خرید یو پی اس بیمارستانی

برای خرید یو پی اس بیمارستانی بایدبه چه مواردی توجه داشته باشید؟ اطلا چرا باید تجهیزات بیمارستانی را به این سیستم مجهز کرد؟

یو پی اس چیست؟

یو پی اس (UPS) یا همان منبلع تغذیه بدون وقفه، امروزه بخش مهمی را در زمینه درمان و بیمارستان تشکیل می دهد. یو پی اس در کنار سایر دستگاه های برقی نصب می شود و هنگام افت شدید ولتاز، امکان ادامه کار را برای دستگاه های برقی فراهم میکند.

همانطور که می دانید در بیمارستان ها از دستگاه های مختلفی مانند سونوگرافی، تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته، دستگاه ها و تجهیزات موجود در بخش های آی سی یو، سی سی یو، ام آر آی، سی تی اکسن، تصویر برداری اشعه ایکس و …. موارد بسیار جزئی از لوازم پزشکی و آزمایشگاهی است که معمولا در تمامی درمانگاه ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کلیه دستگاه های ذکر شده بسیار گران هستند و در صورت کوچیک ترین آسیب به آن ها، علاوه بر بروز خطا در عملکرد دستگاه ها موجب به خطر افتادن جان بیماران تحت درمان هم می شود. دستگاه های ذکر شده نیازمند برق متناوب و ولتاژ بالا هستند. با خرید یو پی اس بیمارستانی، شما می توانید برق مصرفی دستگاه های مهم پزشکی را به حداقل برسانید.

خرید یو پی اس بیمارستانی

یو پی اس های بیمارستانی از مهم ترین موارد به شمار می رود که هر مرکز درمانی برای حفظ کردن دستگاه های آزمایشگاهی و لوازم پزشکی از آن ها استفاده می کنند.

شما می توانید انواع باتری و تجهیزات یو پی اس را با بهترین کیفیت و قیمت سفارش دهید. شما می توانید علاوه بر باطری، تمامی لوازم جانبی راه اندازی UPS را نیز با خرید یو پی اس بیمارستانی تهیه کنید.

از یو پی اس ها می توان در کنار هر نوع وسیله برقی به منظور حفاظت تجهیزات در مقابل تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق استفاده کرد.

مراکز درمانی و بیمارستان ها نیاز مبرمی به یو پی اس دارند زیرا احتمال وقوع آسیب و به دنبال خسارت های فراوانی که به دستگاه ها ممکن است وارد شود، بسیار زیاد است.

خرید انواع یو پی اس بیمارستانی
انواع یو پی اس بیمارستانی

انواع یو پی اس

یو پی اس ها در انواع مختلفی خریداری می شوند که می توان آن ها را به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

 1. یو پی اس های آفلاین یا استندبای
 2. یو پی اس های آنلاین یا دبل کانورژن
 3. یو پی اس های لاین اینتراکتیو یا ارتباطی

UPS در مهم ترین تجهیزات بیمارستانی و پزشکی استفاده می شوند که می توان کاربرد آن را به طور کلی دسته بندی کرد:

 • یو پی اس سی تی اسکن
 • یو پی اس آنژیوگرافی
 • یو پی اس ام آر آی
 • یو پی اس رادیولوژی
 • سو پی اس سونوگرافی
 • یو پی اس دستگاه ونتیلاتور

یو پی اس آنلاین یا دبل کانورژن

یو پی اس های آنلاین وظیفه تامین انرژی مداوم و بدون نویز را دارند. زمان تامین برق در این نوع از یو پی اس ها بین 5 الهی 20 دقیقه است که روند عبور جریان به شرح زیر است:

یو پی اس های (double conversion) برق AC را به برق DC تبدیل کرده و تا بتواند به آسانی از باتری دستگاه عبور کرند و بعد از آن مجددا برق خروجی به AC تبدیل می شود.

مهم ترین نکته ای که در یو پی اس های آنلاین وجود دارد این است که زمان انتقال جریان در این نوع از UPS صفر است که به همین علت می توان از آن ها برای سیستم های حساس مانند تجهیزات آزمایشگاهی و بیمارستانی استفاده کرد.

خرید یو پی اس آنلاین یا دبل کانورژن
یو پی اس آنلاین یا دبل کانورژن

یوس پی اس آفلاین

در یو پی اس های افلاین یا آماده به کار، باتری خارج از مدار مربوطه قرار گرفته و برق ورودی را به خروجی منتقل می کند. در صورتی که در جریان برق، نوساناتی ایجاد شود، انرژی باتری برای جبران برق مورد استفاده قرار می گیرند.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو یا ارتباطی

این نوع از UPS ها شباهت بسیار زیادی به یو پی اس های آفلاین دارند. این یو پی اس ها جربان برق AC را برای دستگاه های پزشکی توسط ترانسفورمر اتوماتیک با ولتاژ متغیر ایجاد می شود.

