خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت

خرید استابلایزر

این روزها بخاطر افزایش پیدا کردن قیمت وسایل برقی باید سعی کنیم تا با روش های درستی از تجهیزات برقی که در منزل و محل کار خود داریم مراقبت کنیم. زیرا نوسان برق بزرگترین خطری است که تجهیزات برقی را تهدید می کند و باعث کاهش بازدهی آن ها می شود. بهترین کاری که در این مورد می توان انجام داد استفاده از یک دستگاه برای کنترل کردن نوسان و کاهش خطر برق می باشد که بدون شک خرید استابلایزر گزینه بسیار مناسبی برای این منظور است. ما امروز می خواهیم تا شما را برای خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت راهنمایی کنیم تا بتوانید با بودجه و هزینه ای که در اختیار دارید مناسبترین استابلایزر را برای منزل و محل کار خود جهت جلوگیری از نوسانات برقی تهیه و خریداری کنید.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با تیم هژیر صنعت همراه باشید.

معرفی دستگاه استابلایزر

قبل از آنکه بخواهیم شما را برای خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت راهنمایی کنیم لازم دانسته ایم که بار دیگر و به اختصار برایتان توضیح دهیم که اصلا دستگاه Stabilizer چیست؟
همانطور که بارها در مقالات مختلف عنوان کرده ایم تثبیت کننده ولتاژ یک ترانس اتوماتیک می باشد که از وسایل برقی حساس در برابر نوسانات برقی محافظت می کند.
متاسفانه برخی از دوستان هستند که این دستگاه را با محافظ برق اشتباه می گیرند و تصور می کنند که هر دو این دستگاه ها کاربردی مشابه دارند.
ما برای اینکه شما دوستان عزیز بتوانید به درستی مناسبترین استابلایزر را برای محافظت از تجهیزات برقی خود تهیه و خریداری کنید در ادامه به تفاوت میان این دو دستگاه( استابلایزر و محافظ برق) اشاره ای مختصر کرده ایم.
دستگاه استابلایزر
معرفی دستگاه استابلایزر

تفاوت استابلایزر و محافظ برق

خب، درباره تفاوت میان Stabilizer و محافظ برق باید بگوییم که در زمان به وجود آمدن نوسانات برقی محافظ باعث قطعی برق و در نهایت خاموش شدن تجهیزات برقی می شود.

این مسئله ممکن است که منجر به ایجاد آسیب وسایل برقی شما شود.

اما اگر وسایل برقی که در منزل و محل کارتان به مناسبترین استابلایزر مجهز کرده باشید دیگر با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد.

زیرا استابلایزر این خاصیت را دارد تا با تثبیت کردن ولتاژ از خاموش شدن دستگاه های شما جلوگیری کند و بخوبی از آن ها در برابر نوسانات برقی محافظت کند.

در حقیقت باید بگوییم که دستگاه تثبیت کننده ولتاژ به افزایش طول عمر تجهیزات برقی شما کمک زیادی می کند و به طور کلی نوعی وسیله بسیار ضروری و پرکاربرد در منازل، ادارات، کارخانه‌ها و… به شمار می‌آید.

خرید انواع استابلایزر ارزان و باکیفیت 

شما دوستان عزیزی که قصد خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت را دارید بدون شک می دانید که این دستگاه دارای انواع مختلف با کاربردها و ویژگی های خاص و منحصر به فرد می باشد.

اطلاع داشتن درباره مشخصات هر یک از این دستگاه ها به شما برای خرید مناسبترین استابلایزر کمک زیادی خواهد کرد.

ما، در این بخش شما را با انواع استابلایزرهای ارزان قیمت آشنا خواهیم کرد و به اختصار درباره هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  • استابلایزر رله‌ای
  • سوئیچینگ
  • استابلایزر سروو
استابلایزر بهتره یا محافظ برق؟
تفاوت استابلایزر و محافظ برق

استابلایزر ارزان رله‌ای

اولین نمونه از Stabilizer ها که قیمت مناسبی برای خرید دارند از نوع رله ای می باشند.  این نوع Stabilizer از یک ترانس و چند رله تشکیل شده است.

که رله های تشکیل دهنده آن برای هماهنگی بیشتر با برق منزل، سر خروجی سیم پیچ را تنظیم می کنند.

در حقیقت باید بگوییم که این نوع از انواع استابلایزر این قابلیت را دارد که برق را به صورت پله ای تنظیم کند و استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

بیشترین کاربرد استابلایزر رله ای برای تثبیت برق منازل، سیستم‌های حفاظتی، کنترلی و بعضی تجهیزات برقی می باشد.

استابلایزر سوئیچینگ

اما گزینه بعدی خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت، استابلایزر سوئیچینگ می باشد که از سرعت و دقت بیشتری برخوردار می باشد.

این دستگاه دارای کانورتر الکترونیکی است و با توجه به میزان نیاز مقدار نوسان را تغییر داده و میزان ولتاژ برق را تنظیم می کند.

طراحی این دستگاه به صورت کاملا هوشمندانه می باشد و المان متحرکی ندارد.

از ویژگی های مربوط به Stabilizer می توان به این مسئله اشاره کرد که در برابر تغییر ولتاژ به‌سرعت واکنش نشان می‌دهند، بهره‌وری و مقاومت بسیار بالایی دارند که برای کارهای بسیار حساس، شرکت‌ها، کارخانه‌ها، موسسات و… کاربرد دارند.

استابلایزر سروو

اما، آخرین استابلایزر ارزان که می خواهیم به شما معرفی کنیم، Stabilizer سروو می باشد که بسیار دقیق تر از Stabilizer رله ای می باشد و این قابلیت را دارد تا سریعا نوسانات برقی را کنترل کند.

دقت داشته باشید که این دستگاه تثبیت کننده سیستم مکانیکی دارد، سرعتش کم است و دارای استهلاک بالا و خوردگی به همراه صدای زیادی است.

استابلایزر ارزان و باکیفیت 
انواع استابلایزر ارزان و باکیفیت

نکات مهم برای خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت

شما دوستان عزیزی که قصد خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت دارید باید به یک سری نکات و موارد مهم در زمان انتخاب مناسبترین استابلایزر با قیمت مناسب و کیفیت بالا توجه داشته باشید.

با در نظر گرفتن این مسئله که این روزها تعداد دستگاه های دست دوم در بازار بسیار زیاد می باشند پیشنهاد و توصیه ما این است که صرفا بدین دلیل که قیمت کمتری دارند از خرید آن ها صرف نظر کنید.

این مهم را هم به خاطر داشته باشید که برای خرید استابلایزر کیفیت بسیار مسئله مهمتر از قیمت می باشد که نباید هرگز آن را نادیده بگیرید.

قبل تر هم به این مسئله اشاره کردیم که وسایل برقی حساس مس باشند و قیمت بالایی دارند؛ پس واضح است که باید برای محافظت از آن‌ها،  استابلایزرهایی که کیفیت و قدرت بالایی دارند را خریداری کنید تا دقیقا بسته به تکنولوژی روز و نیاز شما باشند.

یک نکته بسیار مهم که می تواند بر قیمت Stabilizer تاثیر زیادی بگذارد ضمانت و گارانتی دار بودن آن است. اغلب استابلایزرهای ارزان قیمت دارای ضمانت نیستند.

بنابراین توصیه ما این است که قبل از هرگونه اقدامی برای خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت، با افراد متخصص که در این زمینه دانش و تجربه لازم را دارند مشورت کرده و از آن ها راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

در ضمن هنگام خرید پارامترهای مهمتری مانند: تکنولوژی ساخت، کشور سازنده، ضمانت و خدمات پس از فروش، توان مد نظر و … را در نظر داشته باشید.

خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت
نکات مهم برای خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله برایتان توضیح دهیم که خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت باید با توجه به چه نکات و مواردی صورت گیرد.

شاید این سوال و دغدغه ذهنی خیلی از شما دوستان عزیزی باشد که توانایی مالی خرید استابلایزر های گران قیمت را ندارید.

برای اینکه از این چالش و دغدغه ذهنی خلاص شوید می توانید جهت مشاوره و راهنمایی های بیشتر برای انتخاب مناسبترین استابلایزر با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشد.

این مهم را هرگز فراموش نکنید که دستگاه تثبیت کننده ولتاژ با محافظ برق بسیار تفاوت دارد و یک وسیله ای بسیار پیچیده و حرفه ای است که می تواند با توانایی بالایی که دارد نوسان برق را کنترل کرده و از وارد شدن آسیب به تجهیزات برقی شما جلوگیری کند.

سوالات مربوط به خرید استابلایزر ارزان و باکیفیت

آیا استابلایزر برق مصرف می کند؟
استفاده از تثبیت کننده برای کل خانه توصیه نمی شود زیرا تثبیت کننده های ولتاژ نیز مصرف برق دارند و بنابراین استفاده از آن برای کل خانه باعث مصرف برق در تمام 24 ساعت می شود.

آیا می توان از AC بدون تثبیت کننده استفاده کرد؟
مدل هایی که دارای کمپرسور S-UTR هستند نیازی به تثبیت کننده ولتاژ اضافی ندارند زیرا تهویه مطبوع به طور خودکار ولتاژ را برای جلوگیری از قطع برق تثبیت می کند. بنابراین، نیازی به سرمایه گذاری در یک تثبیت کننده جداگانه نیست.

چگونه یک تثبیت کننده ولتاژ انتخاب کنیم؟
چند نکته ساده برای انتخاب یک تثبیت کننده وجود دارد که عبارتند از: ولتاژ، جریان و توان دستگاه را بررسی کنید.، ضرب “230 x حداکثر جریان نامی” تمام تجهیزاتی که قرار است به تثبیت کننده متصل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *