بُرد یو پی اس

همانطور که بارها در مقاله های قبلی هژیر صنعت عنوان کرده ایم یو پی اس سیستمی است برای محافظت از دستگاه ها و تجهیزاتی که با برق کار می کنند. کار اصلی این سیستم جلوگیری از نوسانات جریان برق می باشد که گاه می توانند منجر به سوختگی دستگاه شما شوند. بدون شک هیچ کس دوست ندارد تجهیزات و دستگاه های گران قیمتی که از آن ها استفاده می کند به راحتی دچار مشکل شده و از بین برود. بنابراین بهترین و موثرترین کاری که می توان انجام داد این است که تجهیزات خود را به یک سیستم پشتیبان و تامین کننده برق همچون یو پی اس مجهز کنید.

قبل تر به این موضوع اشاره داشته ایم که خود سیستم یو پی اس از اجزای مختلفی همچون بُرد، باتری و… تشکیل شده است که نحوه نگهداری از این اجزای تشکیل دهنده  برای عمر طولانی سیستم یو پی اس شما می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. امروز قصد داریم با شما بیشتر درباره بُرد یو پی اس در هژیر صنعت صحبت داشته باشیم.

برد یو پی اس چیست؟

خب در تعریف کلی از اینکه بُرد یو پی اس چیست؟ می توان گفت یکی از مهم ترین و تخصصی ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم یو پی اس می باشد که نحوه نصب و نگهداری آن بسیار دارای اهمیت می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از تجهیزات و دستگاه هایی که ما در طول زندگی روزمره خود از آن ها استفاده می کنیم همگی دارای بُرد می باشند که کار اصلی و مهمی را در تجهیزات ما انجام می دهند. یک مثال ساده، همین گوشی های تلفن همراهی که ما از آن ها استفاده میکنیم در ساختار خود یک بُرد دارند که در صورت آسیب دیدگی و سوختن آن باید هزینه بسیار زیادی را جهت تعمیر آن پرداخت کنید تا مجدد بتوانید از تلفن همراه خود استفاده کنید. درباره سیستم یو پی اس هم به همین صورت می باشد اگر بُرد ups دچار مشکل شود سیستم پشتیبان که همان یو پی اس می باشد را هم از کار خواهد انداخت.

 بُرد یو پی اس
خرید بُرد یو پی اس

تعمیر بُرد یو پی اس

گفتیم که تمامی سیستم های یو پی اسی که از آن ها برای حفاظت تجهیزات و دستگاه های برقی خود از آن ها استفاده می کنید از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از مهم ترین و اصلی ترین آن اجزاء برد یو پی اس می باشد. اگر بُرد UPS تجهیزات شما دچار مشکل و خرابی شود چه کار باید کرد؟ آیا به سادگی می توان مشکل آن را برطرف کرد؟ برای تعمیر بُرد یو پی اس نیاز به فرد متخصصی می باشد در پاسخ به سوالات این چنینی باید بگوییم که:

  • تعمیر بُرد یو پی اس بسیار تحصصی می باشد و نیاز است که حتما توسط کارشناسانی که در این زمینه مهارت و تجربه لازم را دارند انجام شود.
  • دقت داشته باشید که اگر بدون توجه به این میزان اهمیت به مراکز و تعمیرگاه های غیر مجاز بری تعمیر بُرد UPS خود اقدام کنید شک نداشته باشید که دچار مشکل خواهید شد.
  • همچنین اگر فردی که برای تعمیر بُرد ups خود انتخاب کرده اید تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد ممکن است خرابی بُرد بیشتر شده و دیگر به هیچ عنوان قابل تعمیر نباشد.

نکات مهم برای تعمیر بُرد ups

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کرده ایم بُرد یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم های یو پی اس می باشد که در صورت خرابی نیاز است که برای تعمیر آن دقت بسیاری شود. در ادامه می خواهیم به یک سری نکات مهم که در تعمیر برد یو پی اس باید در نظر داشته باشید اشاره ای داشته باشیم.

  1. اولین و مهم ترین اصل برای تعمیر بُرد یو پی اس نحوه عیب یابی و پیدا کردن مشکلی است که برای سیستم یو پی اس شما به وجود آمده است.
  2. نکته دوم این است که تعمیر این قطعه از یو پی اس حتما باید توسط یک متخصص انجام شود( متخصص در ابتدا مدارهای الکتریکی را ارزیابی کرده و بعد از آن عملکرد اپتوکوپلر بُرد را مورد بررسی قرار می دهد.)
  3. در زمان تعمیر بُرد ups باید آنالیز و کنترل مدارهای الکترونیکی به دقت مورد بررسی قرار گیرند و توجه داشته باشید که باید حتما براساس استانداردهای شرکتی باشند که آن را ساخته است.
  4. زمانیکه بُرد یو پی اس دچار مشکل شود سیستم ها و تجهیزات شما که مجهز به یو پی اس می باشند دچار افت ولتاژ خواهند شد و پاور آن چشمک خواهد زد.

دقت داشته باشید که اگر مواردی که به آنها اشاره کرده ایم به درستی انجام نشوند بُرد خراب یو پی اس شما نه تنها درست نخواهد شد بلکه خرابی های دیگری را در سایر قسمت های تجهیزات شما به وجود خواهند آورد. بنابراین در نظر داشته باشید که تعمیرگاه های غیر مجاز انتخابی خوب و مناسبی برای تعمیر بُرد ups شما نمی باشند.

خرید بُرد یو پی اس
تعمیر بُرد یو پی اس

سوالات مربوط به بُرد یو پی اس

علت اینکه دستگاه یو پی س را از برق جدا می کنیم خاموش می شود چیست؟

زمانیکه شما دستگاه یو پی اس را از برق شهری جدا می کنید باید دقت کنید که یو پی اس روشن باشد و اگر متوجه خاموش شدن آن شدید امکان دارد که خروجی دستگاه قطع شده باشد و یا اینکه باتری و بُرد ups شما یا از مدار خارج شده اند و یا فاسد شده اند که در آن صورت نیاز به تعویض دارند

چه کار کنیم که دستگاه یو پی اس و بُرد آن زمان بیشتری عمر کرده و دیرتر نیاز به تعمیر داشته باشند؟

مهم ترین کار این است که از باتری دستگاه یو پی اس به خوبی محافظت کنید. محل قرار گیری یو پی اس بسیار مهم می باشد و می تواند روی کیفیت و خرابی آن تاثیر بگذارد. بنابراین بهترین کار این است که از نحوه نگهداری سیستم یو پی اس اطلاعات کاملی داشته باشید

در صورتیکه باتری یو پی اس خراب شود می توان به آن شوک وارد کرد؟

برای شوک وارد کردن به باتری یو پی اس باید به این موضوع دقت داشته باشید که بارتری یو پی اس شما در چه تاریخی تولید شده است و دوم اینکه ولتاژ باتری تا چه میزان پایین آمده است

 

بُرد یو پی اس
نحوه قرار گرفتن بُرد یو پی اس

جمع بندی

دانستید که سیستم های یو پی اس که از آن ها برای جلوگیری از خرابی های ناشی از نوسانات برق در تجهیزات و دستگاه های برقی شما استفاده می شود خود از اجزای ریز و درشتی تشکیل شده اند که هر یک از آنها کاربردهی منحصر به فرد خود را دارا می باشند و از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

بُرد بو پی اس یکی از مهم ترین و در عین حال اصلی ترین قطعه از اجزای تشکیل دهنده یو پی اس می باشد که در صورت خرابی ممکن است خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد. تعمیر بُرد یو پی اس نیاز دارد که توسط شخص متخصص و کارشناس در این زمینه صورت گیرد تا مجدد بتوان در سیستم های یو پی اس از آن استفاده کرد. در غیر اینصورت نه تنها خود بُرد قابل استفاده نمی باشد بلکه سیستم یو پی اس هم کاربردی برای تجهیزات شما نداشته و نیاز است که اقدام به خرید یو پی اس دیگری کنید.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...