تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز

تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز

همانطور که می دانید ups از جمله دستگاه های ضرروی می باشد که در موارد اضطراری و در زمان قطعی برق به عنوان یک منبع تغذیه می توان از آن استفاده کرد و برق مورد نیاز تجهیزات برقی را تامین کرد. این دستگاه ها داری انواع مختلف با کاربردهای متفاوت می باشند. ما امروز قصد داریم با شما عزیزان درباره یو پی اس صنعتی سه فاز و نحوه تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنیم اگر شما هم از این دستگاه برای تامین برق مورد نیاز تجهیزات برقی خود استفاده می کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یو پی اس صنعتی چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم اشاره ای به تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز داشته باشیم، لازم است بدانیم که اصلا یو پی اس صنعتی چیست؟ چه ویژگی و چه کاربردهایی دارد.

با توجه به این مسئله که بخش صنعت در هر کشوری از مهم ترین، حساس ترین و با اهیمت ترین بخش ها می باشد بنابراین نیاز است که تجهیزات برقی که در صنعت های مختلف ازآن ها استفاده می شوند به یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق در مواقع اضطراری مجهز شوند.

بنابراین در تعریف اینکه یو پی اس صنعتی چیست؟! باید بگوییم که همچون سایر یو پی اس های موجود در بازار می باشند که برای طراحی و ساخت آن از ظرفیت های مختلف استفاده شده است.

پس به خاطر داشته باشید که در زمان خرید این نوع ups ابتدا باید توان مورد نیاز تجهیزات خود را محاسبه کرده و سپس برای خرید این دستگاه اقدام کنید.

اما،بد نیست این موضوع را هم بدانید که یو پی اس های صعتی از دسته ups های سه فاز می باشند که از آن ها بیشتر برای تجهیزات بیمارستان، کارخانجات و مراکز صنعتی استفاده می شود.

خرید یو پی اس صنعتی
یو پی اس صنعتی

کاربرد یو پی اس صنعتی

دانستید که یو پی اس صنعتی چیست؟! در این بخش می خواهیم اشاره ای هم به کاربرد این دستگاه داشته باشیم و بعد از آن به سراغ نحوه تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز برویم.

در صنایع و کارخانه های بزرگ به دلیل وجود دستگاه ها و تجهیزات برقی گران قیمت استفاده از چنین دستگاهی لازم و ضروری می باشد و از اهمیت زیادی هم برخوردار می باشد.

بهترین و مناسب ترین گزینه برای چنین دستگاه هایی استفاده از یو پی اس صنعتی سه فاز می باشد.

این نوع ups ها با قابلیت دارا بودن ذخیره برق سه فاز این امکان را برای دستگاه های صنایع بزرگ به وجود می آورند که مبدل برق را به صورت سه فاز در شرایط اضطراری به دستگاه می رسانند.

دقت داشته باشید نوع باتری به کا رفته در این دستگاه ها ژله ای و سرب با اسید سیلد می باشد و از ۴ عدد آغاز می شود و تا ۳۰KW انرژی را تامین می نماید.

تعمیرات تخصصی یو پی اس صنعتی و سه فاز

درست است که یو پی اس صنعتی سه فاز محافظت از تجهیزات برقی را به نوعی بر عهده دارد و برق مورد نیاز آن ها را تامین می کند. اما خود این دستگاه نیز نیاز به مراقبت دارد.

هر چه قدر از عمر این دستگاه می گذرد باتری آن فرسوده تر می شود و نیاز به تعمیر و سرویس دارد.

البته راه حل هایی نیز وجود دارد که با رعایت و انجام آن ها می توانید کاری کنید که عمر یو پی اس صنعتی شما کمی افزایش پیدا کند.

یکی از مهم ترین موارد برای افزایش عمر این دستگاه نگهداری آن در یک محل مناسب می باشد.

به خاطر داشته باشید محیطی که قرار است یو پی اس در آنجا نگهداری شود باید دارای تهویه ی مناسب و خنک باشد.

اما، برایتان بگوییم از نحوه تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز، حتما باید برای تعمیر این دستگاه از خدمات مربوط به تعمیر آن بهره‌مند شوید.

