روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب

انتخاب استابلایزر دست دوم

با شرایط اقتصادی این روزها شاید توان خرید استابلایزر نو و آکبند برای همه امکان پذیر نباشد. از این روز نیاز به یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ دست دوم دارند که بتوانند از تجهیزات برقی خود محافظت کنند. برای روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه استابلایزر دست دوم مناسب انتخاب کنیم؟

شاید این سوالی خیلی از شما دوستانی باشد که برای محافظت کردن از سیستم های برقی خود در برابر نوسانات برقی به دنبال بهترین دستگاه استابلایزر یا یو پی اس می باشید.

برای اینکه بتوانید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید یک استابلایزر دست دوم مناسب انتخاب و خریداری کنید باید موارد و نکات مهم زیادی را در نظر داشته باشید.

در ادامه بیشتر درباره آنچه شما باید در زمان خرید این دستگاه بدان توجه داشته باشید صحبت کرده ایم.

قیمت استابلایزر دست دوم
استابلایزر دست دوم

چگونه استابلایزر از وسایل ما محافظت می کند؟

هنگامی که می خواهید یک استابلایزر دست دوم را خریداری کنید باید به این مسئله توجه کنید که این دستگاه چطور می تواند از وسایل و سیستم های برقی شما در برابر نوسانات ناگهانی محافظت کند؟

دستگاه تثبیت کننده ولتاژ اگر به درستی انتخاب شده باشد می تواند نوسانات موجود در وسایل شما را تشخیص داده و آن را به صورت داخلی تنظیم کند.

اما، در صورت کم بودن ولتاز کاربردی، استابلایزر آن را حساس کرده و در نتیجه سطح ولتاژ افزایش پیدا خواهد کرد. این شرایط باعث می شود تجهیزات ولتاژ لازم را دریافت کرده و بدون نقص کار کنند.

یک نکته مهم را نباید هرگز فراموش کنید و آن هم این است که دستگاه تثبیت کننده ولتاژ، فقط ولتاژ کم را کنترل نمی کند و باعث افزایش آن نمی شود.

این دستگاه هم می تواند ولتاژهای کم را کنترل کند و هم ولتاژ های بالا را می تواند کنترل کند.

فراموش نکنید که یک استابلایزر دست دوم باید توانایی رفع این نیازهای ابتدایی را داشته باشد و در صورتی که نتواند این کار را به درستی انجام دهد نشان میدهد که استابلایزر مناسبی نیست.

استابلایزر چگونه یک ولتاژ را کنترل می کند؟

سوال مهم دیگری که در روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب ممکن است برای خیلی از شما عزیزان مطرح شده باشد این است که این دستگاه چگونه می تواند ولتاژ را کنترل کند؟!

در پاسخ به این سوال باید به شما دوستان عزیز بگوییم که این دستگاه با استفاده از یک مدار الکترونیکی می تواند ولتاژ را کنترل کند.

چنانچه ولتاژ مورد نیاز در محدوده وجود نداشته باشد مکانیسم شیر ترانس را تغییر می دهد و بدین ترتیب ولتاژ را در محدوده ایمن قرار می دهد.

بنابراین می توان گفت که دستگاه استابلایزر با نظارت کردن مداوم نوسانات ولتاژ در ابزار به عنوان یک محافظ ایمن بین تجهیزات و ابزاهای شما عمل می کند.

خرید استابلایزر دست دوم مناسب
نکات مهم برای خرید استابلایزر دست دوم مناسب

خرید استابلایزر دست دوم مناسب

برای خرید یک استابلایزر دست دوم نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید دامنه مصرف انرژی دستگاه های شما و میزان نوسانات ولتاژ می باشد.

نکته مهم دیگری که باید در زمان خرید این دستگاه به آن توجه داشته باشید میزان ولتاژ، جریان و قدرت دستگاه می باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

معمولا یک استابلایزر دارای محدوده کاری مختلف است. بسیار امر مهمی است که استابلایزر دست دوم خود را متناسب با نوسانات ولتاژ در محل خود انتخاب کنید.

نکات مهم برای خرید استابلایزر دست دوم مناسب

ویژگی ها و نکات زیادی را لازم است در زمان انتخاب و خرید یک دستگاه تثبیت کننده دست دوم در نظر داشته باشید تا خدای نکرده بعد از خرید دچار مشکل نشوید.

از مهم ترین ویژگی های و نکاتی که در این مورد باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از:

  • نصب
  • شاخص ها
  • سیستم تاخیر در زمان

نصب

با توجه به این مسئله که دستگاه استابلایزر با نیروی الکترونیکی کار می کند همیشه خطر خیس شدن و آسیب دیدن آن وجود دارد.

به همین خاطر است که بیشتر دستگاه های استابلایزر را روی دیوار نصب می کنند.

در این حالت این دستگاه ها نه تنها در برابر صدمات محافظت می شود بلکه شما را نیز از معرض خطر شوک الکتریکی محافظت می کند.

شاخص ها

شاخص ها ولتاژ تنظیم شده را برای تامین برق دستگاه نشان می دهند. مدل های جدیدتر با نشانگرهای LED فعال می شوند.

سیستم تاخیر در زمان

آخرین ویژگی که باید در روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب به آن توجه داشته باشید، سیستم تاخیر در زمان می باشد.

این ویژگی باعث می شود تا کمپرسورهای داخلی دستگاه زمان بیشتری در دستگاه مانده و هنگام قطع برق کوتاه مدت زمان کافی را برای تعادل جریان داشته باشد.

مراحل نصب استابلایزر دست دوم
نصب استابلایزر دست دوم
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله هر آنچه درباره روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب نیاز بوده است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

با استفاده از راهنمایی های کارشناسان و متخصصین فنی در هژیر صنعت، برای خرید استابلایزر انتخاب دقیق تر و مطمئن تری خواهید داشت.

سوالات مربوط به روش انتخاب استابلایزر دست دوم مناسب

چند نوع تثبیت کننده وجود دارد؟
تثبیت کننده های مختلف ولتاژ به عنوان تصحیح ولتاژ کار می کنند، اما تثبیت کننده های ولتاژ عمدتاً سه نوع هستند – تثبیت کننده ولتاژ دستی یا قابل تعویض، تثبیت کننده تصحیح ولتاژ پیوسته، و تثبیت کننده با مدار کنترل الکترونیکی.
چرا از تثبیت کننده استفاده می شود؟
هدف اصلی تثبیت کننده ولتاژ تامین ولتاژ ثابت به یک بار حتی در هنگام نوسانات ولتاژ است. هر وسیله الکتریکی به گونه ای طراحی شده است که در سطوح مختلف ولتاژ به درستی کار می کند. تثبیت کننده ولتاژ به عنوان یک سپر محافظ عمل می کند و احتمال خرابی را کاهش می دهد.
کدام ترانسفورماتور در استابلایزر استفاده می شود؟
راه حل تفصیلی اتوترانسفورماتور یک ترانسفورماتور الکتریکی است که فقط یک سیم پیچ دارد و در تثبیت کننده استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *