تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز

در مقاله قبلی سایت hajirsanat.com درباره اینکه دستگاه استابلایزر چیست؟ استابلایزر تک فاز و سه فاز صحبت کرده ایم. در این مقاله می خواهیم شما را با تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز آشنا کنیم.

استابلایزر سه فاز چیست؟

برای درک بهتر تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز نیاز است که بار دیگر با معنا و مفهوم هر یک از این استابلایزر ها به صورت جداگانه آشنا شده و آن ها را یادآوری کرده باشیم.

دستگاه استابلایزر سه فاز نیز همچون سایر مدل های استابلایزر دارای مدارهای کنترل الکتریکی ساده می باشد که در جهت نظارت و کنترل کردن ولتاژ تجهیزات الکتریکی شما مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع استابلایزر سه فاز ولتاژ ورودی 380 تا 450 ولت را دریافت کرده و خروجی ثابت 380 ولت را تحویل خواهد داد.

خرید تثبیت کننده سرو100 KVA SERVO
تثبیت کننده سرو100 KVA SERVO

انواع استابلایزر سه فاز

 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 3 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 6 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 9 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 15 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 20 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 30 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 45 KVA
 • استابلایزر سه فاز ۳SVC- 60 KVA

استابلایزر تک فاز

تثبت کننده ولتاژ تک فاز یا همان استابلایزر تک فاز از راندمان بالایی برخوردار می باشد. در حقیقت امپدانسی که در این نوع استابلایزرها به کار رفته است کم پایدارمی باشد.

این نوع استابلایزر به تصحیح ولتاژ خروجی سریعتر و حذف سنبله های سوئیچینگ موتور می پردازد.

انواع استابلایزر تک فاز

 • استابلایزر تک فاز SVC-0/5KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-1 KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-2 KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-3KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-5KVA
 • استابلایزر تک فاز AVR-7 KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-8KVA
 • استابلایزر تک فاز SVC-10 KVA

ویژگی های تثبیت کننده سه فاز

 1. جریانهای فاز تثبیت کننده سه فاز تمایل دارد که در صورت بار متعادل خطی ، نویز را جمع کرده و به صفر برساند. سازنده ترانسفورماتور جداسازی امکان حذف یا کاهش اندازه هادی خنثی را فراهم می کند. هر سه فاز تثبیت کننده جریان مشابهی را حمل می کنند و بنابراین می توانند از یک اندازه برای بار متعادل برخوردار باشند.
 2. انتقال قدرت به یک بار متعادل خطی ثابت است ، که به کاهش ارتعاشات ژنراتور و موتور کمک می کند.
 3. تثبیت کننده های سه فاز می توانند یک میدان مغناطیسی تولید کنند که در جهت خاصی بچرخد ، که این امر طراحی موتور تثبیت کننده ها را ساده می کند.
خرید استابلایزر رله ای تک فاز و سه فاز
استابلایزر رله ای تک فاز و سه فاز

تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز

حال که تا حدودی با هر یک از استابلایزرهای سه فاز و تک فاز آشنا شدید و دانستید که هر یک از آن ها دارای انواع مختلفی می باشند زمان آن رسیده است که اشاره ای هم به تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز داشته باشیم.

بیشتر استابلایزرهایی که برای محافظت و ایمن نگه داشتن تجهیزات خانگی مورد استفاده قرار میگیرند استابلایزرهای تک فاز می باشند در این نوع از استابلایزرها یک فاز و یک خنثی وجود دارد برای مثال: فاز مثبت و منفی.

در حالی که در تثبیت کننده های سه فاز، سه فاز وجود دار(R ، Y ، B) و یک خنثی هستند. همه این فازها با 120 درجه جابجا می شوند. بین استابلایزهای سه سه فاز و استابلایزرهای تک فاز ، این تفاوت اصلی است.

در تثبیت کننده سه فاز، اساساً دو روش برای اتصال سه مرحله تثبیت کننده وجود دارد. یکی ستاره است و دیگری دلتا. در نوع ستاره ، هر فاز در یک نقطه متصل می شود که خنثی و در اتصال دلتا تشکیل می شود. هر فاز به انتهای فازهای دیگر متصل می شود. بنابراین، این یک مسیر بسته و بدون خنثی تشکیل می دهد.

قیمت استابلایزر تک فاز و سه فاز

درباره قیمت خرید استابلایزر په از نوع تک فاز آن و چه سه فاز باید بگوییم که با توجه به توان و نوع کاربردهایی که دارند متغییر می باشد. البته نوسان قیمت ارزهای خارجی را هم باید در نظر داشت.