فراموش نکنید از آنجایی که انتقال این دستگاه ها می تواند برای دستگاه مضر باشد پس تعمیر آن را در محل مناسبی انجام دهید.

از تعمیرکاران غیر حرفه ای برای این کار کمک نگیرید. ترجیحا با بخش تعمیر و خدمان پس از فروش شرکتی که از آن یو پی اس را خریداری کنید تماس بگیرید.

باتری بکار گرفته شده در یو پی اس های صنعتی در صورت استفاده بی عیب و صحیح توانایی آن را دارند تا جریان ۳ فاز صنعتی دستگاههای بزرگ را برای ۴ ساعت پایدار با امنیت و ایمنی خیلی زیاد فراهم کنند.

یو پی اس صنعتی
کاربرد یو پی اس صنعتی

ویژگی دستگاه یو پی اس صنعتی

از مهم ترین ویژگی های مربوط به یو پی اس صنعتی در راستای مقاله مربوط به تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ضریب توان ورودی اصلاح شده
  • ضریب تون خروجی 9/0
  • ورودی دوتایی برای اطمینان بیشتر سیستم
  • طراحی دستگاه به شکل ماژولار
  • موج خروجی به صورت سینوسی کامل
  • درجه حفاظت بالا در برابر گرد و غبار و آب

قیمت سرویس و تعمیر یو پی اس سه فاز

برای خیلی از دوستان این سوال پیش می آید که برای تعمیر یو پی اس صنعتی سه فاز چقدر باید هزینه کنند؟!

آیا با هزینه های موجود تعمییر این دستگاه نسبت به خرید دستگاه جدید کار درستی است؟!

خب، باید به شما دوستان عزیز بگوییم که قیمت تعمیر و سرویس این دستگاه به نوع مشکلی که برای آن به وجود آمده است بستگی دارد و متفاوت می باشد.

در اغلب موارد به دلیل بار اضافی این دستگاه خاموش می شود و دیگر هیچ مشکلی جدی ندارد.

از آنجایی که این نوع از ups ها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشند متاسفانه با کوچکترین اختلال از کار می افتند.

به همین خاطر قیمت تعمیر و سرویس آن ها در اغلب موارد بسیار زیاد نیست.

تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز
ویژگی دستگاه یو پی اس صنعتی
در نهایت اینکه

امیدواریم که باارائه این مقاله توانسته باشیم به شما دوستان عزیز کمک کرده باشیم تا متوجه شوید یو پی اس صنعتی سه فاز چیست؟ چه ویژگی و کاربردهایی دارد. همچنین اطلاعات مناسبی را درباره تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز در اختیارتان قرار داده باشیم.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

سوالات مربوط به تعمیر یو پی اس صنعتی و سه فاز

[accordion title=””][accordion-item title=”سیستم یو پی اس 3 فاز چیست؟”]

یو پی اس سه فاز از سه هادی مجزا استفاده می کند که سه موج سینوسی، هرکدام خارج از فاز و با فاصله 120 درجه از یکدیگر، برای تامین برق پیوسته به بار استفاده می کند.[/accordion-item]
[accordion-item title=”سیستم های ups چگونه کار می کنند؟”]

یک ups آماده به کار در صورت بروز مشکلات رایج برق مانند خاموشی، کاهش ولتاژ یا افزایش ولتاژ به برق پشتیبان باتری متوسل می شود. هنگامی که برق ورودی از سطوح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن بالاتر می‌رود، UPS به برق باتری DC تغییر می‌کند و سپس برای راه‌اندازی تجهیزات متصل، آن را به برق AC معکوس می‌کند.[/accordion-item]

[accordion-item title=”تفاوت بین 3 فاز و تک فاز چیست؟”]یکی از تفاوت های کلیدی بین تک فاز و سه فاز این است که منبع تغذیه سه فاز بارهای بالاتر را بهتر تحمل می کند. منابع تغذیه تک فاز معمولاً زمانی که بارهای معمولی روشنایی یا گرمایش هستند، به جای موتورهای الکتریکی بزرگ استفاده می شود. سیستم های تک فاز را می توان از سیستم های سه فاز مشتق کرد.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.