دستورالعمل نگهداری یو پی اس

دستورالعمل نگهداری یو پی اس

حتما شما دوستان عزیزی که برای ایمن نگه داشتن تجهیزات برقی خود از یو پی اس استفاده می کنید این موضوع را بخوبی می دانید که نحوه نگهداری از این دستگاه چقدر اهمیت دارد و می تواند بر طول عمر و یا کاهش عمر دستگاه ups شما چه تاثیری بگذارد. امروز هژیر صنعت تصمیم گرفته است که با شما عزیزان درباره دستورالعمل نگهداری یو پی اس صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد.

بنابراین اگر می خواهید کار کنید تا مدت زمان بیشتری از دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه برای تامین برق مورد نیاز تجهیزات خود استفاده کنید.

یا اینکه هنوز اقدام به خرید این دستگاه نکرده اید پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید و اطلاعات کافی و صحیح برای نگهداری از ups را بدست آورید.

چک لیست و دستورالعمل نگهداری یو پی اس

بدون شک می دانید که یو پی اس های موجود در بازار به دو دسته پیشگیرانه و اصلاحی تقسیم بندی شده اند.

بنابراین باید این موضوع را هم بدانید که دستورالعمل نگهداری یو پی اس در دسته بندی ups پیشگیرانه قرار دارد و می توانید به کاهش و افزایش عمر دستگاه ups کمک کند.

در حقیقت این دستورالعمل لیستی از برنامه های مختلف می باشد که برای کاهش هزینه های مربوط به تعمیرات دستگاه و یا تعویض و خرابی آن مورد استقاده می باشند.

دفت داشته باشید که اگر از این دستورالعمل به درستی استفاده کنید می توانید باعث افزایش عمر دستگاه خود شوید.

مهم ترین نکته ای که باید درباره این دستورالعمل یو پی اس بدانید این است که برای تمام مدل های یو پی اس از یک دستورالعمل واحد استفاده می شود.

در ادامه اشاره ای به لیست دستورالعمل های نگهداری از ups کرده و درباره هر یک از آن ها به اختصار توضیحاتی را شرح داده ایم.

  • کتابچه ی راهنمای نگهداری یو پی اس
  • رعایت نکات ایمنی در زمان تعمیر یو پی اس
کتابچه ی راهنمای نگهداری یو پی اس
راهنمای نگهداری یو پی اس

کتابچه ی راهنمای نگهداری یو پی اس

زمانیکه یک دستگاه برقی یا محصول جدیدی را خریداری می کنید همراه با بسته آن ها یک کتابچه راهنما نیز در بسته بندی و کارتن محصول خریداری شده وجود دارد.

درباره یو پی اس هم به همین صورت می باشد. Ups ها دارای یک کتابچه راهنما می باشند که به شما توضیح داده اند چطور می توانید از دستگاه خود نگهداری درستی داشته باشید.

هنگامیکه که یو پی اس با مشکلی مواجه شود به راحتی می توانید با مطالعه کتابچه راهنما عیب آن را متوجه شده و با شرکتی که از آن ups راخریداری کرده ای تماس بگیرید.

نکته مهم بعدی در این مورد رعایت نکات ایمنی است چرا که تابلو برق یا ولتاژهای موجود در ماژول ممکن است مرگبار باشند.

رعایت نکات ایمنی در زمان تعمیر یو پی اس

دومین مورد از موارد مربوط به دستورالعمل نگهداری یو پی اس، رعایت نکات ایمنی در زمان تعمیر آن می باشد.

همانطور که قبل تر هم به این موضوع اشاره کرده بودیم، ولتاژ های مرگبار زمانیکه خروجی مدار شکن در یو پی اس باز باشد نیز موجود هستند.

بنابراین باید ولتاژهای خطرناک را حذف کنید.

اما برای انجام این کار لازم است بدانید که باز کردن مدار شکن در پانل های توزیع تغذیه یو پی اس و بای پس قطع کننده مدار یو پی اس و بعلاوه باز کردن اتصال مستقیم لینک متصل به باتری، قبل از حذف همه ولتاژ های خطرناک در UPS ضروری می باشد.

