راهکارهای مناسب برای قطعی برق

راهکارهای مناسب برای قطعی برق

حتما برای خیلی از شما دوستان عزیز این سوال پیش آمده است که در زمان قطعی برق چطور می توان از تجهیزات برقی که بسیار حساس و ضروری می باشند محافظت کرد تا آسیب و خسارت جدی به آن ها وارد نشود؟ یا اینکه چه راهکارهای مناسب برای قطعی برق می باشد که می تواند در این زمینه کمک کننده باشد. دستگاه یو پی اس چیست؟

از آنجایی که ما، در منزل و محل کار خود از تجهیزات و وسایل برقی زیادی استفاده می کنیم که هریک از آن ها حساسیت خاصی دارند بنابراین این مسئله کاملا طبیعی است که با توجه به هزینه های سنگین برای تعمیر و یا تعویض این تجهیزات به فکر راهکاری برای جلوگیری از آسیب های جدی در زمان قطعی برق برای این دستگاه ها باشیم.

در ادامه ما همراه شوید تا برایتان بگوییم که چطور می توانید از تجهیزات برقی در منزل و محل کار خود در زمان قطعی برق محافظت کنید.

قطعی برق و مشکلات آن

این مسئله برای همه ما بخوبی روشن و واضح است که قطعی برق و اختلال در شبکه های برق رسانی می تواند هزینه های زیاد و قابل توجهی را برای بسیاری از کسب و کارها به همراه داشته باشد.

همچنین شاهد خسارت های غیر قابل جبران نیز برای بسیاری از تجهیزات برقی نیز بوده ایم.

بنابراین با توجه به مشکلات زیر ساخت های تولید برق کشور و افزایش دما، پیشبینی می شود که مشکلات برق شهر در سال های پیش رو بیشتر هم خواهد شد.

پس نیاز است که برای پیشگیری از خسارت های جبران ناپذیر به فکر چاره ای اساسی بود.

راهکاری برای قطعی برق و مشکلات آن
قطعی برق و مشکلات آن

قطعی برق و اختلال در عملکرد دستگاه ها

اختلال و نوسانات برقی می توانند به تجهیزات و دستگاه های حساس و حیاتی همچون تجهیزات بیمارستانی خسارت و آسیب های جدی وارد کنند.

آسیب و خسارتی که به این دست از تجهیزات وارد می شود بدون شک هزینه زیادی در بر دارد و علاوه بر آن می تواند جان هزازان نفر را نیز به خطر بیاندازد.

بنابراین نیاز است که این تجهیزات حساس به یک پشتیبان مطمئن یعنی دستگاه یو پی اس مجهز شوند.

یو پی اس راهکاری مناسب برای قطعی برق

در متن بالا به این مسئله اشاره کردیم که برای جلوگیری از خسارات و آسیب های ناشی از نوسانات برقی بهتر است از دستگاهی به نام یو پی اس استفاده کنیم.

در حقیقت باید بگوییم که یکی از موثرترین و کارآمدترین روش ها برای جبران قطعی برق و جایگزین برق شهری ups می باشد.

این دستگاه در واقع یک منبغ تغذیه بدون وقفه می باشد که قابلیت تامین کردن برق مورد نیاز تجهیزات برقی را در زمان قطع برق شهری دارا است.

بنابراین می توان گفت: که ups  مناسب ترین و سریع ترین جایگرین برای تامین برق و حفظ سلامتی دستگاه‌ها و ذخیره اطلاعات می باشد.

از این دستگاه می توان برای بسیاری از تجهیزات و دستگاه های حساسی که بابرق کار می کنند استفاده کرد.

استفاده از این دستگاه در ادارات، بیمارستان‌ها، مراکز امنیتی، منازل و بسیاری از مکان های دیگر از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا که مانع از ایجاد مشکلات برقی خواهد شد.

پس می توان اینگونه عنوان کرد که یو پی اس یکی از موثرترین راهکارهای مناسب برای قطعی برق می باشد و تا زمان اتصال مجدد برق شهر ، پشتیبان بسیارمناسب برای قطع برق به حساب می آید.

