بکاپ گرفتن از باتری های یو پی اس

درباره بکآپ گرفتن که از اهمیت زیادی برای شما برخوردار هستند بدون شک اطلاعات کافی دارید. اما آیا می دانید که  باتری به همراه یو پی اس کمک می کند تا امکان بکاپ گرفتن فراهم شود؟ اصلا بکاپ  از باتری های یو پی اس  چگونه باید باشد؟ پشتیبانی باتری و UPS به چه صورت انجام می شود؟

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بیشتر درباره نحوه بکآپ گرفتن باتری های یو پی اس بدانید.

چرا به پشتیبان باتری یا UPS نیاز دارید ؟

تمام وسایل الکتریکی که ما در طول زندگی کاری و شخصی خود با آن ها سر و کار داریم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند که هر یک از آن ها در راستای کاری که انجام می دهیم، کمک زیادی می کنند.

هنگام برق گرفتگی یا قطع شدن برق دستگاه های برقی شما نیز خاموش خواهند شد. اما زمانیکه از باتری پشتیبان یا منبع تغذیه بدون وقفه یعنی همان یو پی اس برای تجهیزات خود استفاده ککنید، موفق شده اید از آسیب رسیدن به وسایل الکتریکی خود پیشگیری کنید.

انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس
پشتیبان گیری باتری و یو پی اس

پشتیبان گیری باتری و UPS برای  چه مواردی مناسب است؟

  1. سرورها
  2. کامپیوترهای رومیزی
  3. تجهیزات شبکه
  4. سیستم تلفنی

بکاپ گرفتن بوسیله باتری های یو پی اس چیست؟

بکاپ گرفتن به کمک باتری های یو پی اس که مهم ترین تجهیزات خود از جمله رایانه های خود را به آن ها متصل کرده اید از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

زمانیکه شما با قطعی برق ناگهانی مواجه می شوید بکآپ گرفتن بوسیله باتری یو پی اس می تواند نوسانات برقی  و قطعی برق را به حداقل برساند.

یعنی در این شرایط یو پی اس به کمک باتری شروع به کار کردن میکند تا بتواند کامیپیوتر شما را در مدت زمان کوتاهی تامین کرده و برق مورد نیاز را به آن برساند.

این مسئله به شما کمک می کند تا کارهایی که نتوانسته اید در این مدت زمان ذخیره کنید و یا کامپیوتر را به روش صحیح خاموش کنید زمان کافی در اختیار داشته باید که هم اطلاعات مهم را ذخیره کنید و هم کامپیوترتان را به روش صحیح خاموش کنید. البته با توجه به باتری گاهی تا وصل مجدد برق نیاز به خاموش کردن کامپیوتر نباشد

به محض خاموش یا قطع شدن برق، یو پی اس و باتری شروع به کار می کنند تا دستگاه های شما را روشن بماند. راه حل استفاده از باتری ویو پی اس  انتخاب خوبی برای محافظت از سرمایه گذاری شما در رایانه و سایر دستگاه ها است. مدت زمان  روشن ماندن دستگاه شما به اندازه باتری  بستگی دارد.

علت بکاپ گیری باتری یو پی اس چیست؟
ویژگی دستگاه یو پی اس

UPS چیست؟

بارها در مقالات بسیاری به این موضوع اشاره کرده ایم که یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه می باشد که با اتصال آن به دستگاه ها و تجهیزات برقی خود می توانید هم برق مورد نیاز آن ها در شرایط اضطراری همچون قطع شدن برق شهری تامین نمایید و هم از نوسانات ناگهانی دستگاه های خود را ایمن می کنید.
این دستگاه مجهز به باتری می باشد تا در صورت لزوم بتواند انرژی مورد نیاز دستگاه های شما را از باتری خود دریافت و تامین نماید.

ویژگی دستگاه یو پی اس

همانطور که قبلا عنوان کردیم از یو پی اس می توانید برای دستگاه هایی همچون سرورها و رایانه و لپ تاپ استفاده کنید.

این دستگاه به شما این اجازه را می دهد یک منبع تغذیه ثابت و فیلتر شده به دستگاه های مهمی که برای ادامه کار و پردازش داده ها نیاز دارند، را در اختیار داشته باشید.

از مهم ترین ویژگی های یو پی اس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر افزایش برق
  • محافظت از افت ولتاژ برق
  • محافظت از قطع برق
  • محافظت از خاموشی ناگهانی تجهیزات
  • محافظت در برابر سایر مشکلات منبع تغذیه

این مسئله را به خاطر داشته باشید که یو پی اس ها می توانند برق شهری  را فیلتر کرده تا در هنگام بروز  مشکلات برقی ، آسیب دیدگی دستگاه ها را کاهش داده یا از بین ببرند.

پشتیبان باتری یا UPS
چرا به پشتیبان باتری یا UPS نیاز دارید؟
در نهایت اینکه

درباره اینکه بکاپ گرفتن از باتری های یو پی اس چقدر اهمیت دارد و اینکه پشتیبان گیری باتری و UPS چگونه انجام می شود ؟ باید بگوییم همانقدر که اطلاعات ذخیره شده در رم لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی آنقدر مهم است  که هر چند وقت یکبار برای آسودگی خاطر خود از آن ها بکآپ میگیرید .گرفتن باتری های  مناسب یو پی اس نیز حائز اهمیت  است .

مهم نیست شما از چه تجهیزاتی استفاده می کنید. استفاده از پشتیبان باتری همراه با UPS برای محافظت از دستگاه ها همیشه ایده آل است.

دلیل این میزان اهمیت هم، قطعی برق است که می تواند باعث از دست رفتن داده های شما شوند.

فراموش نکنید که برای تجهیزاتی همچون سرورها و رایانه های که داده های زیادی را می توان در آن ها ذخیره کرد انتخاب و خرید یو پی اس یک گزینه بسیار عالی می باشد.

مشاوران و همکاران ما از طریق شرکت  وسایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما می باشند.

سوالات مربوط به بکاپ گرفتن از باتری های یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”پشتیبان گیری باتری یو پی اس چیست؟”]منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) که به عنوان پشتیبان باتری نیز شناخته می شود ، در صورت خرابی منبع تغذیه منظم یا افت ولتاژ تا حد غیرقابل قبول ، برق پشتیبان را تأمین می کند. UPS امکان خاموش کردن منظم و مرتب کامپیوتر و تجهیزات متصل را فراهم می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”پشتیبان گیری باتری یو پی اس چه مدت طول می کشد؟”]از آنجا که مواد شیمیایی با گذشت زمان از بین می روند ، حتی باتری های یو پی اس که به خوبی مراقبت می شوند نیز باید تعویض شوند. طول عمر بیشتر باتری ها در شرایط محیطی سه تا پنج سال است.
[/accordion-item][accordion-item title=”تفاوت یو پی اس و پشتیبان گیری باتری چیست؟”]تفاوت اصلی در فرآیند فیلتر کردن قدرت است. هشدارهای برق ، برق سوسو زدن و افزایش جریان برق همیشه باعث ایجاد پشتیبان باتری نمی شوند ، اما یو پی اس این فیلتر را فیلتر می کند ، بنابراین دستگاه ها قدرت پایدار و سازگار دارند.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...