فایده استفاده از یو پی اس

فایده استفاده از یو پی اس

همانطور که می دانید برق شهری دارای مشکلات زیادی است و نمی توان 100 درصد به آن طمینان کرد پس همیشه نیاز است تجهیزات و دستگاه های خود را که با کمک برق کار می کنند را به اطمینان پذیری 100 رساند. برای این کار بهترین انتخابی که می توان داشت مجهز کردن دستگاها و تجهیزات برقی به سیستم یو پی اس است. سیستم یو پی س دارای توان چند صد ولت آمپر تا چند میلیون ولت آمپر می باشد که با مجهز کردن دستگاه ها و تجهیزات خود به این سیستم دیگر نگران قطعی برق نخواهید بود. در ادامه بیشتر درباره فایده استفاده از یو پی اس صحبت خواهیم کرد.

یو پی اس چیست؟

در تعریف کلی از یو پی اس می توان گفت که همان برق اضطراری می باشد.

در حقیقت یو پی اس دستگاهی با قدرت بالا است که از این قدرت در جهت پذیری پارامترها استفاده خواهد کرد و در کنار آن می تواند مقدار قدرت محدودی را هنگام قطعی برق فراهم آورد.

دستگاه بو پی اس به گونه ای طر احی شده است و عملکردهایی دارد که از آن در جهت محافظت از تمام وسایل الکترونیکی استفاده می شود

شاید این موضوع را ندانید که ولتاژ ایده آلی که باید یک منبع تغذیه برق داشته باشد 120 ولت می باشد که این میزان در برخی از مناطق همچون منطقه های مسکونی بیشتر از 160 ولت یا کمتر از 100 وات می باشد.

البته باید این نکته را هم اشاره داشته باشیم که اگر محل زندگی شما در نزدیکی مناطق صنعتی می باشد اوضاع برق بدتر خواهد بود از آنجایی که این مناطق صنعتی ماشیی آلات بسیاری را در اختیار دارند بدون شک قدرت برق در این مناطق کاهش پیدا خواهند کرد.

اینجاست که مجهز بودن تجهیزات و دستگاه های برقی به سیستم UPS ضرورت بسیار پیدا می کنند.

خرید یو پی اس عمومی و یا دم دستی که این قابلیت را دارند تا میزان ولتاژ را حس کنند انتخاب مناسبی نیست چرا که این دستگاه ها به طور خودکار تا زمانی که برق مجدد وصل شود از قدرت باتری خود استفاده می کنند.

گزینه پیشنهادی ما به شما یو پی اس های بلند پایه می باشد که می توانند خروجی  کاملاً ثابت ۱۱۰ ولت را بدون توجه به ورودی قدرت، فراهم آورند.

یو پی اس منبع تغذیه برق بدون وقفه
یو پی اس

فایده استفاده از یو پی اس چیست؟

برق جزء یکی از نیازهای واجب در زندگی امروزی می باشد.

چرا که بیشتر تجهیزات و دستگاههایی که با آن ها سر و کار داریم همگی با برق کار می کنند.

حال تصور کنید که شما در یک سازمان بزرگ کار می کنید که کارتان با کامپیوتر می باشد و کلی اطلاعت مهم درباره شرکت و سازمانی که در آن کار میکنید را در کامپیوتر خود دارید.

در زمان کار کردن شما برق به ناگهان قطع می شود و شما اطلاعات را هیچ جای دیگری ذخیره نکرده اید و یادتان رفته در سیستم خودتان هم آن ها ذخیره کنید. در این شرایط به وجود آمده چه کار باید کرد؟

اینجاست که نیاز به یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق اضطراری به شدت احساس می شود. فایده استفاده از یو پی اس این است که این سیستم می تواند هنگامی که برق قطع شده است به شما کمک کند و اجازه دهد که شما برای مدت زمان کوتاهی به کار خود ادامه داده و با طمینان خاطر اطلاعاتی که در سیستم کامپیوتر خود دارید را ذخیره کرده و به درستی کامپیوترتان را خاموش کنید.

در حقیقت UPS از تمام تجهیزات و دستگاه های شما که به کمک برق کار می کنند در برابر مشکلات مربوط به برق محافظت می کند.