تعمیر یو پی اس
نکات ایمنی تعمیر یو پی اس

اصل اول پیروی از دستورالعمل نگهداری یو پی اس

تا به اینجای کار متوجه شدید که برای نگهداری صحیح از یو پی اس می توانید از کتابچه راهنمای آن استفاده کرده و نکات ایمنی را در زمان تعمیر آن نیز رعایت کنید.

در این بخش می خواهیم اشاره ای به یک اصلی اولی درباره دستورالعمل نگهداری یو پی اس داشته باشیم و آن هم پیروی از این دستورالعمل ها می باشد.

بدون شک این موضوع بخوبی برای همگان روشن است که افزایش عمر یو پی اس بستگی و ارتباط زیادی با نجوه نگهداری صحیح این دستگاه دارد.

در برخی موارد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نیاز به خاموش کردن دستگاه دارد.

به خاطر داشته باشید که افزایش قدرت ups زمانی موثر می باشد که بارهای متصل به دستگاه از بارهای بحرانی وارده کمتر باشند.

در این صورت است که  هزینه تعمیر دستگاه ups کاهش پیدا خواهد کرد و زمان عمر دستگاه به حداکثر می رسد.

هدف اصلی دستورالعمل نگهداری یو پی اس

به نظر شما عزیزان هدف از انجام این دستورالعمل های یو پی اس چیست؟ و چرا باید به این مسئله توجه زیادی داشته باشیم؟

خب، در جواب باید بگوییم که هدف اصلی انجام و رعایت دستورالعمل نگهداری یو پی اس کاهش دادن مشکلات دستگاه و جلوگیری از خرابی آن و انجام تعمیرات جزئی قبل از بروز مشکلات جدی می باشد.

هنگامی که شما بتوانید شرایط یو پی اس خود را به درستی و در طی سه ماه، شش ماه، یک سال و دوسال بررسی کنید می توانید برای خود چک لیستی آماده کنید که گزارش عملکرد دستگاه را در آن ثبت کرده اید.

فراموش نکنید که اطلاعات کافی و دقیق جهت سرویس حرفه ای یو پی اس به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 نگهداری یو پی اس
هدف اصلی نگهداری یو پی اس
در نهایت اینکه

امیدواریم که باارائه این مقاله توانسته باشیم به شما دوستان عزیز کمک کرده باشیم تا متوجه شوید برای افزایش عمر دستگاه ups باید چه کنید، دستورالعمل نگهداری یو پی اس چیست؟ و هدف از در نظر گرفتن این دستورالعمل ها چه می باشد؟!

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به دستورالعمل نگهداری یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”تعمیر و نگهداری UPS به چه معناست؟”]

تعداددفعات بررسی های نگهداری پیشگیرانه یو پی اس بر اساس نیازهای خاص مشتری و سن و شرایط سیستم متفاوت است و از یک تا چهار بازرسی در سال متغیر است. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم ups باعث می شود زمان کار به حداکثر برسد و همچنین قطعی دستگاه کاهش پیدا کرده و باعث بهبود بهره‌وری انرژی می شود.[/accordion-item]
[accordion-item title=”هر چند وقت یک بار باید ups سرویس شود؟”]

توصیه ما سرویس سالانه برای دستگاه می باشد. برای ژنراتورهای شما، راه اندازی منظم هفتگی و همچنین یک سرویس سالانه معمولاً توصیه می شود. شما باید فیلترهای هوا و روغن را تعویض کنید، دستگاه را تمیز کنید و سایر بررسی های توصیه شده توسط سازنده ژنراتور را انجام دهید.[/accordion-item]

[accordion-item title=”آیا سرویس کردن یو پی اس ضرورت دارد؟”]

ماهیت حیاتی سیستم های UPS به این معنی است که برای اطمینان از عملکرد صحیح عملکرد داخلی واحدها و باتری های آنها، باید به طور منظم سرویس شوند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...