علت روشن نشدن یو پی اس

علت روشن نشدن یو پی اس

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زمان استفاده از ups متوجه شده باشید که دستگاه شما روشن نمی شود و هر چه شما برای روشن کردن آن تلاش می کنید بی فایده است. به نظر شما علت روشن نشدن یو پی اس چه چیز می تواند باشد؟

در مقالات قبلی هژیر صنعت به این مسئله اشاره کرده ایم که چرا یو پی اس ها به طور ناگهانی خاموش می شوند و دلیل خاموش شدن ناگهانی آن ها چیست؟!

در این مقاله قصد داریم اشاره ای به علت روشن نشدن این دستگاه ها داشته باشیم و اطلاعاتی در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با ما همراه باشید.

علت و دلیل روشن نشدن یو پی اس

باید بدانید که دلایل و علت های مختلف بسیاری وجود دارند که باعث می شوند دستگاه یو پی اس روشن نشود و یا به صورت ناگهانی و در حین استفاده خاموش شوند.

خب، روشن نشدن ups در واقع یک مشکل بسیار بزرگ می باشد که در اکثر موارد نمی دانید باید چه کاری انجام دهید تا تجهیزاتی که به این دستگاه متصل شده اند آسیب نبینند.

در این بخش می خواهیم اشاره ای به چند علت روشن نشدن یو پی اس داشته باشیم و کمی درباره هریک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

مهم ترین دلایل روشن نشدن دستگاه یو پی اس عبارتند از:

  • قطع شدن باتری یو پی اس
  • خاموش شدن  input breakers
  • وجود نداشتن قدرت ورودی و کیفیت نامطلوب
دلایل خاموش شدن یو پی اس
خاموش شدن یو پی اس

قطع شدن باتری یو پی اس

اولین و مهم ترین علت روشن نشدن یو پی اس، قطع شدن باتری آن می باشد. همانطور که می دانید باتری یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم جانبی دستگاه ups می باشد.

بنابراین اگر اتصالات آن به درستی صورت نگیرند باعث قطع یا خرابی باتری شده و این مسئله موجب می شود تا دستگاه شما روشن نشود.

برخی از دستگاه های یو پی اس هوشمند می باشند و باید باتری داخلی به آن ها متصل شود تا بتوانند برای یکبار هم که شده پشتیبانی یو پی اس را به درستی انجام دهند.

این مسئله را به خاطر داشته باشید که هر باتری می بایست بیش از حدود 85 ولت و هر باتری در 120v Smart-UPS را اندازه گیری کند که بیشتر از تقریبا 42 ولت باشد.

خاموش شدن  input breakers

علت بعدی روشن نشدن یو پی اس، خاموش شدن  input breakersمی باشد.

دستگاه های یو پی اس به گونه ای طراحی شده اند که بیش از 1500VA یک input breaker  دارند که می بایست همیشه در موقعیت ON یا همان روشن قرار داشته باشند تا بتوانند به درستی کار کنند.

محل قرار گرفتن input breaker  روی پانل عقب دستگاه و کنار سیم برق ورودی می باشد که در صورت خاموش بودن آن دستگاه نیز خاموش خواهد شد.

باتری یو پی اس
قطع شدن باتری یو پی اس

وجود نداشتن قدرت ورودی و کیفیت نامطلوب

اما آخرین علت از علت هایی که باعث روشن نشدن یو پی اس می شوند، وجود نداشتن قدرت ورودی و کیفیت نامطلوب دستگاه می باشد.

این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر برق ورودی خارج از پارامتر عملیات آنلاین یو پی اس باشد، دستگاه روشن نخواهد شد.

بنابراین برای مشخص شدن این مسئله کاری که می بایست شما انجام دهید انتخاب کردن ” Cold Start” یو پی اس می باشد.

برای انتخاب Cold Start می بایست کارهای زیر را به درستی انجام دهید.

  1. UPS را بدون برق ورودی روشن کنید
  2. فشار دادن و نگه داشتن کلید خاموش در جلوی یو پی اس تا زمانی که یک بوق بلند بشنوید
  3. دکمه TEST را فشار دهید
  4. یو پی اس را خاموش کنید و آن را از دیوار جدا کنید
آشنایی با مشکلات و خطاهای UPS
مشکلات و خطاهای UPS
در نهایت اینکه

با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله امیدواریم که توانسته باشیم شما عزیزان را در رسیدن به پاسخ این سوال که علت روشن نشدن یو پی اس چه چیز می باشد؟ راهنمایی کرده باشیم.

شما دوستان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به علت روشن نشدن یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه یو پی اس را ریست کنیم؟”]تجهیزات متصل به یو پی اس را خاموش و خارج کنید. UPS را خاموش کنید، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا صدای یو پی اس بیپ شود، سپس دکمه را رها کنید. UPS را از پریز برق AC جدا کنید.
[/accordion-item][accordion-item title=”آیا یو پی اس باید هنگام شارژ روشن باشد؟”]به طور کلی UPS باتری را چه دستگاه روشن یا خاموش باشد شارژ می کند، بنابراین تفاوتی نمی کند.

[/accordion-item][accordion-item title=”اگر UPS خاموش باشد اما همچنان به مدت 24 ساعت به دوشاخه متصل باشد چه اتفاقی می افتد؟”]با وصل نگه داشتن آن، باتری یو پی اس به صورت قطره ای شارژ می شود و وقتی دوباره آن را روشن می کنید و برق اصلی قطع می شود، آن را برای تامین برق باری آماده نگه می دارد. اگر یو پی اس خاموش کننده را جدا کنید، باتری در نهایت طی چند هفته آینده تخلیه می شود.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.