یک یو پی اس مناسب چطور انتخاب کنید
مزایای استفاده از یو پی اس

UPS چگونه کار می کند؟

یک یو پی اس از طریق تنظیم قدرت برق مدار الکترونیکی که به آن متصل هستید، کار می کند زمان قطعی برق یو پی اس به شما اطلاع خواهد داد که هیچ جریان برقی وجود ندارد و یو پی اسی که شما در اختیار دارید باید این توان و قدرت را داشته باشد تا بتوانید میزان برق مورد نیاز تجهیزات و دستگاه های شما را تامین نماید تا شما بتوانید در آن مدت زمانی که برق ندارید از برق اضطراری که در اختیار دارید استفاده کرده و کارهایتان را جمع و جور کنید.

UPS ینگونه کار می کند که در زمان قصع شدن برق شهری به کمک منبع ذخیره  برقی که دارد بتواند برق مورد نیاز را در دستگاه های شما به جریان اندازد و باید این ذخیره برق به اندزه ای باشد که دوباره وسط کار شما را قطعی برق مواجه نشوید.

مزایای استفاده از یو پی اس

در مطالب بالا درباره فایده استفاده از یو پی اس توضح دادیم اما برای اینکه بیشتر و بهتر این مسئله را بتوانید درک کنید میخواهیم شما را با یک سری از مزیت های این سیستم آشنا کنیم تا در زمان خرید یو پی اس مورد نظرتان با اطمینان خاطر بیشتری تصمیم گیری کنید.

از مزیت هایی که سیستم UPS دارد عبارتند از:

  • تداوم در پیوستگی
  • حفاظت
  • فیلتر
  • بازگشت سرمایه
  • هماهنگی و سازگاری

مدارهای الکترونیکی موجود در سیستم یو پی اس زمانیکه سیستم و شبکه مورد نظر به یو پی اس نیاز داشته باشد به یو پی اس فرمان خواهد داد و توان مورد نیاز را نیز در اختیار یو پی اس قرار خواهد داد تا بتواند اضافه ولتاژهای ناگهانی را حذف کرده و مدت زمانی را در اختیار سیستم مورد نظر قرار می دهد تا سیستم اصلی را در صورت نیاز خاموش کند.

یو پی اس در برابر تمام مشکلاتی که به صورت ناخواسته به وجود می آید به سرعت توانسته خطاها را حدس زده و قبل از اینکه خطای پیش آمده به سیستمهای شما صدمه و آسیبی وارد آورد تبدیل به برق متناوب شود.

یو پی اس ها به کمک پاکسازی کردن ولتاژ ورودی به یو پی اس و تنظیم آن در خروجی مثل یک فیلتر عمل می کنند و سیستم‌های داخلی یک ولتاژ بدون نویز و ثابت دریافت می‌کنند.

در مدت زمان طولانی، یک UPS کارآمد می‌تواند با کاهش هزینه انرژی، هزینه خرید را جبران کند. که این مسئله یکی از مزیت‌های مهم سیستم تغذیه برق بدون وقفه یا همان یو پی اس می باشد.

فایده استفاده از یو پی اس
کارکرد یو پی اس

در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله با معرفی اینکه UPS چیست؟ چگونه کار می کند، اطلاعاتی درباره فایده استفاده از یو پی اس را در اختیارتان قرار دهیم.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به فایده استفاده از یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”چرا به یو پی اس احتیاج است؟”]بسیاری از شرکتها، ادارت، فروشگاهها و  حتی مجتمع های مسکونی برای حفاظت از دستگاهها و تجهیزت الکترونیکی که در اختیار دارند در برابر نوسانات برق نیاز به یک سیستم پشتیبان دارند که یو پی اس این کار را برای آن ها انجام می دهد. قطع شدن کوتاه مدت برق می تواند برای شما مشکلاتی را به همراه داشته باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”برای انتخاب یو پی اس چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟”]
توپولوژی، میزن بارگذاری، نحوه قرار گیری، مقیاس پذیری، ارتباطات، قابلیت توسعه باتری، مدیریت باتری، نظارت از راه دور و قابلیت توسعه افزونی از جمله فاکتورهایی است که باید در زمان خرید یو پی اس به آن توجه داشته باشید.
[/accordion-item][accordion-item title=”مدت زمانی که یو پی اس می تواند از دستگاه ها و تجهیزات ما پشتیبانی کند چقدر است؟”]

مدت زمان پشتیبانی یو پی اس ها  به باتری و کارایی یو پی اس بستگی دارد که جداقل این مدت زمان 5 دقیقه تا چند ساعت می باشد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.