تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

انواع یو پی اس

یو پی اس چیست؟

دستگاهی که برای مقابله با مشکلات برق ورودی سیستم در محدوده مورد استفاده قرار می گیرد را یو پی اس گویند که به آن منبع تغذیه کننده بدون وقفه نیز گفته می شود.

در واقع در تعریف اینکه یو پی اس، می توانیم بگوییم که یک وسیله الکترونیکی می باشد که از آن برای حفاظت از بارهای حساس و سیستم های مخابراتی در برابر اغتشاشاتی همچون نویز و قطعی برق استفاده می شود.

دستگاه های یو پی اس به گونه ای طراحی شده اند که دررون خود یک باتری دارند که در زمان داشتن برق به صورت عادی می توان آن ها را شارژ کرد تا در زمان قطعی برق بتوان از آن ها استفاده کرد. بنابراین می تون گفت که یو پی اس منبعی جهت ذخیره نرژی برق می باشد.

یو پی اس ها از چهار بخش اصلی زیر تشکیل شده اند.

  • شارژ باتری و یکسو کننده
  • باتری
  • مبدل DC به AC
  • کلید بای پس و کلیدهای قطع و وصل
UPS
یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین یک نوع از یو پی اس می باشد که دارای یک دستگاه مصرف کننده می باشد که به شکل مستقیم با برق شهری متصل است و زمانی که شما دچار قطعی برق شوید این دستگاه فعال خواهد شد. در شرایط  این چنینی دستگاه مصرف کننده برق  این امکان را دارد تا از دستگاه یو پی اس تغذیه لازمی را که نیز دارد تهیه کرده و مجدد منبع برق مورد نیاز شما را تامین نماید و اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که با قطعی برق ممکن است اطلاعات بسیار مهمی را از دست دهید خرید یو پی اس از هر نوع که می خواهد برایتان لازم و ضروری است.

دستگاه یو پی اس آفلاین قدرت حفاظتی بالایی دارد و خروجی آن از طریق فیلترهایی به نام های EMI / RFI ساخته شده اند که این قابلیت را دارند تا بار حفاظت از سنسورها و گذرگاه ها را که توسط ولتاژ پیک به مقادیر از پیش تعریف شده مشخص شده است را فراهم کند.

از کاربردهایی که دستگاه یو اس آفلاین دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کامپیوترهای شخصی
  • دوربین های مدار بسته
  • دستگاه های حضور و غیاب
  • دستگاه خودپرداز
  • دزدگیر
  • ساختمان های هوشمند

یو پی اس آنلاین

زمانیکه برق شهری قطع می شود یو پی اس آنلاین  انرژی باتری را ها را تامین می کند در واقع این نوع یو پی اس این قابلیت را دارد که  سیستم های حفاظتی را تامین کرده و نویز برق شهر را در دو مرحله در یک سو کردن باتری به وجود می آورد.

دستگاه های یو پی اس آنلاین برای تمام مصارف برقی یک ذخیره مناسب می باشد  و از کارآمدترین مدل های یو پی اس شناخته شده است.

ضرورت استفاده از یو پی اس آنلاین

گفتیم که برای اینکه به تفاوت یو پی س آنلاین و آفلاین پی ببرید لازم است قبل از هر کاری بدانید که این دو یو پی اس چه کارایی دارند. یو پی اس آنلاین دارای برتری ویژه ای می باشد یعنی به خاطر نوع چیدمانی که دارا می باشند نیاز به بورد خاصی ندارند. در نتیجه برای مصرف عادی می توان از این سیستم یو پی اس استفاده کرد.

ناگفته نماند که در مواردی راندمان و مصرف باتری قدری بیشتر باشد ولی قیمت این یو پی اس ها بسیار مناسب است.

یو پی اس
یو پی اس آنلاین

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

حال که با یو پی اس آفلاین و آنلین تا حدودی آشنا شدید دیگر زمان آن رسیده که درباره تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین هم اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید.

منابع برق به صورت آنلاین و آفلاین وجود دارند. که در اصطلاح آنلاین و آفلاین یودن حالت آماده به کار وضعیت عمومی مبدل داخلی می باشد. یو پی اس آفلاین ساده ترین و ارزان ترین نوع یو پی اس می باشد و هنگام قطعی برق مستقیم از طریق یو پی اس برای دور زدن اینورتر به خروجی می دهد.

یو پی اس های آنلاین به منبع تغذیه برق AC ورودی و تبدیل آن به DC که باتری و بار را از طریق اینورتر تغذیه می کند. اگر این منبع تغذیه نتواند باتری را از طریق اینورتر تغذیه کند بدون هیچگونه حرکتی در خروجی باقی خواهد ماند و سیستم یو پی اس آنلاین به طور طبیعی و به کمک طراحی AC-DC / DC-AC سطح بالایی از انسداد بار را درباره بی نظمی منبع تغذیه تضمین خواهد کرد. در واقع می توان گفت که یو پی اس آنلاین گران ترین نوع یو پی اس می باشد که شما می توانید آن را خریداری کنید

2 دیدگاه برای “تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *