تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل

تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل

شاید خیلی از شما دوستان وکاربران عزیز که از دستگاه یو پی اس در منزل و محل کار خود جهت ایمن نگه داشتن تجهیزات برقی استفاده می کند گاها به این مسئله قکر کرده باشید چنانچه دستگاه دار مشکلی شود چطور می توانید بدون اینکه نیاز باشد آن را به نمایندگی های مربوطه ببرید در محلی که نصب شده است مورد تعمیر قرار دهید؟ این سوال بیشتر ذهن آن دوستانی را به خود مشغول می کند که از دستگاه در منزل خود اسنقاده می کنند.
ما امروز می خواهیم به شما عزیزان بگوییم که برای تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل چه کارهایی را باید انجام دهید و همچنین به آموزش تعمیر یو پی اس قدیمی اشاره ای داشته باشیم.

پیشنهاد می کنیم که تا  انتهای مقاله امروز با ما همراه شوید.

آموزش تعمیرات یو پی اس قدیمی در منزل

روی صحبت ما بیشتر با آن دسته از افرادی است که چند سالی می شود سیستم ها و تجهیزات برقی منزل خود را به یک دستگاه یو پی اس مجهز کرده اند.

خب، بدون شک بعد از گذشته چند سال این یک امر کاملا طبیعی است که دستگاه شما دچار یک سری مشکلات شود.

اما اصلا جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. چرا که تیم هژیر صنعت می خواهد به شما در تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل کمک کند.

این مسئله بخوبی برای همه ما روشن شده است که از دستگاه ups در هر مکان و موقعیتی می توان استفاده کرد.

بنابراین استفاده از این دستگاه برای تجهیزات خانگی نیز امکان پذیر می باشد و دلیل آن هم این است که در رزندگی روزمره، ما با انواع مختلفی از مشکلات تجهیزات و دستگاه های خود روبرو هستیم و هر کدام ممکن است برای ما مشکل ساز شوند.

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که تصمیم به دور انداختن یو پی اس قدیمی گرفته باشید و خواسته باشید که یک دستگاه جدید را جایگزین آن کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که هرگز این کار را انجام ندهید. ما به شما ترفندی را درباره آموزش تعمیر یو پی اس قدیمی خواهیم داد که اصلا نیاز به خرید یک دستگاه جدید نداشته باشید.

نعمیر یو پی اس قدیمی در منزل
مراحل نعمیر یو پی اس قدیمی در منزل

ترفند تعمیر یو پی اس قدیمی

فرض را بر این میگیریم که یو پی اس کامپیوتر شما دچار مشکل شده است و شما نمی دانید چطور می توانید از شر آن مشکل خلاص شوید.

در اکثر موارد با مراجعه به برخی از نمایندگی ها به شما پیشنهاد ups جدید می شود که نباید زیر بار این حرف بروید.
اعلب نمایندگی ها تنها برای جذب مشتری بیشتر این پشنهاد را به مشتریان خود می دهند.

معمولا عمر هر UPS یک یا دو سال است. اغلب موارد باتری UPS پس از این دوره آسیب دیده می شود. پس اصلا جاب نگرانی وجود ندارد دستگاه شما سالم است.

تنه باتری آن است که نیاز به تعمیر دارد. بنابراین برای تعمیر باتری دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید و بعد از آن نکات مربوط به نگهداری از باتری یو پی اس را به خوبی انجام دهید.

با باتری خراب یو پی اس چه کار کنید؟

با توجه به مطالب بالا حتما برایتان اسن سوال پیش خواهد آمد که بعد از تعمیر یو پی اس قدیمی در منرل با، باتری خراب آن چه کار کنیم؟

برای این کار چندین مرحله را باید پشت سر بگذارید تا بتوانید باتری جدیدی را جایگزین باتری قدیمی کرده و به یو پی اس خود عمر مجدد دهید.

در ادامه به این موضوع که چطور می توانید باتری های جدید را جایگزین باتری های قدیمی دستگاهups خود کنید اشاره ای کرده ایم.

مراحل آموزش تعمیر یو پی اس

سه مرحله ای که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم از مهم ترین موارد و مراحلی هستند که به شما در تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل کمک زیادی خاهند کرد.

