داستان اساطیری پیروزی نور بر تاریکی

به باور ایرانیان باستان طلوع خورشید مظهر میتراست و چون خورشید طلوع می کند در حقیقت همان تجسم میترای پیروزمند را تداعی می کند که پیروزمند از جنگ با اهریمن برگشته است.

مردم این خورشید را، خورشید تازه و نو می انگاشتند و از این آیین ها، مراسم جشن و شادی فراهم می کردند و پیروزی نور را بر تاریکی را گرامی داشته و جشن می گرفتند.

روز زمان کار بود، روشنایی از خورشید می آمد و خورشید سرچشمه ی نور و گرما بود و چنین بود خورشید را مظهر میترا می دانستند، آن را دوست می داشتند و می پنداشتند که این همه از سوی یزدان می آید و از کار های ایزدی است؛ اما زمانی که خورشید غروب می کرد، شب می آمد با تاریکی و تشویش و سرما. این همه را از کردار اهریمن می دانستند و می پنداشتند که در پشت این همه پدیده های زشت اهریمن ایستاده است.

بنابر این شادی ناشی از دیدن نور یک جنبه ذاتی و درونی در روزگاران باستان محسوب می گردید و اکنون نیز پس از گذشتن هزاران سال همچنان طبع و سرشت انسان امروز مانند زندگی طبیعی اجدادش میل به روشنایی دارد و از تاریکی بیمناک می باشد.

به عبارتی پدیده خیر و شر و غلبه نور بر تاریکی در زندگی و ژن انسان مدرن امروزی نیز به ودیعه گذاشته شده است.

انسان در دوره تکامل خود به تدریج روشنایی را از ساخت مشعل و چراغ پیه سوز شروع کرده و سپس با اختراع الکتریسیته آن را به مسیر جدیدی وارد کرده است.

در زندگی مدرن، انسان بشدت تحت تاثیر روشنایی قرار گرفته است. تمامی مناطق مسکونی به کمک الکتریسته  شب را به مانند روز روشن کرده و دیگر اثری از تاریکی دیده نمی شود.

در عصر حاضر انسان به خوبی می داند که جریان الکتریسیته می تواند به دلایل مختلف قطع گردد و دوباره تاریکی بر همه جا مستولی شده و تمامی صنایع و دستگاه هایی که با الکتریسیته فعال می شوند از کار افتاده و ناکارا شوند.

برای انسان امروز که وابسته به انرژی الکتریسیته می باشد، قطعی برق برای چند ثانیه نیز گران آمده و سیستم های حساس بسیاری را از کار می اندازد.

هژیر صنعت از دل چنین تاریخی پر ابهت و داستان گونه پا به عرصه وجود گذاشته تا به رسالت خود بر حفظ روشنایی و جلوگیری از خلل در زندگی مردم کوشش کند.

ارمغان هژیر صنعت حفظ روشنایی و کمک به جریان زندگی و جلوگیری از خلل در همه اموری است که به نوعی با جریان الکتریسیته در ارتباط می باشد.

دستگاه های یو پی اس ، استابلایزر و شارژر های هژیر صنعت را حتما بیازمایید. ما حافظ شما در مقابل قطع برق و تاریکی هستیم !!

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.