علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در زمان استفاده از دستگاه یو پی اس متوجه شوید که به طور ناگهانی دستگاه خاموش شده است؟! به نظر شما علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟ چطور می توان از این مسئله پیشگیری کرد؟! آیا خرابی باتری می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد؟

خاموش شدن ناگهانی یو پی اس می تواند چه مشکلاتی را به همراه داشته باشد؟ برای آگاهی از این مسئله و دریافت پاسخ سوالات مطرح شده تا انتهای این مقاله با هژیر صنعت همراه باشید.

خاموش شدن یو پی اس

درباره اینکه علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟ باید بگوییم که دلایل مختلف بسیار زیادی وجود دارند که باعث می شوند ups ای که از آن برای تجهیزات برقی خود استفاده می کنید به طور ناگهانی خاموش شود.

ما امروز تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله اشاره ای به چند مورد مهم داشته باشیم که باعث به وجود آمدن این مشکل برای یو پی ای ها می شوند.

یکی از مهم ترین دلایل و علت های خاموش شدن ناگهانی یو پی اس فرسودگی بُردهای آن می باشد.

در نظر داشته باشید که خاموش شدن ناگهانی ups همیشه هم به معنای خرابی دستگاه نمی باشد و نیازی نیست که به محض خاموش شدن آن تصور کنید که نیاز است دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید.

استرس را کنار بگذارید، زیرا در بیشتر موارد خودتان به راحتی می توانید مشکل خاموش شدن ناگهانی ups را برطرف کنید.

علت خاموش شدن یو پی اس
خاموش شدن یو پی اس

علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس

در مطالب بالا به این مسئله شااره کردیم که علت و دلایل خاموش شدن یو پی اس بسیار زیاد و مختلف می باشد که در بیشتر مواقع خود شما به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

از مهم ترین مواردی که باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه یو پی اس می شوند می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم و کمی درباره هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

  • باتری یو پی اس را برای مدت طولانی بدون شارژ باقی نگذارید
  • روشن شدن تجهیزات غیر ضروری
  • خاموش شدن یو پی اس هنگام جداشدن از منبع اصلی
  • ممکن است باتری یوپی اس خراب شده باشد

باتری یو پی اس را برای مدت طولانی بدون شارژ باقی نگذارید

اولین مسئله و مشکلی که باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه یو پی اس می شود این است که باتری دستگاه این قابلیت را ندارد تا برای مدت زمان طولانی شارژ را در خود نگه دارد.

این مسئله بسیار دارای اهمیت می باشد که شما باتری دستگاه را بلا استفاده در انبار نگه نداشته باشید و عمل دشارژ کردن آن را سر وقت انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که اگر قرار است برای مدت زمان طولانی از ups خود استفاده نکنید امکان فرسوده شدن باتری آن بسیار زیاد می باشد و ممکن است در زمان استفاده از دستگاه به طور ناگهانی خاموش شود.

برای اینکه این اتفاق رخ ندهد می بایست باتری یو پی اس را طی دوره های سه ماه به مدت 5 ساعت شارژ نمایید. این خاصیت و ذات باتری های UPS می باشد.

خاموش شدن یو پی اس هنگام جداشدن از منبع اصلی
جدا شدن یو پی اس از منبع اصلی

روشن شدن تجهیزات غیر ضروری

مسئله مهم بعدی که در راستای این پرسش که علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟ می خواهیم به آن بپردازیم، روشن شدن تجهیزات غیر ضروری می باشد.

دقت داشته باشید که اگر اتصالات به دستگاه یو پی اس به درستی انجام نشده باشند یو پی اس دستگاه های غیرضروری را روشن نگه داشته و دستگاه هایی که شما به آن ها احتیاج بیشتری دارید را خاموش می کند.

