فایده استفاده از یو پی اس

خرید یو پی اس

همانطور که می دانید برق شهری دارای مشکلات زیادی است و نمی توان ۱۰۰ درصد به آن طمینان کرد پس همیشه نیاز ست تجهیزات و دستگاه های خود را که با کمک برق کار می کنند را به اطمینان پذیری ۱۰۰ رساند. برای این کار بهترین انتخابی که می توان داشت مجهز کردن دستگاها و تجهیزات برقی به سیستم یو پی اس است.

سیستم یو پی س دارای توان چند صد ولت آمپر تا چند میلیون ولت آمپر می باشد که با مجهز کردن دستگاه ها و تجهیزات خود به این سیستم دیگر نگران قطعی برق نخواهید بود. در ادامه بیشتر درباره فایده استفاده از یو پی اس صحبت خواهیم کرد.

یو پی اس منبع تغذیه برق بدون وقفه
یو پی اس

یو پی اس چیست؟

در تعریف کلی از یو پی اس می توان گفت که همان برق اضطراری می باشد. در حقیقت یو پی اس دستگاهی با قدرت بالا است که از این قدرت در جهت پذیری پارامترها استفاده خواهد کرد و در کنار آن می تواند مقدار قدرت محدودی را هنگام قطعی برق فراهم آورد.

دستگاه بو پی اس به گونه ای طر احی شده است و عملکردهایی دارد که از آن در جهت محافظت از تمام وسایل الکترونیکی استفاده می شود

شاید این موضوع را ندانید که ولتاژ ایده آلی که باید یک منبع تغذیه برق داشته باشد ۱۲۰ ولت می باشد که این میزان در برخی از مناطق همچون منطقه های مسکونی بیشتر از ۱۶۰ ولت یا کمتر از ۱۰۰ وات می باشد.

البته باید این نکته را هم اشاره داشته باشیم که اگر محل زندیگی شما در نزدیکی مناطق صنعتی می باشد اوضاع برق بدتر خواهد بود از آنجایی که این مناطق صنعتی ماشیی آلات بسیاری را در اختیار دارند بدون شک قدرت برق در این مناطق کاهش پیدا خواهند کرد. اینجاست که مجهز بودن تجهیزات و دستگاه های برقی به سیستم یو پی اس ضرورت بسیار پیدا می کنند.

خرید یو پی اس عمومی و یا دم دستی که این قابلیت را دارند تا میزان ولتاژ را حس کنند انتخاب مناسبی نیست چرا که این دستگاه ها به طور خودکار تا زمانی که برق مجدد وصل شود از قدرت باتری خود استفاده می کنند. گزینه پیشنهادی ما به شما یو پی اس های بلند پایه می باشد که می توانند خروجی  کاملاً ثابت ۱۱۰ ولت را بدون توجه به ورودی قدرت، فراهم آورند.

فایده استفاده از یو پی اس

برق جزء یکی از نیازهای واجب در زندگی امروزی می باشد. چرا که بیشتر تجهیزات و دستگاههایی که با آن ها سر و کار داریم همگی با برق کار می کنند. حال تصور کنید که شما در یک سازمان بزرگ کار می کنید که کارتان با کامپیوتر می باشد و کلی اطلاعت مهم درباره شرکت و سازمانی که در آن کار میکنید را در کامپیوتر خود دارید. د زمان کار کردن شما برق به ناگهان قطع می شود و شما اطلاعات را هیچ جای دیگری ذخیره نکرده اید و یادتان رفته در سیستم خودتان هم آن ها ذخیره کنید. در این شرایط به وجود آمده چه کار باید کرد؟

اینجاست که نیاز به یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق اضطراری به شدت احساس می شود. فایده استفاده از یو پی اس این است که این سیستم می تواند هنگامی که برق قطع شده است به شما کمک کند و اجازه دهد که شما برای مدت زمان کوتاهی به کار خود ادامه داده و با طمینان خاطر اطلاعاتی که در سیستم کامپیوتر خود دارید را ذخیره کرده و به درستی کامپیوترتان را خاموش کنید.

در حقیقت یو پی اس از تمام تجهیزات و دستگاه های شما که به کمک برق کار می کنند در برابر مشکلات مربوط به برق محافظت می کند.

