رنج یو پی اس

شاید تا به حال عبارت رنج یو پی اس را نشنیده باشید یا اگر هم شنیده اید چندان روی آن متمرکز نشده اید. امروز در هژیر صنعت می خواهیم درباره رنج یو پی اس با شما صحبت کنیم.

رنج یو پی اس چیست؟

در یک تعریف ساده باید بگوییم که رنج یو پی اس در واقع همان دامنه قابل تعریف و دسترسی برای مشخصات یو پی اس می باشد.

حتما از خودتان خواهید پرسید، که دامنه قابل تعریف یعنی چه؟ دامنه ولتاژ، دامنه جریان، رنج مدت زمان ذخیره برق، رنج توان نامی دستگاه، کیفیت برق خروجی ، حرارت و نویز تولید شده در یو پی اس همگی نشان دهنده دامنه یو پی اس و از مهمترین ویژگی های کلیدی برای خرید یو پی اس می باشد.

خرید یو پی اس
رنج و توان دستگاه یو پی اس

توجه به رنج یو پی اس

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب ترین یو پی اس را برای سیستم ها و تجهیزات الکتریکی خود تهیه نمایید ابتدا باید توان مورد نیاز و مدت زمان ذخیره یو پی اس را در نظر داشته باشید و بعد از آن به قیمت، ابعاد و اندازه یو پی اس انتخابی خود توجه کنید.

هدف از رنج یو پی اس

خیلی واضح و مشخص است که ما از یو پی اس هایی که خریداری می کنیم چه انتظاری داریم. در واقع مقصود از رنج یو پی اس توان و توانایی برای همه ویژگی های یو پی اس است.

باید در نظر داشته باشید که گستره ولتاژ، گستره جریان، رنج زمان ذخیره برق، رنج توان نامی سیستم ، چگونگی و کیفیت برق خروجی ، دما و … که در یو پی اس شما به وجود دارد همگی از مهمترین و برترین خصوصیت هایی هستند که یک یو پی اس مناسب باید دارا باشد.

خرید یو پی اس 1000 ولت آمپر
یو پی اس 1000 ولت آمپر

قیمت یو پی اس

از شاخص های مهم خرید یو پو پی اس بودجه ای است که برای  خرید یو پی اس در نظر گرفته اید و نقش تعیین کننده ای برای بر آورد انتظارتان از یو پی اس بدنبال خواهد داشت. البته همانطور که همه می دانیم قیمت و رنج یو پی اس ها متغییر است و در وضعیت کنونی اقتصادی و التهابات بازار نمی توان قیمت واحد و مشخصی را برای آن  مشخص کرد اما به طور میانگین قیمت یو پی اس های موجود در بازار از۵۰۰۰۰۰

هزار ریال تا ۱۰۰ میلیون ریال متغیر می باشد.

موارد تاثیر گذار بر قیمت و رنج یو پی اس

در مطالب بالا عنوان کردیم که رنج بو پی اس چیست؟ و برای خرید یو پی اس به چه موارد مهمی باید توجه داشته باشید و همچنین از خصوصیات و ویژگی های برتر یو پی اس نیز نام بردیم. اکنون برای اینکه بدانید یو پی اس هایی که در بازار موجودند و با قیمتی که دارند آیا در دسته بهترین ها قابل رده بندی هستند یا خیر باید به موارد تاثیر گذار بر قیمت یو پی اس بپردازیم

 

بدین منظور نیاز است که از یو پی اس مورد نظر خود را از لحاظ کیفیت جریان برق خروجی و بازده راندمان الکتریکی مورد بررسی قرار دهید.

  • 95% یو پی اس های موجود در بازار دارای ابعاد کوچکی هستند
  • 98% یو پی اس ها دارای توان بالای متغییر می باشند
  • دامنه توان اکثریت یو پی اس ها از ۵۰۰  کیلو ولت آمپر(KVA) تا بیش از ۱۰۰۰۰ کیلو ولت آمپر(KVA) متغیر است.
  • دامنه ولتاژ   یو پی اس های موجود در بازار از  220 ولت تک فاز ۳۸۰ , ولت سه فاز  است.
  • دامنه توان یو پی اس ها با توجه به نوع آن ها معمولا از ۵۰۰ کیلو ولت آمپر(KVA) تا بیش از ۱۰۰۰۰ کیلو ولت آمپر(KVA)
  • تغییر میکند.
  • دامنه ولتاژ  آن ها از 220 ولت تک فاز ۳۸۰ ولت سه فاز متغیر است.
انواع یو پی اس
عوامل موثر عمر یو پی اس

جمع بندی

برای اینکه بتوانید یک یو پی اس خوب را انتخاب و خریداری کنید باید حتما توان و مدت زمان ذخیره باتری های یو پی اس را بررسی سنجیده شود و با توجه به رنج یو پی اس مورد نظر تصمیم نهایی خود را برای خرید آن بگیرید.

ابعاد یو پی اس را نیز نباید فراموش کنید. لازم است بدانید که دید مقیاس و ابعاد یو پی اس های نسبت به توان وزمان برق دهی متفاوت است

سوالات مربوط به رنج یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”استفاده از UPS برای چیست؟”]از منبع تغذیه بدون وقفه برای محافظت از بارهای بحرانی در برابر مشکلات منبع تغذیه ، از جمله افزایش سن ، افت ولتاژ ، نوسانات و قطع کامل برق با استفاده از باتری اختصاصی استفاده می شود. [/accordion-item][accordion-item title=”نام دیگر UPS آماده به کار چیست؟”]یو پی اس در حالت آماده به کار ، که به آن “یو پی اس آفلاین” نیز گفته می شود ، متداول ترین نوع یو پی اس است که در رایانه یا فروشگاه لوازم اداری استفاده می شود.[/accordion-item][accordion-item title=”چه نوع باتری در یو پی اس استفاده می شود؟”] عمدتا سه نوع باتری در یو پی اس ها استفاده می شود. باتری اسید سرب با تنظیم سوپاپ، باتری های یونی لیتیوم مهر و موم شده و بدون تعمیر و نگهداری و اسید سرب تهویه.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.