تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز

یو پی اس ماژولار
امروز و در این مقاله از سری مقالات هژیر صنعت قصد داریم تا با شما دوستان و همراهان همیشگی درباره اینکه ups ماژولار چیست و تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

یو پی اس ماژولار چیست؟

به طور کلی باید بگوییم که ups ماژولار از یک فریم تشکیل شده که قابلیت قرارگیری تعدادی ماژول را دارا می باشد. این نوع یو پی اس فریم دستگاه پوسته ای بیش نبوده و فقط بحث انتقال قدرت بین ماژولار ها را به عهده دارد. حتما می داید که ماژول ها به صورت نر و ماده بدون اینکه به کابل کشی نیازی داشته باشند در فریم به صورت رک مونت قرار می گیرند. نحوه عملکرد آن ها به گونه ای است که توان خروجی بین ماژول به طور کامل تقسیم شده و هر ماژول بخشی از توان خروجی را تامین می کند.
خرید یو پی اس ماژولار
یو پی اس ماژولار

کاربرد ups ماژولار

در این بخش از مقاله تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز، می خواهیم اشاره ای به کاربرد یو پی اس ماژولار داشته باشیم. این ups از تکنولوژی خاصی برخوردار می باشد و در ایجاد فناوری آن سه عامل بسیار مهم نقش دارند.
  • پیشرفت‌ هایی که آن را یک طرح عملی ساخته است
  • مزایای فنی و اقتصادی
  • تغییرات در محیط تجاری و کسب و کار
اما، درباره اصلی ترین کاربرد آن باید بگوییم که به هیچ وجه نباید خروجی برق قطع شود. این یعنی اینکه در مراکزی که مصرف کننده برقی می باشد نباید به هیچ وجه آن را خاموش کرد. در این شرایط یو پی اس ماژولار بهترین عملکرد را نسبت به سایر تکنولوژی یو پی اس ها ارائه می دهد و این امر به دلیل آن است که وقتی به هر دلیلی یکی از ماژول های یو پی اس از کار افتاد، یو پی اس قادر است با سایر ماژول ها به کار عادی خود ادامه دهد.
ups ماژولار
کاربرد ups ماژولار

یو پی اس متمرکز چیست؟

حال که با یو پی اس ماژولار و کاربرد آن آشنا شدید، نوبت به آشنایی با یو پی اس متمرکز رسیده است تا بتوانید بخوبی درک کنید تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز در چیست؟! خب، باید بگوییم که آن دسته از سیستم هایی که دارای توان بالا هستند معمولا در شرایطی استفاده می شوند که امکان استفاده از ups کم توان وجود نداشته باشد به چنین سیستم هایی یو پی اس متمرکز گفته می شود.  

مزایای  استفاده از یو پی اس متمرکز

  • هزینه UPS در مجموع نسبت به سیستم های توزیع شده مناسب تر خواهد بود
  • با ظرفیت بالاتر از طول عمر بیشتر، کیفیت بهتر و محافظت های مناسب تر برخوردار هستند.
  • در صورت خاموش بودن هر یک از رایانه ها در شبکه، ظرفیت UPS و باتری نصب شده در دسترس سایر تجهیزات قرار می گیرد.
  •  کنترل و نگهداری UPS را راحتتر می کند.
  • دور از دسترس افراد غیر مسئول خواهد بود.
کاربرد یو پی اس متمرکز
یو پی اس متمرکز

تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز در چیست؟

تا به اینجای کار دانستید یو پی اس ماژولار چیست؟ چه کاربردی دارد. با ups متمرکز و مزایای آن نیز آشنا شدید. حال نوبت به آن است که بدانیم اصلا تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز در چه چیز می باشد؟! همه شما می دانید که مرکز داده های سیستم ups به نوعی طراحی شده است که جریان متناوب (AC) را به جریان مستقیم (DC) تغییر می دهند. طراحی این سیستم ها باعث شارژ شدن باتری می شود که می توان دوباره آن را به AC تبدیل کرد. در حقیقت یو پی اس برای ایجاد سیستم های با ظرفیت بالا یا به دست آوردن افزونگی “N + 1” از “ماژول های” نسبتاً بزرگ استفاده می کنند. سیستم یو پی اس ماژولار این قابلیت را دارد که به راحتی پیکربندی شود. این در صورتی است که UPS بزرگ و سنتی با تمام ظرفیتی که برای آن پیش بینی شده برای آینده خریداری می شود. لازم است بدانید که پایین آمدن ظرفیت به معنای کاهش کارآیی است. این امر را می توان در یک سیستم “N + 1” از طریق مدیریت دقیق قدرت به حداقل رساند. در واقع از سیستم های ماژولار به عنوان کابینت های اضافی استفاده می شود که این به معنای اضافه شدن فضا و وزن است. اما، درباره یو پی اس های متمرکز باید بگوییم، باتری هایی که برای آن ها استفاده می شوند باید دارای اسید سرب تنظیم شده با دریچه (VRLA) باشند. از این نوع باتری ها در بیشتر یو پی اس ها استفاده می شود، اما برخی از خطرات خرابی و محدودیت های طول عمر را به همراه دارد که می تواند با گذشت زمان به هزینه خود بیفزاید. از دیگر تفاوت های یو پی اس ماژولار و متمرکز این است که امکان انجام خدمات سرویس و نگهداری برای UPS modular بدون کوچترین وقفه امکانپذیر می باشد. اما برای ups متمرکز این احتمال وجود دارد که جهت انجام تعمیر و سرویس دستگاه خاموش گردیده و تغذیه مصرف‌کننده از طریق مسیر Bypass صورت گیرد. پس با این حساب باید عنوان کرد، یو پی اس های ماژولار قطعات خاصی ندارند و تنها با داشتن مازول های اضافه امکان جایگزینی با ماژول های معیوب را به وجود می آورند در حالی که یو پی اس های متمرکز دارای قطعات یدکی مختلفی می باشند.
استفاده از یو پی اس متمرکز
مزایای استفاده از یو پی اس متمرکز
در نهایت اینکه
ما امروز و در این مقاله سعی کرده ام آنچه که نیاز است درباره تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز بدانید را تهیه کرده و تا حد امکان اطلاعاتی را هر چند مختصر در اختیارتان قرار دادیم. امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند. مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به تفاوت یو پی اس ماژولار و متمرکز

هزینه تعمیر یو پی‌ اس ماژولار و متمرکز چقدر است؟
هزینه تعمیر یک یو پی‌ اس ماژولار به جهت استفاده از قطعات SMD گران‌تر بوده و در مواردی غیرقابل تعمیر می‌باشد در صورتی که در یو پی‌ اس Standalone ممکن است با تعویض یک قطعه کوچک مشکل رفع شود.
افزایش توان کلی سیستم در ups ماژولار چقدراست؟
افزایش توان کلی سیستم در ups ماژولار صرفاً با تهیه ماژول بیشتر و سهولت در نصب امکان‌پذیر بوده و منجر به اشغال کمترین فضای ممکن می‌شود.
نحوه کار ups Modular به چه صورت می باشد؟
سیستم مدولار یو پی اس متشکل از ماژول های مستقل و همزمان شده می باشند که برای تامین انرژی و حفاظت بار استفاده می گردند . این ماژول ها دارای قدرت پایین هستند که این قدرت پایین باعث کاهش وزن و اندازه یو پی اس می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *