تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز

همانطور که می دانید سیستم ups یک سیستم تامین کننده برق بدون وقفه می باشد که دارای انواع مختلف و فازهای مختلفی می باشد. ما امروز می خواهیم درباره یو پی اس های تک فاز و سه فاز همچنین تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز در هژیر صنعت با شما صحبت کنیم.

یو پی اس تک فاز

یو پی اس های تک فاز یکی از مجهزترین و مقاوم ترین یو پی اس هایی هستند که در جهان وجود دارند. Ups های تک فاز این قابلیت را دارا می باشند که انواع مصرف کننده ها را با طول عمر بسیار بالا و مطابق با اصول استانداردهای جهانی تغذیه نماید.

یو پی اس تک فاز با راندمان بسیار فوق العاده ای که دارند باعث می شوند که صرفه جویی در مصرف برق به وجود آورند که نتیجه این صرفه جویی بدون شک کاهش هزینه را هم به همراه خواهد داشت.

یو پی اس تک فاز

قابلیت های یو پی اس تک فاز

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که ups تک فاز از مجهزترین سیستم های یو پی اس می باشد که در کل جهان شناخته شده است. این سیستم تک فاز دارای قابلیت های ویزه ای می باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

یو پی اس های تک فاز در برابر فید بک مثبت

در برابر اتصال خروجی اینورتر به برق شهر

در برابر اتصال قطب معكوس باتری حین تعویض آن در شرایط روشن بودن دستگاه، بدون خاموش شدن خروجی

در مقابل ۲ فاز شدن ورودی بدون اختلال در کار UPS

همه مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کردیم از قابلیت های ویزه یو پی اس های تک فاز می باشد.

یو پی اس سه فاز

سیستم یو پی اس سه فاز منبعی است که کار آن تامین مداوم برق اضطراری برای سامانه های الکتریکی می باشد که در زمان قطع شدن برق و به وجود آمدن نوسانات مستمر که در خارج از حد مجاز یو پی اس وجود دارد را از برق شهر قطع کرده و برای تامین برق مورد نیاز از باتری استفاده می کند.

با قطع شدن برق شهری خود سیستم یو پی اس این قابلیت را دارد تا باتری خود را شارژ نماید. در حقیقت یو پی اس های سه فاز زمانیکه برق شهری وصل باشد به تنظیم و تثبیت آن برای مصرف کننده ها می پردازند و همزمان با این کار باتری یو پی اس را هم شارژ می کنند.

لازم به ذکر است که بدانید در بیشتر مواقع برای راه اندازی سیستم های برقی از برق های سه فاز استفاده می شود مثلا در صنایع و کارگاهایی که از مصرف کننده های سه فاز استفاده می کنند و نسبت به نوسانات و قطع شدن برق حساس می باشند.

یو پی اس 3 فاز

 تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز

تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز در در کنترل قدرت ویبولیتین آن ها می باشد که در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

سیستم های یو پی اس تک فاز بیشتر برای دستگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که کوچک می باشند مثلا برای تامین برق مورد نیاز خانه ها و کسب و کارهای غیر صنعتی کوچک استفاده از یو پی اس تک فاز مناسب ترین گزینه انتخابی می باشد.

Ups های تک فاز برای موتورهای در حال اجرا که دارای 5 اسب بخار می باشند بسیار مناسب هستند. شاید این نکته را ندانید که یک موتور تک فاز جریانی بیشتر از موتورهای 3 فاز ترسیم می کنند و این قابلیت را دارند تا قدرت ۳ فاز یک انتخاب کارآمد تر برای کاربردهای صنعتی را بسازند.

اما استفاده از  یو پی اس های سه فاز در کسب و کارهای بزرگ استفاده می شود که به طور بسیار فزاینده ای تشنه قدرت با قدرت چگالی بالا می باشند

یو پی اس های ۳ فاز به سیم کشی کوچکتر و ارزان تر و ولتاژهای پایین تر اجازه می دهد، و آن را امن تر و برای اجرا ارزان تر می کند برای تجهیزات طراحی شده استفاده از سیستم های یو پی اس ۳ فاز بسیار کارآمدتر می باشند.

حرف آخر

در مقاله امروز شما را با انواع یو پی اس و تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز آشنا کردیم امیدواریم که با توجه به نوع سیستم کاری که به آن مشغول می باشید بتوانید برای خرید یو پی اس مورد نیاز خود اقدام کنید و با قدرتی که برای سیستم های خود مد نظر دارید از یو پی اس تک فاز و یا یو پی اس سه فاز مناسبی استفاده نمایید.

باز هم یادآوری می کنیم که از یو پی اس های تک فاز بیشتر برای کسب و کارهای کوچک و منازل استفاده می شود و از یو پی اس های سه فاز برای کسب و کارهای بزرگ.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

نصب یو پی اس

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "نحوه کار یو پی اس چگونه است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "یک UPS در حالت آماده به ...
ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...