باتری یو اس پی لاین اینتراکتیو را میتوانید با کمک شارژر به حالت فول شارژ قرار دهید.

در صورتی که ولتاژ برق دجار افت شدید شود، برق باتری به کمک مبدل وارد مدار شده و کاهش یا افزایش ولتاژ جزئی برق را جبران می کند.

زمان تامین برق در یو پی اس ارتباطی بین 5 الی 30 دقیقه است.

کاربرد یو پی اس در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها

دستگاه ها و تچهیزات پزشکی در بیمارستان ها باید تحت مراقبت و محافظت بالایی قرار بگیرند، زیرا برق ورودی به این تجهیزات باید دارای بالاترین کیفیت باشد. تغییرات فرکانس برق باید بسیار کم باشد و افت ولتاژ در حین کار با دستگاه ها باید بسیار ناچیز و کمتر از 3 درصد باشد.

قطع برق یکی از مهم ترین عوامل ایجاد وقفه در فعالیت های کلینیک ها به شمار می رود. از مهم ترین آثار خسارت قطعی برق در دندانپزشکی ها مشاهده می شود زیرا اکثر تجهیزات دندانپزشکی مانند کمپرسور، آمالگاماتور، ساکشن و … با برق کار می کنند و پس از قطعی برق، موجب توقف کار دندانپزشکان می شود.

به منظور جلوگیری از این وقفه، شما می توانید با استفاده از یک منبع ذخیره برق ( دارای استابلایزر برای جلوگیری از نوسانات ولتاژ) از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

یو پی اس های سونر با ذخیره برق در زمان روشنایی، انرژی مورد نیاز تمامی دستگاه ها و تجهیزات را در زمان قطعی ذخیره کنید. ی

و پی اس ها علاوه بر تامین برق در زمان قطعی برق، نوسانات موجود در برق شهری را نیز فیلتر کرده که به این ترتیب باعث افزایش طول عمر تجهیزات پزشکی می شود و آن ها را از خطرات احتمالی مانند شوک های ناشی از تغییرات ناگهانی ولتاژ یا جریان، محافظت می کنند.

خرید یو پی اس بیمارستانی
کاربرد یو پی اس در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها
در نهایت اینکه

با در نظر گرفتن این مسئله که تمام تجهیزات بیمارستانی با برق شهری کار می کنند بنابراین خرید یو پی اس بیمارستانی و مجهز کردن این تجهیزات به سیستم یو پی اس امری واجب و ضروری می باشد.

سوالات مربوط به خرید یو پی اس بیمارستانی

[accordion title=””][accordion-item title=”بهترین یو پی اس برای تجهیزات پزشکی کدام است؟”]یو پی اس های لاین اینتراکتیو از بهترین و مناسب ترین انواع یو پی اس برای دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می روند. هدف از استفاده از این UPS ها در تجهیزات و دستگاه های آزمایشگاهی و بیمارستانی، تامین برق اضطراری، حذف نوسانات برق، نویزگیری، بالا بردن کیفیت برق متناوب، جلوگیری از اضافه بار جریان به سیم کشی و … است.[/accordion-item][accordion-item title=”توان مورد نیاز یو پی اس تجهیزات پزشکی چقدر است؟”]آزمایشگاه ها متناسب با مساحتشان نیازمند 10 الی 25 کیلووات انرژی برق برای راه اندازی دستگاه هاو تجهیزات می باشند. برق ورودی به آزمایشگاه ها برق صنعتی تعریف می شود که یک واحد از یو پی اس صنعتی می تواند به آسانی توسط برق ورودی شارژ شود و دستگاه ها را از خطر خطا در عملکرد محافظت کند.[/accordion-item][accordion-item title=”دلایل اهمیت خرید یو پی اس بیمارستانی چیست؟”]به دلیل گران بودن قیمت تجیزات آزمایشگاهی و بیمارستانی، هرگونه آسیب؛ هزینه های هنگفتی را به همراه دارد که از طرف دیگر جان بسیاری از افراد و بیماران به عملکرد این دستگاه ها وابسته بوده و در صورت قطعی برق یا اختلال در عملکرد تجهیزات ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

7 نظر

 • سلام
  خسته نباشید
  من مسئول بخش تدارکات بیمارستان فجر هستم. می خواستم برای خرید یو پی اس مناسب برای دستگاههای اتاق عمل راهنمایی کنید و بفرمایید چه یو پی اس برای این دستگاه ها مناسب است؟

 • برای دستگاه هایی که در بخش اورژانس استفاده می شوند یو پی اس تک فاز بهتر است یا سه فاز؟

 • سلام خسته نباشید
  برای دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و دارو سازی از چه یو پی اسی بهتر است که استفاده شود؟

 • واقعا بابت اطلاعاتی که در سایتتون قرار میدین کمال تشکر رو دارم
  موفق و پیروز باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.