ساختار داخلی UPS


بودجه برق، تأمین منابع کافی از آن و یافتن راه هایی برای استفاده کمتر از آن همه متداول است. صدمه زدن به تجهیزات ارزشمند فناوری اطلاعات و متوقف کردن بهره وری. به همین دلیل برنامه ریزی و استقرار یک راه حل محافظت از قدرت کاملاً حیاتی است. یک سیستم برق اضطراری (UPS) جزء اصلی هرگونه محافظت از انرژی به خوبی طراحی شده است.

چرا حفاظت از برق مهم است؟

هیچ شرکتی نمی تواند این توانایی را داشته باشد که دارایی های فناوری اطلاعات خود را در برابر مشکلات برق محافظت نکند. حتی قطع کوتاه مدت می تواند مشکل ساز باشد. از دست دادن قدرت به اندازه یك ربع ثانیه می تواند باعث شود رویدادهایی که ممکن است تجهیزات IT را از 15 دقیقه تا ساعتهای زیادی در دسترس نداشته و خرابی به بار آورند. مشکلات مربوط به تجهیزات فناوری اطلاعات به عنوان مثال طبق استانداردهای فعلی ایالات متحده، ولتاژ می تواند از نظر قانونی از 5/7 درصد تا 8/3 درصد تحت مشخصات مطلق متفاوت باشد. این بدان معنی است که چه کاربردی سرویس هایی که ولتاژ 208 فاز را تحویل می دهند در واقع از 191 تا 220 ولت است. بنابراین دستیابی و در دسترس بودن بالا و همزمان کاهش هزینه های برق توسط سیستم های یو پی اس بسیار کارآمد بوده و می تواند به این هدف کمک کند و امروز محصولات و تجهیزت زیادی وجود دارند که مجهز به این سیستم می باشند.

از یو پی اس برای چه وسایلی استفاده می شود
اهمیت استفاده از یو پی اس

یو پی اس چیست؟

به عبارت ساده  می توان گفت: یو پی اس دستگاهی است که در صورت خراب شدن برق، پشتیبان تهیه می کند  یا به اندازه کافی برای خاموش کردن تجهیزات مهم و با ظرافت به طوری که هیچ داده ای از بین نرود یا به اندازه کافی طولانی باشد تا بارهای لازم را تا زمان تولید ژنراتور عملیاتی کند تامین کرده و بری شما به نوعی زمان میخرد.

سوالات مربوط به ساختار داخلی UPS

[accordion title=””][accordion-item title=”اجزای UPS چیست؟”] چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) با تبدیل دوبرابر آنلاین وجود دارد: یکسوساز؛ باتری های UPS؛ معکوس کننده؛ و سوئیچ بای استاتیک[/accordion-item][accordion-item title=”کار اصلی یو پی اس چیست؟”]اصل کار یو پی اس این است که به منظور تبدیل اینورتر به عنوان اجزای اصلی، تنظیم کننده تجهیزات حفاظت از توان خروجی فرکانس عمل کرده و به طور عمده توسط یکسو کننده، باتری ها، اینورترهای برق و سوئیچ استاتیک از تجهیزت و دستگاه های شما در شرایط اضطراری محافظت می کند[/accordion-item][accordion-item title=”علت استفاده از یو پی اس چیست؟”]یو پی اس یک منبع تغذیه بدون وقفه  برای محافظت از بارهای مهم در برابر مشکلات منبع تغذیه،افت ولتاژ، نوسانات و خرابی کامل برق با استفاده از باتری اختصاصی می باشد. از سیستم یو پی اس می توان در حالی که یک ژنراتور دیگر آماده فعالیت می باشد برای “ایجاد فاصله” استفاده کرد.[/accordion-item][/accordion]

خرید سیستم تک تبدیل یو پی اس
سیستم تک تبدیل یو پی اس

ساختار داخلی UPS

در مقاله های مختلف بارهای زیادی به این موضوع اشاره کرده ایم که یو پی اس دارای چندمدل مختلف می باشد که در ساختار داخلی ups نقش دارند. یو پی اس ها در سه نوع اصلی عرضه می شوند که به عنوان توپولوژی نیز شناخته می شوند.

  • سیستمهای تک تبدیل

در حالت عادی، این نیروگاه های ورودی انرژی برق را به تجهیزات IT تغذیه می کنند. اگر منبع ورودی AC از کار افتد محدودیت های از پیش تعریف شده، UPS از اینورتر خود برای ترسیم جریان از باتری استفاده می کند  و همچنین AC را قطع می کند منبع ورودی برای جلوگیری از برگشت مجدد از اینورتر به ابزار UPS تا زمان مصرف برق باتری می ماند. هر ورودی در ابتدا اتفاق می افتد و به تحمل های عادی باز می گردد یا باتری تمام می شود.

  • سیستم های تبدیل دوگانه

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، این دستگاه ها دو بار برق را تغییر می دهند. ابتدا یک یکسو کننده ورودی قدرت AC را به آن تبدیل می کند سپس DC و آن را به یک اینورتر خروجی تغذیه می کند. اینورتر خروجی پس از آن قدرت را دوباره به AC تغییر می دهد. ارسال آن به تجهیزات IT این فرایند تبدیل دوگانه، بارهای مهم را از توان مصرفی خام جدا می کند. به طور کامل اطمینان حاصل شود که تجهیزات IT فقط الکتریکی تمیز و قابل اطمینان را دریافت می کند.

  • سیستم های چند حالته

این ویژگی ها هر دو فن آوری سیستم های  تک  تبدیل و سیستم های تبدیل دوگانه را به صورت قابل توجهی دربر میگیرد

خریدسیستم تبدیل دوگانه یو پی اس
سیستم تبدیل دوگانه یو پی اس

بهبود در بازده و قابلیت اطمینان

  1. در شرایط عادی، سیستم در حالت تعاملی خط کار می کند و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه می شود. در ضمن نگه داشتن ولتاژ در تحمل های ایمن و برطرف کردن ناهنجاری های رایج موجود در ابزار قدرت.
  2. اگر قدرت ورودی AC خارج از تحمل های از پیش تعیین شده باشد برای حالت تعاملی خط، سیستم به طور خودکار به حالت تبدیل دوگانه تبدیل می شود و تجهیزات IT را کاملاً جدا می کند
  3. اگر قدرت ورودی AC فراتر از تحمل یکسو کننده مضاعف باشد یا خارج شود در کل یو پی اس از باتری استفاده می کند تا بارهای پشتیبانی شده را بالا و پایین نگه دارد. وقتی ژنراتور به صورت آنلاین می آید، ساختار داخلی UPS تا زمانی که قدرت ورودی تثبیت نشود به حالت تبدیل، تبدیل می شود. و پس از آن انتقال به حالت تعاملی خط با راندمان بالا برمیگردد.
جمع بندی

یو پی اس ها به چند حالت طراحی شده اند که به صورت پویا به تعادل ایده آل بین کارایی و محافظت تجهیزات و سیستم های شما می پردازد. انواع یو پی اس ها حداکثر کارایی را ارائه می دهند. با این حال ، هنگامی که مشکلی رخ  دهد ، آنهابه طور خودکار مقداری بهره وری را برای ارائه حداکثر سطح محافظت قربانی می کنند. نتیجه نهایی این داده ها این  است که مراکز مجهز به سیستم و ساختار داخلی یو پی اس می توانند در طول سال صرفه جویی زیادی داشته و متحمل کمترین خطر شوند.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.