عوامل مهم در انتخاب یو پی اس

انتخاب یو پی اس

برای انتخاب بهترین یو پی اس باید به فاکتورها و نکات مهم زیادی توجه داشته باشید که تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا در این مقاله با عنوان کردن عوامل مهم در انتخاب یو پی اس به شما کمک کند تا بتوانید با توجه به نیاز خود و تجهیزات برقی که از آن ها در منزل و محل کارتان استفاده می کنید یک UPS مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

راهنمای خرید UPS

این روزها به خاطر مشکلات برقی و نوسانات برق که چند وقتی است زیاد شاهد آن هستیم خرید یک دستگاه پشتیبان که بتواند از خسارت های احتمالی در زمان قطعی برق جلوگیری کند تبدیل به یک دغدغه بزرگ شده است.

خب، این مسئله کاملا طبیعی است که خیلی از افراد نمی دانند برای اینکه بتوانند تجهیزات برقی خود را در برابر نوسانات احتمالی برق ایمن نگه دارند باید چه کار کنند.

بهترین و مناسب ترین گزینه انتخاب بهترین یو پی اس می باشد. اما سوال اصلی این است که برای خرید این دستگاه به چه فاکتورهایی باید توجه داشت و اینکه چه عوامل مهم در انتخاب یو پی اس می توانند تاثیر گذار باشند؟!

حتما بخوبی این موضوع را می دانید که خرید UPS در حقیقت به منظور حفاظت از رایانه های شخصی، مراکز رایانه ای، سرورها، مخابراتی و صنعتی و سایر تجهیزات برقی که در منزل و محل کارمان از آن ها استفاده می کنیم در برابر نوسانات ولتاژ برق، نویز و قطعی برق می باشد.

بنابراین با در نظر رفتن این مسئله که این روزها گسترده بسیار وسیعی از اطلاعات جابه جا می شود و قطع شدن ناگهانی برق و افت فشار هم می تواند به این اطلاعات آسیب وارد کند انتخاب بهترین یو پی اس یک راه حل تضمین شده می باشد.

UPS
راهنمای خرید UPS

عوامل مهم در انتخاب یو پی اس

برای انتخاب بهترین یو پی اس باید فاکتورهای زیادی را مد نظر داشته باشیم و از همه مهمتر اینکه خرید این دستگاه به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد که این دو عامل مهم در انتخاب یو پی اس به شرح زیر می باشند.

 1. توان یو پی اس (rated VA )
 2. زمان پشتیبانی (backup time)

در ادامه درباره هر یک از این دو عامل مهم به اختصار توضیحاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

محاسبه توان UPS

اولین عامل مهم در انتخاب یو پی اس، توان این دستگاه می باشد که خود به دو روش مختلف قابل محاسبه کردن است.

 • اولین روش این است که توان نامی تمامی تجهیزات و دستگاه های برقی که قصد دارید آن ها را به UPS متصل کنید یادداشت کنید و جمع آن ها را محاسبه کنید.(به خاطر داشته باشید که در اکثر موارد توان ثبت شده روی دستگاه های الکترونیکی بر حسب وات می باشد). از آنجایی که توان دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه بر حسب آمپر می باشد شما می بایست جمع وات های محاسبه شده را بر ضریب قدرت(0.7) تقسیم کنید تا توان کل مصرفی را بر حسب آمپر بدست آورید.
 • روش دوم برای محاسبه توان یو پی اس این است که کل جریان مصرفی را توسط آمپر متر اندازه گیری کنید و در ولتاز شبکه برق(220 ولت) ضرب کنید.

فقط این مهم را به خاطر داشته باشید که به منظور کار کرد بهتر دستگاه منیع تغذیه بدون وقفه بار متصل به دستگاه 70 %
ظرفیت نامی UPS می باشد. مثلا: بار مناسب برای یک یو پی اس ۳۰۰۰ ولت آمپر یا ۳کاوا ، معادل ۲۱۰۰ ولت آمپر می باشد.

نحوه محاسبه توان UPS
محاسبه توان UPS

زمان پشتیبان گیری backup time

اما عامل مهم بعدی در انتخاب بهترین یو پی اس، محاسبه زمان پشتیبان گیری این دستگاه می باشد که به آن backup time نیز کفته می شود.
برای این منظور می توانید از فرمول زیر استفاده کنید.

زمان برق دهی بر حسب ساعت= تعداد باتری * ولتاژ* آمپر ساعت* 0.65 تقسیم بر مجموع بار به ولت آمپر

حتما می دانید که پشتیبان گیری یو پی اس به مدت زمانی گفته می شود که دستگاه می تواند در زمان قطعی برق شهری از باتری خود جریان برق مورد نیاز تجهیزات برقی را تامین نماید.

دقت داشته باشید که این زمان را باید با توجه به مصرف کننده و میزان اهمیت داده ها تنظیم کرد به طوری که هیچ اطلاعاتی از بین نرود و سیستم به صورت امن خاموش شود.

خوشبختانه اکثریت سیستم های ups به گونه ای طراحی شده اند که بعد از قطع برق می توانند تا 5 دقیقه از طریق انرژی ذخیره شده در باتری های برق خروجی تجهیزات برقی شما را فراهم کنند.

فاکتورهای مهم برای انتخاب و خرید یو پی اس

علاوه بر عوامل مهم در انتخاب یو پی اس که در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم چند فاکتور مهم دیگری هم وجود دارند که حتما باید برای انتخاب بهترین یو پی اس آن ها را نیز مد نظر داشته باشید.

این فاکتورهای مهم که به شما در انتخاب و خرید یک ups مناسب و با کیفیت کمک زیادی می کنند عبارتند از:

 • اندازه یو پی اس
 • انتخاب باتری ups مناسب
 • مدت زمان Switch Time
 • قابلیت تنظیم پارامترها
 • نویز شنیداری
 •  تکنولوژی ساخت و شکل موج خروجی
 • استحکام و قابلیت اطمینان
 • خدمات گارانتی دستگاه UPS
 • توجه به مصارف
اهمیت پشتیبان گیری یو پی اس
زمان پشتیبان گیری
در نهایت اینکه

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مقاله درباره اینکه عوامل مهم در انتخاب یو پی اس چه عوامل و فاکتورهایی می باشند به شما کاربران عزیزان کمک کرده باشیم تا بتوانید به آسودگی برای انتخاب بهترین یو پی اس مورد نیاز تجهیزات برقی خود اقدام کنید.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط بوده و هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهادی که دارید را با ما، در میان بگذارید.

سوالات مربوط به عوامل مهم در انتخاب یو پی اس

اهمیت یو پی اس چیست؟
یک منبع تغذیه اضطراری برای محافظت از بارهای حیاتی در برابر مشکلات برق تامین‌شده توسط شرکت، از جمله نوسانات، خاموشی، نوسانات و قطع برق استفاده می‌شود که همگی از باتری اختصاصی استفاده می‌کنند.

بهترین باتری برای یو پی اس کدام است؟
انواع باتری های یو پی اس عبارتند از: VRLA یا باتری های سیلد و باتری های سلول مرطوب یا flooded. این باتری ها بهترین نوع برای اطمینان از برق بی وقفه هستند زیرا به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

اصل کار یو پی اس چیست؟
هنگامی که برق ورودی از سطوح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن بالاتر می‌رود، UPS به برق باتری DC تغییر می‌کند و سپس برای راه‌اندازی تجهیزات متصل، آن را به برق AC معکوس می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *