عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر

قیمت استابلایزر

امروز در مقالات هژیر صنعت می خواهیم به اشاره ای به قیمت استابلایزر و عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر داشته باشیم و در این مورد اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

استابلایزر چیست؟

همانطور که می دانید استابلایزرها از جمله دستگاه های پرفروش برقی می باشند که هدف و نفش اصلی آن ها حفاظت از سیستم های برقی در برابر نوسانات احتمالی برق شهری می باشد.

این دستگاه وظیفه حقاظت را برعهده دارد و تا جد بسیار زیادی می تواند از آسیب دیدنن تجهیزات و سیستم های برقی جلوگیری کند.

به همین خاطر است که قیمت این دستگاه ها همچون یو پی اس های موجود در بازار با توجه به قیمت ارزر و دلار متفاوت می باشند.

در ادامه بیشتر درباره عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر صحبت کرده ایم.

عامل تاثیرگذار بر قیمت استابلایزر

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر تک فاز یا سه فاز بودن آن ها می باشد. برخی از این دستگاه ها ارزش این را دارند که برای تهیه و استفاده هزینه زیادی را صرف کنید.

این مسئله بدان معنی می باشد که شما با توجه به هزینه ای که برای خرید استابلایزر صرف می کنید بهترین و با کیفیت دستگاه را می توانید برای تجهیزات برقی خود انتخاب کنید.

استابلایزرها می توانند از دستگاه های برقی مانند: یخچال، تلویزیون، دستگاه لیزر، کامپیوتر، تجهیزات پزشکی، دستگاه های ام آر آی، سی تی اسکن، محافظ پکیج و … محافظت کنند و نوسانات ولتاژ جلوگیری کنند.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی
  • محافظت در برابر صاعقه
  • فیلتر به منظور حذف نویز و شوک الکتریکی
  • مصرف انرژی بهینه A+
  • گواهی کیفیت
  • فن هوشمند
  • سیستم کنترل فاز
قیمت استابلایزر
دستگاه تثبیت کننده ولتاژ

قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر می توان به قابلیت تنظیم ولتاز خروجی این دستگاه اشاره کرد.

بعضی از دستگاه های تنظیم کننده باید با برند سازنده و نوع دستگاهی که از آن استفاده می کنید از نظر ولت تفاوت هایی داشته باشند این ولت ها عبارتند از:110، 220 و 380.

این نکته را به خاطر داشته باشید که بعضی از تنظیم کننده های ولتاژ این قابلیت رادارند تا ولتاژ خروجی را تنظیم و تثبیت کنند.

محافظت در برابر صاعقه

اما عامل تاثیر گذار بعدی محافظت در برابر صاعقه می باشد. شاید برایتان جای سوال باشد که مسئله چه تاثیری می تواند بر قیمت استابلایزر داشته باشد؟

خب، باید بگوییم که اصلی ترین عامل های تاثیر گذار بر تغییر ولتاژ و آسیب دستگاه های برقی صاعقه می باشد.

فراموش نکنید دستگاه هایی که وظیفه آن ها تنظیم کردن ولتاژ می باشد می توانند با سرعت، دقت و حساسیت بیشتری از تجهیزات برقی در برابر صاعقه محافظت کنند.

فیلتر به منظور حذف نویز و شوک الکتریکی

شاید برخی از شما دوستان ندانید که دستگاه های استابلایزر این قابلیت را دارند تا از نویزهای ناگهانی و پرش های لجظه ای در برابر سیستم های برقی جلوگیری کنند.

بنابراین این مسئله تا حد بسیار زیادی می تواند بر قیمت آن ها اثر گذار باشد.

با وجود این فیلترهای پیشرفته در استابلایزر می توان ولتاژ از شوک الکتریکی جلوگیری شود.

تنظیم ولتاژ خروجی استابلایزر
قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی استابلایزر

مصرف انرژی بهینه A+

این عامل می تواند نشانگر کمترین مصرف انرژی و بالاترین راندمان باشد پس می تواند روی قیمت هم اثر گذار باشد.

گواهی کیفیت

حتما در زمان خرید توجه داشته باشید استابلایزر انتخابی شما دارای گواهی کیفیت باشد.

از آنجایی که این دستگاه نقش بسیار مهمی در سلامت تجهیزات برقی دارند بنابراین باید از گواهی کیفیت آن ها اطمینان داشته باشید تا با آسودگی خاطر بیشتری دستگاه های برقی را به آن مجهز کنید.

فن هوشمند در قیمت استابلایزر

از آنجایی که سیستم های کنترل هوشمند دما در طول عمر استابلایزر نقش مهمی ایفا می کنند و افزیش دما در قسمت داخلی دستگاه فن به سرعت شروع به کار می کند وباعث ختک شدن آن قسمت می شود می تواند عمر استابلایزر را هم افزایش دهد.

سیستم کنترل فاز در قیمت استابلایزر

آخرین عامل از عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر که می خواهیم به شما معرفی کنیم، سیستم کنترل فاز در این دستگاه می باشد.

اگر ولتاژ برق در یکی از فازهای دستگاه استابلایزر سه فاز قطع شود یا اگر در استابلایزر های تک فاز برق سیم نول تبدیل به سیم فاز شود دستگاه وارد عمل می شود و به صورت کاملا خودکار خروجی های خود را قطع می کند.

انرژی بهینه A+ استابلایزر
مصرف انرژی بهینه A+ استابلایزر
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا با ارائه این مقاله هر آنچه که به شما درباره قیمت استابلایزر و عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر  کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین دستگاه را برای سیستم های برقی خود تهیه کنید در اختیارتان قرار دهیم.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با مشاوران و همکاران ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به عوامل تاثیر گذار بر قیمت استابلایزر

آیا می توان از AC بدون تثبیت کننده استفاده کرد؟
می توانید از AC بدون تثبیت کننده استفاده کنیداما با مسئولیت خودتان. در غیاب تثبیت کننده، AC تا زمانی که نوسان ولتاژ نداشته باشد، به خوبی کار می کند. تثبیت کننده کاری انجام نمی دهد، اما ولتاژ مورد نیاز برای تغذیه بار را تنظیم می کند.
علت کار نکردن استابلایزر چیست؟
اگر یک استابلایزر خروجی بالا را تشخیص دهد، کار نمی کند. اگر ولتاژ ورودی آنقدر زیاد باشد که تثبیت کننده به طور واقعی کمتر از آن ولتاژ خروجی نامی خود را تولید کند، قطع می شود.
اگر استابلایزر کار نکند چه باید کرد؟
بررسی کنید که آیا تثبیت کننده در حالت قطع است یا خیر. این زمانی اتفاق می افتد که ولتاژ خط خیلی زیاد (بیش از ولتاژ) یا خیلی کم باشد. ولتاژ خط خود را نیز بررسی کنید. این برش در استابلایزرها به عنوان محافظت از تجهیزات شما اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *