خرید یوپی اس

امروزه خرید یو پی اس به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های مصرف کنندگان سیستم های کامپیوتری تبدیل شده است. خرید یوپی اس معمولا به منظور حفاظت از رایانه های شخصی، مراکز رایانه ای، سرورها، مخابراتی و صنعتی در برابر نوسانات ولتاژ برق، نویز و قطعی برق می باشد.

با توجه به این که امروزه، گستره وسیعی از اطلاعات جابه جا می شود و قطع ناگهانی تغذیه و یا افت فشار آن ممکن است به اطلاعات موجود آسیب رساند، لذا تهیه یو پی اس به عنوان راه حلی برای مقابله با مشکلات احتمالی مطرح می شود.

اما مهمترین سئوالی که برای ما مطرح می شود، خرید و انتخاب یو پی اس معتبر و با کیفیت است.

بسیاری از افراد، در انتخاب و خرید یو پی اس دچار سردرگمی می شوند، در این محتوا سعی داریم تا با کمک به انتخاب و خرید یوپی اس، راه را برای مصرف کنندگان این وسیله الکترونیکی هموار کنیم.باید به این نکته اشاره کرد که شرکت هژیر صنعت علاوه بر ارائه انواع یو پی اس مخصوصا یو پی اس سه فاز ، در حوزه تولید یو پی اس با تکنولوژی روز دنیا، اولین تولید کننده UPS سینوسی رومیزی با باتری داخلی در ایران است که نمونه ای از آن در موزه برق ایران قابل بازدید می باشد.

 

شرکت هژیر صنعت - یو پی اس - خرید یو پی اس - 5

 

انواع یو پی اس ها

اگر به آن گروه از افرادی تعلق دارید که قصد خرید یو پی اس را دارند، بهتر است که قبل از خرید یوپی اس آشنایی مختصری نیز با انواع آن داشته باشید.

اگرچه تمام سیستم های یوپی اس شبیه به هم نیستند اما سه نوع اساسی یو پی اس وجود دارد که احاطه به اطلاعات و عملکرد آن می تواند مشتری در خرید یوپی اس یاری نماید.

یو پی اس offline

زمانی که جریان برق دچار اختلال شود، منبع برق نرمال به یک باتری داخلی شیفت می کند، البته تاخیر زمانی مختصری تا زمان وصل شدن باتری وجود دارد، این تاخیر باید کوتاه باشد تا از خاموشی کامپیوتر جلوگیری نماید. خرید یو پی اس آفلاین می تواند مقرون به صرفه باشد.

یو پی اس تعامل بین خطوط line interactive

این نوع یو پی اس دارای یک ترانسفورماتور است و با هر نوسان نیاز به استفاده از باتری داخلی کاهش یابد. این یونیت ها همواره در حال کنترل ولتاژ خطوط هستند و در هنگام کاهش یا افزایش ولتاژ از یک حد معین، ترانسفورماتور ولتاژ را تصحیح می نمایند. باتری زمانی فعال می شود که ولتاژ پایین تر از آن حد ثبت شده باشد. خرید یو پی اس تعامل بین خطوط نیز در هزینه صرفه جویی خواهد کرد.
شرکت هژیر صنعت - یو پی اس - خرید یو پی اس

یو پی اس online

این نوع یو پی اس همانند منبع اصلی برق عمل می کند. و همیشه برقی با ثبات کامل ارایه میدهد و مدام در حال شارژ باطری است. در زمان قطع برق، یو پی اس به تولید برق ادامه می دهد از طریق باطری اما دیگر باطری شارژ نمی شود.

 

سرور، سیستم های تلفن و مخابراتی معمولا خرید یو پی اس آنلاین را ترجیح می دهند. اگر چه خرید یوپی اس online کمی هزینه بر است اما کمک زیادی به حفاظت اطلاعات شما می کند.

 

 

سه ویژگی مهم در خرید یو پی اس

بهتر است در خرید یوپی اس سه نکته را در نظر داشته باشید.

  • شکل

یکی از نکاتی که باید در خرید یو پی اس به آن توجه کنید، شکل و اندازه یو پی اس است. این عامل در خرید یوپی اس بسیار مهم تلقی می شود چرا که مصرف کننده با توجه به ظرفیت مورد نیاز خود، می تواند نسبت به خرید یو پی اس اقدام نماید. برای برخی مصرف کنندگان خرید یوپی اس با ظرفیت بالا در اولویت می باشد. در واقع هر چه سایز یو پی اس ها بزرگتر باشد، ظرفیت آنها نیز بیشتر خواهد بود.