راهکاری مناسب برای قطعی برق
یو پی اس راهکاری مناسب برای قطعی برق

مزایای دستگاه یو پی اس

تا به اینجای متوجه مشکلات برق شهری و اینکه چه خسارت ها و آسیب های جدی و غیرقابل جبرانی را می تواند به همراه دشاته باشد آشنا شدید.

همچنین برایتان عنوان کردیم که یو پی اس یکی از راهکارهای مناسب برای قطعی برق می باشد که به گونه ای طراحی شده است که قابلیت تامین برق مورد نیاز تجهیزات برقی را در زمان قطه برق شهری بر عهده دارد.

حال با توجه به این مسئله که ups یک دستگاه پشتیبان و محافظ در برابر احتلالت و نوسانات برقی برای تجهیزات حساس می باشد در این بخش می خواهیم اشاره ای هم به مزیت های این دستگاه داشته باشیم.

برخی از مزایای upsبه شرح زیر می باشند:

  •  محافظت از دستگاه ها و اطلاعات در برابر افزایش و یا افت ولتاژ ناگهانی برق و نوسانات
  •   در زمان قطع برق روشن ماندن دستگاه‌های مصرفی بدون ریست یا خاموش شدن
  • امکان اتصال یو پی اس به  ژنراتورها
  • برق رسانی آنلاین و بدون وقفه به کامپیوتر یا سرور و دیتاسنترها
  • احتمال خرابی دستگاه‌های مصرفی را بسیار کاهش می دهد
  • ادامه فعالیت کاربران در هنگام قطعی برق و افزایش بهره وری در کار، محافظت از اطلاعات
  • فعال بودن سیستم های حفاظتی و امنیتی
  • عاری از آلودگی هوا و آلودگی صوتی
دستگاه یو پی اس
مزایای دستگاه یو پی اس

در نهایت اینکه

به عنوان حُسن ختام و برای یادآوری بار دیگر به این مسئله اشاره می کنیم که نوسات و اختلالات برق شهری بهگونه زیاد و حسارت آور می باشند که پیش بینی شده است در سال های آنیده این روند افزایش هم پیدا خواهد کرد.

بنابراین با توجه به شرایط اقتصادی این روزها نیاز است که از تجهیزات و دستگاه های برقی حساس در برابر این نوسانات به خوبی محافظت شود.

بنابراین یکی از بهترین راهکارهای مناسب برای قطعی برق مجهز کردن تجهیزات و دستگاه های برقی به ups  می باشد.

این دستگاه در حقیقت یک منبع تغذیعه بدون وقفه می باشد و قابلیت این را دارد که تجهیزات و دستگاه های برقی حساس را در برابر نوسانات برقی ایمن کرده و میزان برق مورد نیاز آن ها را در زمان قطع برق شهری فراهم سازد.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به راهکارهای مناسب برای قطعی برق

[accordion title=””][accordion-item title=” در یک منزل مسکونی کل برق ساختمان برای یک لحظه قطع می‌شود و مجدداً وصل می‌شود، علت چیست؟”]به علت می‌تواند وارد شدن یک بار قوی در شبکه باشد. این بار قوی یا در مدار داخلی ساختمان و یا در بیرون از ساختمان و در شبکه وارد شده است. افت ولتاژ ناشی از این بار سبب قطعی لحظه‌ای برق شده است.
[/accordion-item][accordion-item title=”قطعی برق درسازمان ها و وزارت خانه ها چه مشکلاتی را در بر دارد؟”]
قطعی ناگهانی برق در مشاغل حساس در ادارات ،سازمان ها و وزارت خانه ها ،امکان اختلال در دیتاسنترها و کارکرد پرسنل و از بین رفتن اطلاعات را دربر دارد .
[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم؟”]

با مجهز کردن تحهیزات و دستگاههای برقی به دستگاهی به نام یو پی اس می توان مشکلات قطعی برق را کاهش داد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...