خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر

بهترین یو پی اس برای کامپیوتر

دوستان زیادی از مشاوران و کارشناسان فروش ما این سوال را کرده اند که برای کامپیوتر خود از کدام نوع ups می توانند استفاده کنند و بهترین یو پی اس برای کامپیوتر کدام یک از انواع این دستگاه می باشد؟! به همین خاطر تیم هژیر صنعت امروز تصمیم گرفته است تا برای راهنمایی شما عزیزان اشاره ای به خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر داشته باشد و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای مجهز کردن کامپیوتر خود به دنبال یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق در شرایط اضطراری می باشید اما نمی دانید باید چه کار کنید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله امروز با ما همراه شوید.

راهنمای خرید یو پی اس برای کامپیوتر

قبل از اینکه بخواهید برای خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر خود اقدام کنید باید اول این مسئله را مشخص کنید که آیا هدف شما از خرید این دستگاه صرفا داشتن یک سیستم امن بدون خرابی است، یا هدف دیگری هم دارید؟!

اگر هدف تنها داشتن یک سیستم امن بدون خرابی می باشد می توانید از یو پی اس هایی که قیمت ارزانی دارند استفاده کنید مثل یو پی اس آفلاین.

اما اگر هدف دیگری دارید و خاموشی سیستم شما با قطعی برق باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای شما شده است پیشنهاد ما خرید یو پی اس آنلاین می باشد.

بهترین یو پی اس برای کامپیوتر

ضرورت استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر

همه ما این موضوع را بخوبی می دانیم که کامپیوترها برای تغذیه مدارهای الکترونیکی خود از یک منبع برق تعذیه می کنند.

این مسئله موجب می شود تا اختلالات در شبکه برق تاثیرات بدی روی قطعات سخت افزاری کامپیوتر شما بگذارد و در بیشتر موارد باعث خرابی آن ها شود که ضرر و زیان مالی زیادی را به همراه دارد.

البته تنها مسئله خرابی سخت افزارهای کامپیوتر نیست، بلکه ممکن است به نرم افزار سیستم هم آسیب های جدی وارد شود بدین شکل که، نوسانات برق باعث ری استارت شدن کامپیوتر می شوند و تمامی اطلاعات از روی رم پاک شده و باعث می شود تمام آنچه شما به عنوان اسناد در سیستم خود دارید ذخیره نشوند و از بین بروند.

به همین خاطر است که مچهز کردن کامپیوتر به سیستمی همچون یو پی اس امری واجب و ضروری می باشد.

وظایف دستگاه UPS برای کامپیوتر چیست؟

بدون شک می دانید که تمام سیستم ها و دستگاه های ups که در بازار موجود می باشند دارای دو عملکرد مهم می باشند.

اولین تامین قدرت پشتیبان به وسیله ی باتری می باشد و  دومین عملکرد، محافظت تجهیزات از ضربه های برق و خطای سر و صدا است.

اما از دیگر وظایف این دستگاه برای کامپیوتر می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

  • برق دهی مداوم
  •  محافظت از نویز های مخرب
  • محافظت از نوسانات ولتاژ

نکات مهم هنگام خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر

چنانچه قصد خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر خود را دارید باید قبل از هر اقدامی یک سری نکات مهم را مد نظر داشته باشید.

پیشنهاد و توصیه ما به شما عزیزان این است که برای خرید این دستگاه حتما به شرکت های معتبر مراجعه کنید.

با توجه به این مسئله که مردم تمایل به خرید دستگاهی دارند که نیاز بیشتری به آن دارند، بنابراین نیاز است که قبل از خرید این دستگاه عواملی همچون موارد زیر با دقت بررسی شوند.

  1. تعداد رایانه های متصل
  2. برق مورد نیاز
  3. مدت زمان بهره برداری
  4. مشخصات ups
  5. گارانتی سیستم یو پی اس
ضرورت استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر

تعداد رایانه های متصل

اولین مسئله که باید برای انتخاب بهترین یو پی اس برای کامپیوتر به بررسی آن بپردازید مسئله تعداد رایانه های متصل می باشد.

شاید این موضوع را بدانید که ups ها برای دستگاه هایی که احتیاج به نسخه پشتیبانی دارند دارای یک پریز برق می باشد.

