علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌

علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌

برای اینکه بتوانید مشکلات مربوط به برق را در سیستم ها و تجهیزات برقی خود کاهش داده و بخوبی مدیریت کنید لازم است درباره ترانس ایزوله و علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی اس بیشتر بدانید. آیا می دانید که ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ چه کاربردی دارد؟

با توجه به شرایطی که این روزها زیاد با آن مواجه هستیم یعنی قطعی برق مداوم، بدون شک مشکلات زیادی برای تجهیزات و دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنیم به وجود خواهد آمد.

علاوه بر مشکلاتی که ممکن است برای سیستم های برقی به وجود بیاید خطر برق گرفتگی به هر دلیلی می تواند جان افراد زیاد را به خطر بیاندازد.

بنابراین نیاز است که از سیستم ها و تجهیزاتی استفاده کنیم که میزان این خطرات را کاهش می دهند.

ترانس ایزوله چیست؟

برای اینکه بدانید علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ چیست؟ لازم است در ابتدا با معنا و مفهوم ترانس ایزوله بیشتر آشنا شوید.

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، برای این که از دستگاه ها، مدارها و افراد در مقابل شوک های الکتریکی محافظت کنیم، نیاز است که از ترانس ایزوله استفاده نماییم.

نام دیگر این دستگاه انزوا گالوانیک است و علت نامگذاری آن هم این است که در آن مسیری برای هدایت سر راست جریان وجود نداشته.

به طور کلی باید عنوان کنیم که از این دستگاه بدان جهت  استفاده می شود تا ولتاژهای بالای AC انتقال پیدا نکنند.

این مسئله در اماکن عمومی و خانه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و از خطرات احتمالی همچون صاعقه جلوگیری می کند.

انواع ترانس ایزوله
ترانس ایزوله چیست؟

انواع ترانس ایزوله

حال که دانستید ترانس ایزوله چیست؟ لازم است درباه انواع این دستگاه نیز اطلاعات داشته باشید تا بهتر و راحتر بتوانید علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ را درک کنید.

این دستگاه ها در دو نوع خارجی و داخلی در بازار موجود می باشند.

نوع خارجی دستگاه ترانس ایزوله کاملا مستقل عمل می کند اما در نوع داخلی این دستگاه از تابلو برق استفاده می شود.

ترانس ایزوله چگونه به برق گرفتگی کمک میکند؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که دستگاه ترانس ایزوله چگونه می تواند از شما در برابر برق گرفتگی محافظت کند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترانس های ایزوله به گونه ای طراحی شده اند که شبکه مورد نظر را از زمین جدا کرده و این مسئله باعث می شود که اگر شما به یک سیم برقی برخورد کنید دچار برق گرفتگی نخواهید شد.

وظیفه ترانس ایزوله در یو پی اس
ترانس ایزوله چگونه به برق گرفتگی کمک میکند؟

علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ چیست؟

تا به اینجای کار متوجه شدیم که دستگاه ایزوله چیست؟ دارای چند نوع می باشد و چطور میتواند بر امر برق گرفتگی غلبه کرده و مانع از این خطر برای شما شود.

حال می خواهیم به سراغ بحت اصلی یعنی علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ رفته و بیشتر درباره این مسئله با شما صحبت کنیم.

ترانس ایزوله در یو پی اس چه کاربردی دارد؟

به طور کلی باید بگوییم که ترانس ایزوله در دستگاه UPS برای جلوگیری از موارد زیر بیشتر مورد استفاده می باشد.

  • انتقال ولتاژ بالای AC
  • کاهش اثرات ناشی از صاعقه
  • حفاظت از اتصال غیر عمد افراد با یکی از سیم ها
خرید ترانس ایزوله یو پی اس
کارکرد ترانس ایزوله یو پی اس

کارکرد ترانس ایزوله یو پی اس

در ادامه مقاله مربوط به علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ می خواهیم درباره کارکرد آن با شما صحبت کنیم.

با توجه به این مسئله که ترانس این قابلیت را دارد که ورودی و خروجی سیستم را به طور مستقیم قطع کند و مانع از ورود هرگونه اختلالات در ورودی و خروجی ها شود بنابراین سیستم مناسبی برای یشگیری از آسیب دیدن سیستم ها می باشد.

سیستم های برق بدون وقفه که مجهز به این دستگاه یعنی ترانس ایزوله می باشد نسبت به سایر یو پی اس های موجود در بازار که این ترانس را ندارند سنگین تر بوده و قیمت بیشتری دارند.

وظایف دیگر ترانس ایزوله یو پی اس

در این مقاله به این مسئله اشاره کرده ایم که ترانس ایزوله در یو پی اس چقدر دارای اهمیت می باشد و می تواند به برق گرفتگی کمک زیادی کند.

اما تنها ویزگی و وظیفه ترانس ایزوله در یو پی اس این مسئله نمی باشد.

ترانس یو پی اس وظایف بسیار دیگری هم دارد که باعث شده است این نوع از یو پی اس ها نسبت به سایر یو پی اس های بدون ترانس ایزوله هم قیمت بیشتری داشته باشند و هم طرفداران خاصی.

از وظایف مربوط به ترانس ایزوله یو پی اس می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

  1. ترانس در محدوده فرکانس 50 هرتز باعث می شود امپدانس بالا برای فرکانس های زیاد و نویزهای ناشی از دستگاه به شکل دو طرفه صورت گیرد.
  2. دستگاه ترانس ایزوله در وقع یک ترانس یک به یک است که هدف از استفاده آن امر حفاظتی می باشد.
  3. این دستگاه ارتباط الکتریکی سیستم را با زمین قطع می کند. به این صورت که در شبکه اولیه برق قرار دارد که با زمین ارتباط دارد. اما در ثانویه این اتصال با زمین وجود ندارد.
علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌
وظایف ترانس ایزوله یو پی اس
در نهایت اینکه

تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا در این مقاله آنچه که باید درباره علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌ بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

شما عزیزان می توانید هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهادی که در این مورد دارید را با کارشناسان و مشاوران فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در میان بگذارید.

سوالات مربوط به علل استفاده از ترانس ایزوله در یو پی‌ اس‌

[accordion title=””][accordion-item title=”چرا به ترانس ایزوله احتیاج می باشد؟”]برای محافظت از مدارها، تجهیزات و افرادی که در برابر ضربه و اتصال کوتاه قرار دارند.
همچنین برای اندازه گیری دقیق، جداسازی الکتریکی ضروری است.
[/accordion-item][accordion-item title=”چرا ترانس های جدا کننده ایمن تر هستند؟”]خروجی ترانسفورماتور جداسازی هنوز یک ولتاژ خروجی اسمی 230 ولت بین هادی های خروجی آن دارد.
اما هیچ پیوندی با زمین وجود ندارد. این بدان معناست که شما می توانید بدون خطر برق گرفتگی، آن را لمس کنید.
وقتی ترانسفورماتور جداسازی در مدار قرار می گیرد، هیچ اتفاقی نمی افتد.

[/accordion-item][accordion-item title=”از کدام ترانس های ترانس می توان برای جداسازی استفاده کرد؟”]برخی از ترانسفورماتورهای جداسازی با نسبت چرخش 1: 1 ساخته می شوند. این نوع ترانسفورماتورها منحصراً ساخته شده اند تا ولتاژ ورودی و خروجی یکسانی داشته باشند و فقط برای جداسازی استفاده می شوند. همه ترانسفورماتورها به جز ترانسفورماتورهای اتوماتیک ، جداسازی ایجاد می کنند.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...