یک یو پی اس مناسب چطور انتخاب کنید
مزایای یو پی اس

سوالات مربوط به فایده استفاده از یو پی اس

چرا به یو پی اس احتیاج است؟

بسیاری از شرکتها، ادارت، فروشگاهها و  حتی مجتمع های مسکونی برای حفاظت از دستگاهها و تجهیزت الکترونیکی که د راختیار دارند در برابر نوسانات برق نیاز به یک سیستم پشتیبان دارند که یو پی اس این کار را برای آن ها انجام می دهد. قطع شدن کوتاه مدت برق می تواند برای شما مشکلاتی را به همراه داشته باشد.عدم وجود برق صاف و وجود نوسانات در ولتاژ برق به تنهایی نیز باعث بروز مشکل فراوان می شود و همچنین برق بطور ۱۰۰ درصد قابل اطمینان نیست و همچنین در دسترس بودن آنلاین و تمام وقت

برای انتخاب یو پی اس چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

توپولوژی، میزن بارگذاری، نحوه قرار گیری، مقیاس پذیری، ارتباطات، قابلیت توسعه باتری، مدیریت باتری، نظارت از راه دور و قابلیت توسعه افزونی از جمله فاکتورهایی است که باید در زمان خرید یو پی اس به آن توجه داشته باشید.

مدت زمانی که یو پی اس می تواند از دستگاه ها و تجهیزات ما پشتیبانی کند چقدر است؟

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس ها  به باتری و کارایی یو پی اس بستگی دارد که جداقل این مدت زمان ۵ دقیقه تا چند ساعت می باشد.

یو پی اس چگونه کار می کند

یک یو پی اس از طریق تنظیم قدرت برق مدار الکترونیکی که به آن متصل هستید، کار می کند زمان قطعی برق یو پی س به شما اطلاع خواهد داد که هیچ جریان برقی وجود ندارد و یو پی اسی که شما در اختیار دارید باید این توان و قدرت را داشته باشد تا بتوانید میزان برق مورد نیاز تجهیزات و دستگاه های شما را تامین نماید تا شما بتوانید در آن مدت زمانی که برق ندارید از برق اضطراری که در اختیار دارید استفاده کرده و کارهایتان را جمع و جور کنید.

پس یو پی اس اینگونه کار می کند که در زمان قصع شدن برق شهری به کمک منبع ذخیره  برقی که دارد بتواند برق مورد نیاز را در دستگاه های شما به جریان اندازد و باید این ذخیره برق به اندزه ای باشد که دوباره وسط کار شما را قطعی برق مواجه نشوید.

فایده استفاده از یو پی اس
کارکرد یو پی اس

سایر مزایای استفاده از یو پی اس

در مطالب بالا درباره فایده استفاده از یو پی اس توضح دادیم اما برای اینکه بیشتر و بهتر این مسئله را بتوانید درک کنید میخواهیم شما را با یک سری از مزیت های این سیستم آشنا کنیم تا در زمان خرید یو پی اس مورد نظرتان با اطمینان خاطر بیشتری تصمیم گیری کنید.

از دیگر مزیت هایی که سیستم یو پی اس دارد عبارت است از:

  • تداوم در پیوستگی
  • حفاظت
  • فیلتر
  • بازگشت سرمایه
  • هماهنگی و سازگاری

مدارهای الکترونیکی موجود در سیستم یو پی اس زمانیکه سیستم و شبکه مورد نظر به یو پی اس نیاز داشته باشد به یو پی اس فرمان خواهد داد و توان مورد نیاز را نیز در اختیار یو پی اس قرار خواهد داد تا بتواند اضافه ولتاژهای ناگهانی را حذف کرده و مدت زمانی را در اختیار سیستم مورد نظر قرار می دهد تا سیستم اصلی را در صورت نیاز خاموش کند.

یو پی اس در برابر تمام مشکلاتی که به صورت ناخواسته به وجود می آید به سرعت توانسته خطاها را حدس زده و قبل از اینکه خطای پیش آمده به سیستمهای شما صدمه و آسیبی وارد آورد تبدیل به برق متناوب شود

یو پی اس ها به کمک پاکسازی کردن ولتاژ ورودی به یو پی اس و تنظیم آن در خروجی مثل یک فیلتر عمل می کنند و سیستم‌های داخلی یک ولتاژ بدون نویز و ثابت دریافت می‌کنند.

در مدت زمان طولانی، یک UPS کارآمد می‌تواند با کاهش هزینه انرژی، هزینه خرید را جبران کند. که این مسئله یکی از مزیت هی مهم سیستم تغذیه برق بدون وقفه یا همان یو پی اس می باشد.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

 

 

 

انواع یو پی اس

 

 

نکات مهم برای خرید یو پی اس

 

لوازم جانبی یو پی اس