اما اصلا جای نگرانی نیست، برای برطرف شدن این مشکل و رفع خاموش ماندن تجهیزات و دستگاه هایی که برای شما مهم تر می باشند باید آن ها را به طور مستقیم به ups متصل کنید و مابقی تجهیزات را به رسانه ی های افزایشی متصل کنید یا اگر ظرفیت یو پی اس فراتر می روند آن را متصل نکنید.

خاموش شدن یو پی اس هنگام جداشدن از منبع اصلی

زمانیکه یو پی اس شما هنگام حدا شدن از منبع اصلی خاموش شود می بایست اولین کاری که انجام می دهید بررسی ظرفیت دستگاه باشد.

فراموش نکنید که شما باید یو پی اس ها را با توجه به ظرفیت آنها به تجهیزات مورد نیاز متصل کنید.

زمانیکه ظرفیت یو پی اس با تجهیزاتی که به آن متصل شده است همخوانی نداشته باشد باعث فرسودگی باتری خواهد شد.

بهترین کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید این است که دستگاه غیر ضروری را از یو پی اس جدا کرده و دوباره آن را روشن کنید.

ممکن است باتری یوپی اس خراب شده باشد

اما آخرین علت از علت های خاموش شدن ناگهانی یو پی اس خرابی باتری آن می باشد.

کارکرد باتری یو پی اس به طول عمر و میزان استفاده از آن بستگی بسیار زیادی دارد.

استفاده از دستگاه های مخصوص برای تست باتری یو پی اس به شما کمک خواهند کرد تا متوجه میزان ولتاژ خروجی باتری شوید.

اگر برای مدت زمان دو سال یا بیشتر است که از یو پی اس استفاده می کنید نیاز است که باتری آن را تعویض کنید اما حتما قبل از تصمیم گیری برای تعویض باتری آنرا تست کنید.

دلایل خرابی باتری یو پی اس
خرابی باتری یو پی اس
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا هر آنچه باعث می شود تا یو پی اس در زمان استفاده به طور ناگهانی خاموش شود را در این مقاله در اختیارتان قرار دهیم.

در صورتیکه موارد عنوان شده در این مقاله را به درستی رعایت کنید برای دستگاه یو پی اس شما مشکلی به وجود نخواهد آمد.

اما چنانچه با رعایت این موارد هم ups شما همچنان با مشکل خاموش شدن ناگهانی مواجه است نیاز است که حتما با تعمیرکاران یو پی اس در ارتباط باشید. شاید خرابی باتری باعث این مشکل شده باشد.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com اطلاعات بیشتری درباره اینکه علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟ در اختیارتان قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

[accordion title=””][accordion-item title=”چه چیزی می تواند باعث خرابی یو پی اس شود؟”]خرابی یو پی اس گاهی اوقات به دلیل قطع برق است که بیشتر از باتری یو پی اس دوام می آورد. ممکن است باتری های قدیمی در هنگام قطع برق تعویض نشده باشند. از این رو، سیستم UPS برق ذخیره شده کافی برای ادامه کار ندارد. گاهی اوقات یو پی اس به اشتباه در بای پس قرار می گیرد.
[/accordion-item][accordion-item title=”علت قطع شدن یو پی اس چیست؟”]در صورت وجود اضافه بار شدید در سمت خروجی UPS، قطع کننده مدار خارج می شود. اگر مدارشکن قطع شود تقریباً 1/4 اینچ از دستگاه بیرون زده خواهد شد. پس از فشار دادن مجدد به داخل، سعی کنید دستگاه را دوباره روشن کنید.

[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه بفهمم باتری یو پی اس خراب است؟”]هنگامی که به خرابی نزدیک می شود، باتری ها اغلب علائم عجیبی را نشان می دهند که می توانید از آنها برای قضاوت در مورد عمر باقی مانده باتری خود استفاده کنید. به طور معمول، تکرار آلارم ها، چشمک زن چراغ های پنل و نمایشگرهای عجیب ترمینال، همه از علائم خرابی باتری یو پی اس هستند.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.