بنابراین در زمان خرید یو پی اس مورد نیازتان حتما به این مسئله توجه داشته باشید که کدام نوع از انواع این دستگاه برای کامپیوتر شما مناسب می باشد.

دقت کنید که شما این دستگاه را برای چه کامپیوتری می خواهید تهیه کنید. کامپیوتر خانگی، کامپیوتر بانک و یا کامپیوتر یک دفتر اداری.

فراموش نکنید که پریزهایی که از باتری یو پی اس پشتیبانی می کنند از تعداد حداکثر درگاه، کمتر خواهد بود. گزینه های ارزان قیمت معمولاً صرفاً با ارائه پشتیبان باتری به چهار یا حداکثر در شش محل هزینه ها را کاهش می دهند و این باعث می شود که سایر محل های خروجی غیرمجاز شوند.

برق مورد نیاز

مسئله مهم بعدی برق مورد نیاز دستگاه می باشد. آن دسته از دستگاه هایی که به انرژی بیشتری متصل می باشند بدون شک به ups نیاز دارند که می تواند این انرژی را از بین برده و باتری آن قدرت کافی برای تامین برق را داشته باشد.

برای این کار بهتر است که از وات تر استفاده کنید این دستگاه به شما نشان می دهد که دقیقا چه قدر از کامپیوتر و سایر دستگاه ها استفاده شده است.

مدت زمان بهره برداری

بعد از اینکه از میزان وات اطلاع بدست آوردید باید از دور کارکرد و استفاده یو پی اس هم اطمینان بدست آورید.

برخی از دوستانی که قصد خرید یو پی اس را دارند به دنبال گزینه ای هستند که بتوانند کار خود را روی C ذخیره کنند و سپس به درستی خاموش کنند.

اما برخی دیگر از دوستان می خواهند ups خود را به عنوان یک سیستم پشتیبانی استفاده کنند.

مشخصات ups

بدون شک مشخصات یو پی اسی که برای کامپیوتر خود تهیه می کنید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

نیاز است بدانید که دستگاهیی که انتخاب کرده اید دارای چه ویزگی هایی می باشد و آیا در زمان قطعی برق باتری یو پی اس می تواند به درستی کار کند یا خیر؟!

بنابراین باید بدانید که سطح اصلی واحدهای UPS  دارای ویژگی هایی مانند نوتیفیکیشن قطع ارتباط باتری، اتصال USB و همچنین یک نرم افزار مناسب است که می تواند توسط کامپیوتر کنترل شود تا تنظیمات را به خوبی اعمال کند.

گارانتی سیستم یو پی اس

یو پی اس تا زمانی که باتری آن عمر داشته باشد دوام می آورد که در جایی بین ۲ تا ۳ سال است.

بنابراین حتما در زمان خرید باید از گارانتی دار بودن سیستمی که انتخاب کرده اید اطینان بدست آورید تا در صورت عدم موفقیت در شارژ شدن یا تأمین برق بتوانید برای تعویض از این گارانتی استفاده کنید.

خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر
نکات مهم هنگام خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر
در نهایت اینکه

امیدواریم که با ارائه این مقاله، اطلاعاتی درباره بهترین یو پی اس کامپیوتر، خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر و ضرورت استفاده از این دستگاه برای کامپیوتر را بخوبی توانسته باشیم در اختیارتان قرار دهیم.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به خرید بهترین یو پی اس برای کامپیوتر

برای حفاظت از تجهیزات در مراکز داده و اتاق سرور کدام نوع یو پی اس برای کامیپوتر مناسب می باشد؟
برای حفاظت از تجهیزات در مراکز داده و اتاق سرور مدل های یو پی اس line-interactive یا on-line operation بهترین گزینه برای خرید می باشند.
توان مصرفی UPS کامپیوتر چقدر است؟

توان مصرفی کامپیوترها در حدود ۵۰ تا ۲۰۰ وات است. البته این عدد بسته به بزرگی و نوع آن با یکدیگر متفاوت است اما معمولا استفاده از یک یو پی اس ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت آمپر برای تامین انرژی برای ۴ ساعت کار کفایت می کند.

برای کامپیوترهایی که در مراکز کوچکتر و خانه ها استفاده می شوند کدام نوع یو پی اس مناسبتر است؟
برای حفاظت از تجهیزات در خانه یا دفاتر کوچک مدل های standby یا line-interactive operation بهترین انتخاب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.