تحلیلی بر رده بندی خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

برای شناخت مفهوم خدمت ابتدا به گفته فیلیپ کاتلر، پدر بازاریابی جدید، مراجعه می کنیم که خدمت را فعالیت یا منفعتی ناملموس تعریف می کند که یک طرف به طرف دیگر عرضه می کند و مالکیت چیزی را بدنبال ندارد.

بنابر این تعریف کلی خدمات فعالیتهای اقتصادی هستند که در زمان و مکان معین برای مشتریان تولید ارزش می کنند، این فعالیت ها در نهایت یک تعبیر مثبت دلخواه را به پذیرنده خدمات خواهد رساند.

بنابر مقدمه فوق، خدمات پس از فروش که بخشی از مجموعه خدمات محسوب می شود موضوع بسیار حساس و مهمی برای هر شرکت و موسسه ای می باشد، که در فضای آن نارضایتی مشتری می تواند به خودی خود به نیرویی دافعه در محدوده بازار فروش شرکت تبدیل شده و به عامل بازدارنده برای توسعه آن تبدیل گردد.

مقوله خدمات پس از فروش از دو جنبه حائز اهمیت است:

۱ – نظارت و کنترل بر عملکرد یو پی اس پس از اتمام مرحله فروش و در حین بهره برداری و کسب رضایتمندی مشتری از کارکرد یو پی اس با بهترین سرویس دهی

۲ – بازاریابی خدمات پس از فروش

 

اولی مبتنی بر حفظ مشتریان قدیمی و جدید و دومی بر پایه ایجاد فرصت برای متقاعد کردن مشتری برای خرید های بیشتر در آینده خواهد بود.

بر پایه استراتژی فوق هژیر صنعت تلاش دارد تا زیر بنای بازاریابی خود را تقویت کرده و از سطح اکتفا به رضایتمندی مشتریان که در حال حاضر به بهترین شکل صورت می گیرد به وضعیت عالی تری ارتقا دهد.

برای این منظور هژیر صنعت قصد دارد سلسله مراتب نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش خود را از تهران و مراکز استان ها، بi تدریج متراکم تر کرده، به نحوی که شهرهای کوچکتر استان ها نیز جایگاه ویژه ای در این رده بندی برای خود تثبیت کنند.

اقدامی کم نظیر و در عین حال پیچیده که نهایتا رفاه و آسایش مشتریان عزیز هژیر صنعت در دور افتاده ترین نقاط ایران را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.