در چند دهه اخیر، سیستم های امنیتی و حفاظتی به منظور كاهش جرم و جنایت و سرقت اموال در حال افزایش بوده است. ضمن این که برخی سیستم های امنیتی در مراكز کسب و کار و خانه ها نسبتا یك امر اساسی محسوب می شوند، برخی از آنها با ترکیب های پیشرفته تر و بسیار حساس تر موجود می باشند، که تنها در چند سال گذشته در دسترس افراد قرار گرفته اند. در نتیجه، صاحبان ملک های تجاری و صاحب خانه ها در حال حاضر با انواع مختلفی از این سیستم های امنیتی و نظارتی روبرو هستند و انتخاب های متعددی برایشان موجود است كه باید با توجه به نیازهای خود انتخاب مناسبی داشته باشند.

اكثر سیستم های امنیتی امروزه، صرف نظر از نوع، اجزای استانداردی مانند واحد پردازش (که به عنوان هسته عمل می کند)، سنسور، صفحه کلید برای ورودی و کنترل، و دستگاه های هشدار دارا می باشند. از این رو، شما می توانید بسیاری از ویژگی های متمایز و دسته هایی که مربوط به نیازهای مسکونی یا دفاتر و مراكز تجاری خاص می باشند را پیدا کنید.

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتی

انواع متداول سیستم های امنیتی و حفاظتی امروزی عبارت اند از:
دوربین های مداربسته مادون قرمز، سیستم های امنیتی آلتراسونیك، پرتوهای فوتوالکتریک، سیستم های امنیتی كابلی فشار سنسور، سیستم های امنیتی تشخیص میدان مغناطیسی منفعل و غیره. البته سیستم های امنیتی پیشرفته دیگری هم وجود دارد.

در هر صورت اینكه تا چه حد این سیستم های امنیتی كه برای اداره ها، خانه ها و یا مراكز تجاری خود انتخاب می كنید، پیشرفته باشد اهمیت چندانی ندارد بلكه مهم نصب حرفه ای آن و اطمینان از نحوه ی عملكرد آن می باشد. شما ممكن است پیشرفته ترین سیستم امنیتی را تهیه كنید اما اگر نصب آن به صورت حرفه و توسط نیروی ماهر همان سیستم صورت نگیرد امكان ناكار آمدی آن افزایش میی یابد. یکی از این ناکار آمدی ها از شبکه برق نشأت می گیرد، به این گونه که با قطع برق، سیستم های امنیتی و حفاظتی از کار افتاده و کارایی خود را از دست می دهند.

برای رفع این خلل به برق پشتیبان نیاز است که می توان این برق پشتیبان را با قرار دادن دستگاه UPS در مدار این سیستم ها پیاده سازی کرد.
در نتیجه با توجه به اینكه باید سیستم امنیتی مناسب و كارآمد انتخاب شود هم زمان باید به نحوه ی نصب سیستم و مجهز کردن آن به دستگاه یو پی اس نیز توجه شود.

از جمله موارد مصرف این سیستم ها می توان فروشگاه ها، سیستم امنیتی بانک ها، سیستم امنیتی طلافروشی ها، سیستم های امنیتی مغازه ها و ساختمان ها و … را نام برد.

قیمت تماس با شرکت

 

سایر: سازمان مهندسی فروش و خدمات پس از فروش شرکت هژیر صنعت با کمک و بهره گیری از تجارب و سوابق خود، آمادگی دارد تا در سایر کاربردها و یا نیازها، مشاور امین شما باشد.