نوسان اصلاح می کنند.

مزایای استفاده از استابلایزر

از مهم ترین مزیت هایی که دستگاه استابلایزر دارا می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه درباره برخی از این مزایا نیز به اختصار توضیحاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

 • تثبیت برق شهری
 • رفع مشکلات ناشی از ژنراتور
 • کاهش مصرف برق
 • محافظت از نواساتنات شدید و رعد برق
 • نماش ولتاژ در مانیتورینگ
 • محافظت در مقابل اتصال کوتاه
 • محافظت از نویز ها
 • جلوگیری از شوک های الکتریکی اولیه
 • بهبود راندمان دستگاه
 • حفاظت از سیم کشی ساختمان
 • محافظت در برابر دو فاز شدن برق
قیمت محافظ خانگی
محافظ خانگی

تثبیت برق شهری

بارها به این مسئله اشاره کرده ایم که برق شهری دارای نوسانات ولتاژ می باشد و همین مسئله دلیل می شود تا شما تجهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنید را به دستگاه هایی همچون استابلایزر مجهز کنید.

این دستگاه کمک می کند تا عمز دستگاه های شما زیاد شده و راندمان آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

رفع مشکلات ناشی از ژنراتور

شاید برخی از شما دوستان عزیز این موضوع را ندانید که ولتاژ ژنراتورها تثبیت شده نمی باشد و دارای نوسانات زیادی هستند.

بنابراین برای رفع این مشکل حتما باید دستگاه استابلایزر بین ورودی مصرف کننده ها و خروجی ژنراتور قرار بگیرد.

کاهش مصرف برق

بدون شک می دانید که کاهش ولتاژ برق شهری می تواند باعث برهم خوردن میزان عملکرد دستگاه ها و تجهیزات برقی شما شود.

همچنین این مسئله می تواند میزان راندمان الکتروموتور را به اندازه مورد قبولی کاهش می دهد.

بنابراین، دور الکتروموتور کم شده و باعث تلف شدن انرژی می شود که نتیجه آن مصرف برق زیاد می باشد که در بیشتر موارد افزایش مصرف برق تا ۲۵% نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

محافظت از نواساتنات شدید و رعد برق

برق شهری به این دلیل که هزاران مصرف کننده دارد( مسکونی، صنعتی و…) دارای اشکالاتی در شبکه انتقال می باشد که باعث می شود نوسانات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

این نویزها و نوسانات در برخی از مواقع خرابی ها و خسارت های جبران ناپذیری را برای مصرف کننده به وجود می آورند.

استفاده از استابلایزر می تواند تمام امواج جریان و نویزهای برق شهر را فیلتر کند.

نماش ولتاژ در مانیتورینگ

استابلایزر ها بمنظور نمایش ولتاژ ورودی و خروجی تثبیت شده و نیز مقدار بار مصرفی همچنین اختلال و خرابی شبکه دارای یک صفحه LCD می باشند که در همه مواقع موارد ذکر شده را نمایش می دهند.

محافظت در مقابل اتصال کوتاه

بنابر هر دلیلی که اتصال در مدارهای خارجی و داخلی استابلایزر ایچاد شود دستگاه در کوتاهترین زمان ممکن و به صورت خودکار خروجی را قطع کرده و از هرگونه مشکل و ایراد برای مصرف کننده جلوگیری می کند.

 استفاده از استابلایزر
مزایای استفاده از استابلایزر
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله با معرفی اینکه استابلایزر چیست؟ محافظ خانگی چیست؟،  اطلاعاتی درباره فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی و مزایای استفاده از استابلایزر را در اختیارتان قرار دهیم.

شما میتوانید سوالات خود را در زمینه خرید یو پی اس، استابلایزر و … با ما در میان بگذارید. مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به فرق ترانس استابلایزر و محافظ خانگی

[accordion title=””][accordion-item title=”محافظ برق یا تثبیت کننده کدام بهتر است؟”]تثبیت‌کننده‌ها تنها ولتاژ را تنظیم می‌کنند و منبع تغذیه ثابت را تضمین می‌کنند، در حالی که محافظ‌های ولتاژ از آسیبی که ولتاژ بالا ممکن است به وسایل برقی وارد کند نیز جلوگیری می‌کند. در حالی که تثبیت کننده ها برای دستگاه های کوچک کافی هستند، محافظ های برق برای وسایل برقی گران قیمت شما ضروری هستند.[/accordion-item][accordion-item title=”تفاوت بین محافظ ولتاژ و تثبیت کننده ولتاژ چیست؟”]
تثبیت کننده ولتاژ یک وسیله الکتریکی است که برای تغذیه جریان ولتاژ ثابت به ابزارهای الکتریکی مانند AC و رایانه ها استفاده می شود و آنها را از آسیب ناشی از نوسانات ولتاژ محافظت می کند. هنگامی که از چندین محافظ برق استفاده می شود، آنها در یک پیکربندی الکتریکی موازی خواهند بود.
[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توان استابلایزر را به جعبه افزونه وصل کرد؟”]بله، مهم ترین مسئله این است که مطمئن شوید سیم کشش می تواند به اندازه کافی، بار محافظ برق را تحمل کند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.