 

شرکت هژیر صنعت - یو پی اس - خرید یو پی اس - ویژگی خرید یو پی اس - تصویر شاخص

 

  • ظرفیت و زمان پشتیبانی

نکته دومی که در خرید یو پی اس باید به آن توجه کنید، ظرفیت و زمان پشتیبانی است. هر سیستم یو پی اس، مدت معینی  از دستگاه های الکترونیکی پشتیبانی می کند. اگر مصرف کننده بخواهد که از یو پی اس برای دستگاه های متعددی استفاده کند، در هنگام خرید یوپی اس، باید دستگاهی را خریداری نماید که زمان پشتیبانی دلخواه  و ظرفیت بیشتری داشته باشد.

  • توان بار مصرفی

شرکت هژیر صنعت - یو پی اس - خرید یو پی اس - ویژگی خرید یو پی اس
یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید یو پی اس باید به آن توجه کرد، توان بار مصرفی است. توان ویژگی مهمی در هنگام خرید یو پی اس محسوب می شود. هدف برخی از مصرف کنندگان از خرید یوپی اس، استفاده برای دستگاه های متعدد می باشد. توان تجهیزات الکتریکی وات  است که حاصل ضرب ولتاژ نامی در جریان دستگاه می باشد. ولتاژ و جریان روی برچسب دستگاه ها معمولا مشخص می شود.

 

جریان معمولا بر اساس استفاده از حداکثر کارایی دستگاه در بدترین شرایط ولتاژی مشخص می شود. قبل از خرید یو پی اس، توان تمامی دستگاه هایی را که سیستم یو پی اس باید از آن محافظت کند، را حساب کنید و باهم جمع بزنید. البته بهتر است که توان متصل به یو پی اس از ۷۰ درصد توان اسمی یو پی اس تجاوز نکند.

 

 

 

محاسبه توان مصرفی دستگاه ها، قبل از خرید یو پی اس دارای چندین حسن است:

  1. طول عمر سیستم یو پی اس را افزایش  می دهد.
  2.  شما را از میزان توان مورد نیاز همه دستگاه ها آگاه خواهد کرد و در صورتی که تمامی دستگاه ها از یو پی اس استفاده کنند، توان آن ها به راحتی تامین خواهد شد و حتی یو پی اس قادر خواهد بود تا در بدترین شرایط نیز از دستگاه ها پشتیبانی و حفاظت کند.
  3. در صورت افزودن دستگاه چنانچه بار به میزان جزیی تغییر نماید، نیاز به خرید یو پی اس جدید نخواهد بود. به عنوان مثال افزودن یک کامپیوتر به مجموعه، نیاز به ارتقا و خرید یو پی اس ندارد.

دیگر پارامترهایی که در خرید یو پی اس باید به آن توجه کنید THD (TOTAL HARMONIC DISTORTION) است. بهتر است در خرید یو پی اس برای تعداد کامپیوترهای زیاد، یو پی اسی را خرید کنید که THD جریان ورودی پایین تر مثلا ۳ % داشته باشد. Switch Time یکی از پارامترهایی که در هنگام خرید یو پی اس باید توجه کنید، فاصله زمانی بین سوئیچ از برق شهری به باتری می شود. اگر تاخیر زمانی برای شما مهم است بهتر است یو پی اسی را بخرید که احتمال سوئیچ آن ها صفر است. تکنولوژی ساخت، استحکام و قابلیت اطمینان، میزان نویز صوتی سیستم و فیلتراسیون نویز، از دیگر پارامترهای مهم در هنگام خرید یو پی اس است که باید به آن توجه کرد.

 

دلیل خرید یو پی اس مناسب:

 

شرکت هژیر صنعت - یو پی اس - خرید یو پی اس - دلیل خرید یو پی اس

 

زمانی که قصد خرید یو پی اس مناسب را دارید، بهتر است توجه کنید که اختلال برق چقدر بر تجارت شما اثر منفی خواهد داشت. با انتخاب یو پی اس مناسب است که می توانید از بروز صدمات جلوگیری کنید. اگر دستگاه های مهمی دارید که خاموش شدن آن ها برایتان غیرقابل قبول است، می توانید نسبت به خرید یو پی اس آنلاین اقدام کنید. همانطور که گفتیم این نوع یو پی اس ها همواره در حال فعالیت هستند و بهترین محافظت و پشتیبانی را ارائه می دهند.

اگر نوسانات برق و قطعی آن هزینه های چندانی برای شما نخواهد داشت و آسیب دیدن و از بین رفتن اطلاعات، یک دردسر خواهد بود تا مشکل بزرگ، می توانید نسبت به خرید یو پی اس standby  یا line interactive اقدام کنید. خرید یو پی اس standby  و یا line interactive می تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد. این نوع یو پی اس ها برای دستگاه هایی از قبیل فاکس مناسب هستند.

نکته  آخر اینکه برای خرید یو پی اس توصیه می شود به شرکت های معتبر  و قدیمی مانند  هژیر صنعت که مورد  اقبال عموم می باشند، مراجعه کنید. ضمنا هنگام خرید یو پی اس دقت فرمایید که محصول خریداری شده دارای ضمانت نامه نیز باشد.