بنابراین باید در زمان خرید هر یک از این دو استابلایزر به مشخصات فنی دستگاه خود و میزان توان مصرفی ولتاژ ورودی و نوسان و لتاژ را در نظر داشته باشید و از افرادی که در این زمینه دانش و تخصص لازم را دارند مشورت و راهنمایی دریافت نمایید.

کارشناسان و مشاوران سایت هژیر صنعت به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به نوع نیازی که دارید مناسب ترین استابلایزر را( تک فاز یا سه فاز) خریداری کنید.

استابلایزر با کیفیت
کاربرد استابلایزر
جمع بندی

امید است آنچه که در این مقاله تحت عنوان تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز برایتان شرح داده شده است به شما کمک کند تا بهتر و راحتر برای خرید استابلایزر مورد نظرتان اقدام کنید.

تیم هژیر صنعت سعی کرده است تا در ابتدا برایتان شرح دهد که اصلا استابلایزر سه فاز و تک فاز چه استابلایزرهایی هستند و هر یک چه ویژگی هایی را دارا می باشند. سپس به اصلی ترین تفاوت میان این دو استابلایزر اشاره کرده است.

در نهایت به این مسئله پرداختیم که قیمت هر یک از این استابلایزر ها چقدر می باشد. اما با توجه به نوسان قیمت ارزهای خارجی قیمت واحد و مشخصی را عنوان نکردیم.

شما می توانید برای خرید بهتر و راحتر با کارشناسان و مشاوران ما در hajirsanat.com تماس گرفته و از آن ها در زمینه خرید استابلایزر تک فاز یا سه فاز مورد نظرتان راهنمایی و مشورت های لازم را دریافت نمایید.

سوالات مربوط به تفاوت استابلایزر سه فاز و تک فاز

[accordion title=””][accordion-item title=”استابلایزر سه فاز بهتره یا استابلایزر تک فاز؟”]استابلایزر سه فاز کارآمدتر هستند. زیرا می تواند سه برابر استابلایزر تک فاز ولتاژ مورد نیاز تجهیزات را ثابت نگه دارد.[/accordion-item][accordion-item title=”تثبیت کننده ولتاژ 3 مرحله ای چیست؟ “]تثبیت کننده ولتاژ اتوماتیک با انتقال دهنده 100 درصد مس است که می تواند با 2 تن A.C استفاده شود و یک واحد 3 مرحله ای است.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توانیم از تثبیت کننده AC برای خانه استفاده کنیم؟”]استفاده از تقبیت کننده برای خانه توصیه نمی شود زیرا تثبیت کننده های ولتاژ برق نیز مصرف می کنند و بنابراین استفاده از آن برای کل خانه منجر به مصرف برق در تمام 24 ساعت خواهد شد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

10 نظر

   • سلام خسته نباشید برق منزل ما ۳ فاز هست و
    داکت اسپلیت هم داریم از استابلایزر تک فاز می
    توانیم برای داکت اسپلیت استفاده کنیم؟با تشکر

    • سلام وقت بخیر
     این بستگی به این دارد که داکت اسپلیت شما نیازمند برق سه فاز هست یا تکفار
     برای مشاوره بیشتر لطفا با شماره های ما تماس بگیرید

 • سلام.توی جایی که مازندگی میکنیم نوسان برق زیاده، از اینکه بخوام به
  لوازم خانه صدمه ای وارد نشه چه نوع استابلایزری باید بگیرم؟ چند
  کاوا؟ البته یک عدد کولر گازی بیست وچهار هزار هم دارم،

  • سلام
   برای مشاوره خرید استابلایزر لطفا با تلفن های شرکت تماس بگیرید یا از طریق گفتگو آنلاین سایت مشاوره بگیرید.

 • برای دستگاه های لیزر مو های زائد تک فاز بگیریم یا 3 فاز ؟
  درسته گفتین 3 فاز بهتره ولی ایا واقعا لازم هست یا 1 فاز جوابه ؟

  • سلام وقت بخیر
   این بستگی به دستگاه مصرف کننده شما و نوع کنتورتون داره
   اگر کنتور سه فاز ندارید اصلا استابلایزر سه فاز به کارتون نمیاد
   اگر دستگاه لیزرتون تک فاز کار میکنه حتی با داشتن کنتور سه فاز نیازی به خرید استابلایزر سه فاز ندارید و صرفا میتونید خرید استابلایزر تک فاز داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.