این مراحل که باید برای تعمیر دستگاه ups پشت سر بگذارید عبارتند از:

  • باز کردن پوشش UPS
  • آماده کردن باتری جدید برای تعویض
  • جدا کردن باتری قدیمی از دستگاه
 تعمیر یو پی اس
آموزش تعمیر یو پی اس

باز کردن پوشش UPS

کلیه پیچ ها را در پشت یو پی اس باز کنید و پنل را به آرامی بردارید.

تمامی پیچ هایی که در پشت دستگاه ups قرار دارند را باز کنید و به آرامی پنل داخل دستگاه را بردارید.

در این مرحله تنها فیوز دستگاه را باید نگه دارید. دقت داشته باشید که در برخی موارد فیروز ممکن است آسیب دیده باشد و این مسئله باعث عدم کار کرد دستگاه خواهد شد.

اگر از سالم بودن فیوز اطمینان بدست آوردید به آن دست نزنید اما اگر آن را خراب دیدید باید با یک فیوز جدید آن را جایگزین کنید.

معمولا ظرفیت فیوز می تواند 5A یا 3A یا چیزی شبیه به این ها باشد و شما می توانید آن را از هر فروشگاه الکتریکی خریداری کنید.

آماده کردن باتری جدید برای تعویض

ولتاژی که دستگاه برای شما نمایش می دهد نشان دهنده این مسئله است که باتری جدیدی که برای یو پی اس تهیه کرده اید به خوبی کار می کند یا خیر؟!

در هنگام خرید باتری جدید، ولتاژ باتری را باید در همان فروشگاه مورد  بررسی قرار دهید.

جدا کردن باتری قدیمی از دستگاه

اما آخرین مرحله از مراحل تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل، جرا کردن باتری قدیمی از دستگاه می باشد.

به باتری دستگاه شما دو کابل به رنگ های قرمز و سیاه متصل می باشند که هریک مفهوم و علامت مشخصی را به شما انتقال می دهند.

کابل قرمز نشان از برق مثبت دستگاه می باشد و کابل سیاه نشان از برق منفی است.

شما باید بتوانید این کابل ها را با دقت و با استفاده از دست خود جدا کنید. قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که UPS شما به برق متصل نیست.

بعد از اینکه این کارها را به درستی انجام دادید باتری جدید را جایگزین باتری قدیمی کرده و کابل قرمز با ترمینال قرمز و کابل سیاه با ترمینال سیاه وصل کنید.

در انتهای کار، جلد را ببندید و دکمه Power On را فشار دهید. دوباره آن را ببندید و دکمه برق را فشار دهید، UPS شما کار خواهد کرد.

تعمیر خرابی باتری یو پی اس
خرابی باتری یو پی اس
در نهایت اینکه

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی بودید که تصمیم به دور انداختن دستگاه یو پی اس خود گرفته بودید.

امیدواریم که با آموزش تعمیر یو پی اس قدیمی، تصمیم شما عوض شده باشد و بتوانید با پشت سر گذاشتن مراحلی که به آن ها اشاره کردیم برای تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل موفق عمل کنید.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به تعمیر یو پی اس قدیمی در منزل

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا می توان از یو پی اس با باتری خالی استفاده کرد؟”]دستگاهups بدون باتری نیز می تواند کار کند. این حالت بای پس نامیده می شود، در هنگام قطع برق، زمان های افزایش خاموش می شود. در این حالت از آپشن ها نمی توان به عنوان منبع تغذیه بدون وقفه استفاده کرد، بلکه فقط به عنوان تثبیت کننده ولتاژ استفاده می شود.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه از خرابی ups مطمئن شویم؟”]هنگامی که به خرابی نزدیک می شود، باتری ها اغلب علائم عجیبی را نشان می دهند که می توانید از آنها برای قضاوت در مورد عمر باقی مانده باتری خود استفاده کنید. به طور معمول، تکرار آلارم ها، چشمک زن چراغ های پنل و نمایشگرهای عجیب ترمینال، همه از علائم خرابی باتری UPS هستند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا باتری یو پی اس قابل شارژ است؟”]در هنگام قطع برق، یک یو پی اس با باتری کار می کند. هنگامی که برق شهری بازیابی شد، یا سوئیچ به برق ژنراتور کامل شد، باتری برای استفاده در آینده شارژ می شود.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...