صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند

یو پی اس صنعتی

به راحتی می توان نیاز به یک دستگاه تامین کننده برق و تثبیت کننده را درک کرد. مخصوصا در زمان هایی که با قطعی برق شهری مواجه هستیم. مثلا: کارگران تاسیسات بیمارستانی، کارخانه ها و…. که برای تامین برق مورد نیاز سیستم های خود به دستگاه هایی همچون یو پی اس یا استابلایزر نیاز شدیدی دارند تا بتوانند از تجهیزات برقی خود در برابر نوسانات برقی جلوگیری کنند. امروز می خواهیم به شما صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند و دلیل استفاده صنایع از یو پی اس را معرفی کنیم.

چه صنایعی به یو پی اس نیاز دارند

همانطور که می دانید صنایع و کسب و کارهای مختلفی هستند که با تجهیزات و سیستم های برقی بسیاری سر و کار دارند و در زمان قطعی برق با مشکلا زیادی مواجه می شوند.

بنابراین بهترین کار این است که این سیستم ها و تجهیزات مهم را به یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق همچون یو پی اس مجهز کنید.

در ادامه با ما همراه شوید تا چند نمونه از صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند را به شما معرفی کنیم.

ویژگی یو پی اس صنایع پزشکی
یو پی اس صنایع پزشکی

قدرت ups در صنعت مراقبت های پزشکی

از میان صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند می توان به تجهیزات پزشکی اشاره کرد.

در مواقعی که برق شهری قطع می شود بیمارستان ها و اورژانس ها باید منابع برق داشته باشند تا بتوانند جان بیماران خود را نجات دهند.

لازم است بدانید که طبق قانون ملی برق، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های مراقبت‌های ویژه به اندازه کافی برق تولید کننده پشتیبان برای پوشش 100 درصد نیازهای الکتریکی خود باید داشته باشند.

اکثر یو پی اس های مورد استفاده برای بیمارستان ها می توانند تمام بارهای الکتریکی را تا پنج روز تحمل کنند.

میزان برقی که این سیستم ها در نظر گرفته می شود به تیم مراقبتی و پزشکی این امکان را می دهد تا وظایف خود را همچون سایر روزهایی که برق دارند انجام دهند.

قدرت یو پی اس در صنایع غذایی

دومین صنعتی که به یو پی اس نیاز دارد و می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم صنعت غذایی می باشد.

قوانینی که برای صنایع غذایی وجود دارد ایجاب می کند که مواد غذایی همیشه باید تازه و با کیفیت باشند و در مکان های ذخیره سازی کارآمدی نگهداری شوند.

این صنایع از یو پی اس برای ذخیره سازی، تولید، پردازش و توزیع محصولات خود استفاده می کند. موادی مانند: غذای خام و سایر مواد فاسد شدنی در محیط هایی با دمای کنترل شده که نیاز به انرژی ثابت دارند، ذخیره و پردازش می شوند.

برای مثال: در صنعت رستوران‌داری، یو پی اس هایی نصب می شوند تا محیطی آرام و مفرح را برای مشتریان خود در هنگام قطع برق حفظ کنند.

یو پی اس ها برق مورد نیاز تجهیزات زیر را در صنایع غذایی تامین می کنند.

 • لوازم آشپزخانه
 • ماشین آلات تبرید
 • ایستگاه های نوشیدنی
 • نورپردازی
 • تهویه مطبوع و گرمایش
 • دستگاه های پول نقد

به خاطر داشته باشید که ups هایی که برای این صنایع از آن ها استفاده می شود در صورت قطع برق کمتر احتمال دارد تجارت خود را از دست بدهند.

خرید یو پی اس صنایع غذایی
یو پی اس صنایع غذایی

قدرت یو پی اس در صنعت کشاورزی

در کشورها و شهرهایی که در زمینه صنعت کشاورزی فعالیت دارند استفاده از یو پی اس بسیار لازم و ضروری می باشد.

مثلا: در ایالات متحده، صنعت کشاورزی شامل حدود دو میلیون مزرعه در سراسر کشور است. در مجموع، این به حدود 100 میلیون هکتار زمین کشاورزی می رسد.

بنابراین با توجه به این درصد از زمین های کشاورزی و نیروهای انسانی و ماشین آلاتی که روی این زمین ها کار می کنند یک منبع انرژی بادوام و قابل اعتماد ضروری است، زیرا در صنعت کشاورزی امروزی، تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده به شدت خودکار هستند.

این مسئله کاملا مشخص است که در صورت آسیب دیدن هر یک از قطعات و ماشین آلات کشاورزی باید هزینه های زیادی را صرف کرد تا قطعات خراب شده را تعمیر کرد.

در اغلب مواقع هم تعمیر کردن قطعات پاسخگو نیستند و باید دستگاه جدیدی را جایگرین کرد.

کشاورزان و سایر سازمان های کشاورزی برای کارهای زیر از یو پی اس استفاده می کنند.

 1. عملیات گلخانه ای
 2. جابجایی هوا
 3. سیستم های آبیاری
 4. شیردوشی
 5. کنترل آب و هوا
 6. کشت انباری
چه صنعت هایی نیاز به یو پی اس دارند
یو پی اس صنعت کشاورزی
در نهایت اینکه

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مقاله به شما عزیزان صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند  را بخوبی معرفی کرده باشیم. همچنین درباره دلیل استفاده صنایع از یو پی اس اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده باشیم.

البته نیاز یو پی اس تنها مختص این صنایعی که به آن ها اشاره شده است نمی باشد. بلکه صنعت های مختلف دیگری هم هستند که به این دستگاه نیاز دارند

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این زمینه با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط بوده و هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهادی که دارید را با ما، در میان بگذارید.

سوالات مربوط به صنایعی که به یو پی اس نیاز دارند

کدام ups در صنعت استفاده می شود؟
کاربردهای صنعتی معمولاً به تولید برق سه فاز یا 480 ولت نیاز دارند. یو پی اس هایی که برای نیازهای چندگانه استفاده می شوند شامل آنهایی هستند که سرویس 120 تا 208 ولت و خدمات 277 تا 480 ولت را ارائه می دهند.

چرا استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه در صنعت امروز مهم است؟
ماهیت قابل حمل یو پی اس ها، آنها را به منابع انرژی موقتی عالی برای مقاصد صنعتی و ساختمانی تبدیل می کند و قدرت آنها به عنوان یک گزینه بی خطر آنها را به گزینه ای عالی برای سایت های صنعتی و تولیدی تبدیل می کند که نمی توانند اجازه دهند قطع برق آنها را از برنامه خارج کند.

یو پی اس های صنعتی برای چه مواردی استفاده می شوند؟
این واحدها به طور مداوم جریان الکتریکی را کنترل می کنند و در صورت قطع برق به طور خودکار راه اندازی می شوند و با بازگشت سرویس برق خاموش می شوند. در صنایع، در طی فرآیندهای حیاتی، یو پی اس می تواند برق اضطراری را برای تمام بارهای حیاتی و انتخابی به دلخواه تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *