بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی

خرید بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی

شما هم برای خرید یو پی اس مناسب با صنعتی که در آن فعالیت دارید دچار دغدغه شده اید و نمی دانید که بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی کدام نوع یو پی اس است؟

هژیر صنعت سال های زیادی است که جزء ارائه دهندگان و تامین کنندگان این سیستم می باشد و می تواند در این امر مهم شما را راهنمایی کند.

یو پی اس صنعتی

قطع غیر منتظره برق هرگز سرگرم کننده نیست، اما هنگامی که با تجهیزات مهم یا داده های بسیار مهم کار می کنید می تواند فاجعه بار شود.

استفاده از یک سیستم پشتیبان مثل ژنراتور  برای تأمین برق در صورت ایجاد  قطع برق بسیار مهم است ، اما لزوماً شما را از اختلات برق و تامین فوری برق  در هنگام قطع برق محافظت نخواهد کرد.

بنابراین برای ایمن نگه داشتن تجهیزات صنعتی که از آن ها استفاده می کنید و برای کمک به رفع این مشکل، منابع تغذیه بدون وقفه که به آن یو پی اس نیز گفته می شود لازم و ضروری است.

انواع منبع تغذیه بدون وقفه

دستگاه های UPS در زمینه های مختلفی از صنعتی، تولیدی، رایانه ای و ارتباطات گرفته تا کاربردهای پزشکی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرند و برخی از سیستم های یو پی اس به طور خاص برای کار در محیط هایی با اختلات بالا طراحی  شده اند. امروزه هر جا رایانه و سرور یا تجهیزات الکتریکی مهم و ضروری وجود داشته باشد، دستگاه های UPS را می توان یافت.

بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی سیستمی است که می تواند از انواع  نوسانات برق در کارخانجات صنعتی  پیشگیری کند

انواع سیستم های UPS برای استفاده عمومی در منزل و محل کار است و گزینه های بسیار خوبی برای تهیه نسخه پشتیبان از کار و ایمن نگه داشتن لوازم برقی هستند.

انواع یو پی اس تجهیزات صنعتی
یو پی اس تجهیزات صنعتی

انتخاب بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی

عامل اصلی که باید هنگام انتخاب بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی در نظر گرفته شود این است که چند دستگاه می خواهید به آن متصل کنید.

شما با این کار برای خود مشخص خواهید کرد که دستگاه شما قرار است چه تعداد دستگاه را محافظت کند . در ضمن میزان وات را برای دستگاهی که قصد خرید آن را دارید نیز مشخص می کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید هزینه سیستم یو پی اس است. هر چه قیمت یو پی اس انتخابی بیشتر باشد بدون شک کیفیت بالاتری را دارا خواهد بود.

دلیل استفاده یو پی اس برای تجهیزات صنعتی

تأمین برق بدون توقف در حال حاضر برای صنایع اجتناب ناپذیر است. وقفه در برق باعث اختلال در کارهای روزمره صنعتی می شود. انتخاب و استفاده از UPS برای تجهیزات صنعتی راه حل مناسب برای فعال بودن دستگاهها می باشد باید منبع تغذیه با کیفیت مداوم باشد.

انواع ups تجهیزات صنعتی

به طور کلی باید گفت: یو پی اس که برای تجهیزات صنعتی از آن استفاده می شود چیزی نیست جز دستگاهی صنعتی ومناسب صنعت  که حتی در صورت بروز نوسانات  قطع برق، از برق رسانی مداوم اطمینان حاصل می کند و دارای انواع مختلف می باشد.

در ادامه به انواع یو پی اس که از آن ها می توان برای تجهیزات صنعتی نیز استفاده کرد اشاره کرده ایم.

 • Standby UPS
 • Line-Interactive UPS
 • Online UPS
انواع ups تجهیزات صنعتی
اهمیت سیستم یو پی اس برای تجهیزات صنعتی
Standby UPS

این سیستم در صورت قطع شدن برق، از طریق باتری کوتاه مدت تأمین می شود. در شرایط عادی، برق از طریق اتصال مستقیم AC تأمین می شود.

تا زمانی که به نیروی پشتیبان نیاز باشد واحد آماده به کار و اینورتر آن متوقف شده اند. پس از قطع برق،به طور مناسب عمل می کنند و خروجی برق مستمر و ایمن را به تجهیزات نهایی می رسانند.

Line-Interactive UPS

در این مدل از انواع یو پی اس، منبع فعلی به طور کلی اولین خط منبع تغذیه است. جریان حاصل از چنین منبعی شارژ باتری را در این بین امکان پذیر می کند. هنگامی که برق قطع شود، باتری به عنوان منبع اصلی دستگاه یو پی اس عمل می کند.

Online UPS

آخرین مدل از انوع یو پی اس که می توان آن را هم در دسته بندی بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی قرار داد یو پی اس آنلاین می باشد.

این نوع از یو پی اس جریان برق را از منبع اصلی به یکسو کننده که در آن برق AC به DC تبدیل می شود ، منتقل می کند. سپس به باتری و اینورتر منتقل می شود.

پس از عبور جریان از اینورتر ، مجدداً به برق متناوب تبدیل می شود. در صورت قطع برق، جریان از یکسو کننده عبور کرده و باتری شارژ شده منبع تغذیه مداوم را برای بار نهایی فراهم می کند. دستگاه های یو پی اس آنلاین کاملاً برای عملیات مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

اهمیت سیستم های UPS صنعتی

سیستم های UPS صنعتی بسیار قابل اعتماد هستند. عملکرد آنها بسیار عالی است و بدون هیچ گونه تاخیری.

برخی از سیستم های UPS صنعتی حتی با ترانسفورماتورهای ایزوله نیز فعال می شوند تا سطح بالاتری از ایمنی تجهیزات را تضمین کنند.

در هنگام قطع برق، جداسازی گالوانیکی ترانس عایق باعث می شود ماشین آلات صنعتی آسیب نبینند. یو پی اس های صنعتی قادر هستند تا کارهای زیر را به خوبی انجام دهند

 1. عملکرد متوالی
 2. از تحریف اجتناب کنید
 3. بهترین محافظت
بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی
کاربرد یو پی اس در صنعت
در نهایت اینکه

همانطور که مشخص است، صنایع خاصی از یو پی اس سه فاز استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر به منبع تغذیه تک فاز نیاز دارند. بنابراین  برای انتخاب بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی باید به این مسئله توجه داشته باشید که تجهیزات شما نیاز به یو پی اس سه فاز دارند یا تک فاز؟!

سوالات مربوط به بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی

آیا دستگاه یو پی اس می تواند به رایانه های شخصی آسیب برساند؟
به طور کلی باید گفت: که یو پی اس نم یتواند آسیبی به رایانه های شما بزند. اگر رایانه ای که در منزل یا محلکار خود از آن استفاده میکنید از منبع تغذیهPFC فعال برخوردار است و آن را به یو پی اس سینوسی مجهز کرده باشید می تواند منجر به خاموش شدن تجهیزات در زمان روشن شدن شود ، اما صدمه ای به رایانه وارد نمی کند.
آیا یو پی اس برای تجهیزات صنعتی لازم است؟
یو پی اس قدرت موقتی است تا بتوان داده های ذخیره نشده را ذخیره کرد. شما می توانید با محافظ ولتاژ خود را در برابر موج های برق محافظت کنید و با صرفه جویی مکرر، از اتلاف اطلاعات عمده جلوگیری کنید.
آیا یو پی اس بهتر از محافظ برق است؟
یک محافظ موج دار یک خط دفاعی در برابر موج، یا سنبله های الکتریکی ولتاژ بالا فراهم می کند. افزایش ولتاژ ناشی از موج می تواند به اجزای سیستم های الکتریکی شما آسیب برساند. با این حال یک محافظ برق تجهیزات شما را در حین خاموشی عملی نمی کند و UPS این کار را انجام می دهد.

۳ دیدگاه برای “بهترین یو پی اس تجهیزات صنعتی

  • فرشته بهشتی گفته:

   در پاسخ به سیاوش ساقی
   کارخانجات جز رسته صنعتی محسوب می شوند وتجهیزات مورد استفاده کارخانجات هم باید عملکرد صنعتی داشته باشد ویو پی اس هم از این قانون مجزا نیست ویو پی اس صنعتی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.