بهترین زمان تعویض سیستم ups

زمان تعویض سیستم ups

حتما برای شما هم پیش آمده است که متوجه شده باشید سیستم یو پی اس که به تجهیزات برقی خود متصل کرده اید قطع شده است؟ یا اینکه شاهد خطاها و آلارم هایی از سمت دستگاه خود شده باشید؟ به نظرتان عمر ups  شما به پایان رسیده است؟ آیا برای دستگاه شما مشکلی پیش آمده که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد؟ اصلا به نظر شما بهترین زمان تعویض سیستم ups چه زمانی می باشد؟!خب، باید بدانید که هر یک از سوالاتی که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم تنها بخشی از سوالاتی می باشند که شما را به این فکر می اندازند که سیستم خود را تعویض کنید. اما چطور و در چه زمان باید این کار را انججام دهید.با تیم هژیر صنعت تا انتهای مقاله امروز همراه باشید.

آشنایی با عمر یو پی اس

برای درک بهتر این مسئله که بهترین زمان تعویض سیستم ups چه زمانی می باشد، نیاز است که درباره عمر این دستگاه اطلاعات کامل و دقیقی در اختیار داشته باشید.

به طور کلی آن دسته از ups هایی که تک فاز می باشند عمر تقریبی 10 سال مفید را دارند اما این در صورتی است که شما در تمام این مدت به درستی از این دستگاه نگهداری کرده باشید.

به خاطر داشته باشید که اجزای حیاتی UPS قبل از اینکه دستگاه به EOL خود برسد، نیاز به توجه دارد در ضمن قطعات تشکیل دهنده این دستگاه نیز هر کدام دارای طول عمر جداگانه ای می باشند که همین مسئله می تواند بر طول عمر یو پی اس نیز تاثیر بگذارد.

باتری از جمله اصلی ترین قطعات یو پی اس می باشد که نیاز که به نگهداری و توجه بسیار زیادی دارد.

پیشنهاد و توصیه هژیر صنعت به شما عزیزان این است که هر سه یا 5 سال یکبار برای تعویض باتری ups اقدام کنید.

تعویض سیستم ups
زمان تعویض سیستم ups

UPS خود را در طول عمر خود نگهداری کنید

قبل تر به این مسئله اشاره کردیم که برای اینکه یو پی اس دارای عمز مفیدی باشد باید در نحوه نگهداری آن توجه زیادی داشته باشید.

بازدیدهای منظم از یو پی اس به شما کمک می کند تا از خرابی ها و هزینه های زیادی که ممکن است برای این دستگاه به خود آید جلوگیری کنید.

اطلاع داشتن از اجزای حیاتی یو پی اس و برنامه ریزی های پیشگیرانه می تواند در افزایش عمر یو پی اس کمک زیادی کند.

بهترین زمان تعویض سیستم ups چه زمانی است؟

خب، با توجه به هر آنچه در این مقاله عنوان شده است برای خیلی از شما عزیزان این سوال پیش خواهد آمد که بهترین زمان تعویض سیستم ups چه زمانی می باشد؟!

چطور باید متوجه شویم که یو پی اس ما نیاز به تعمیر و یا تعویض کلی دارد؟

این نکته مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که سیستم یو پی اس قلب زیر ساخت های حیاتی شما می باشد.

این سیستم قابلیت این را دارد تا برق ورودی را تنظیم کرده و زمانیکه برق شهری قطع می شود بار خود را با باتری های داخلی پشتیبانی می کند تا بتواند میزان برق مورد نیاز تجهیزات برقی را برای شما فراهم کند.

یو پی اس ها دارای قطعات بسیار حساسی از جمله باتری، خازن و کنترل می باشد که تمامی آن ها با هم کار می کنند.

تمام این قطعات برای این منظور هستند تا سیستم ups بتوانند در 24 ساعت شبانه روز و در طول سال، ماه، هفته و روز محافظت و پشتیبانی از تجهیزات برقی شما را به درستی انجام دهد.

اما برای اینکه بدانید چه زمانی دیگر نمی توانید از این دستگاه مانند قبل استفاده کنید و عمر مفید آن به پایان رسیده و نیاز به تعویض دارد باید به ایت سوالات پاسخ دهید.

  • سیستم ups شما چند ساله است؟
  • سطح بار فعلی متصل به یو پی اس چقدر است؟
  • رتبه کارایی یو پی اس چیست؟
  • عمر باتری ups چقدر است؟
علت تعویض سیستم ups
تعویض سیستم ups

سیستم ups شما چند ساله است؟

برای این درک این مسئله که چه زمانی برای تعویض یو پی اس مناسب می باشد اول از هر اقدامی باید بدانید که ups شما چند ساله است؟

اگر سیستم شما زیر 12 سال داشته باشد مدت زمان زیاد نمانده است تا عمر مفید آن به پایان برسد و اگر بیشتر از 12 سال دارد این احتمال زیاد است که زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

سطح بار فعلی متصل به یو پی اس چقدر است؟

برای درک این مسئله و رسیدن به پاسخ سوال، شما می توانید ظرفیت مورد نیاز ups را با مجموع وات های مورد نیاز تمام سیستم ها و تجهیزات برقی که قصد دارید آن را به این دستگاه متصل کنید تخمین بزنید.

عمر باتری ups چقدر است؟

همانطور که قبل تر هم عنوان کرده بودیم باتری یکی از مهم ترین و حیاتی ترین اجزاء تششکیل دهنده یو پی اس می باشد که بر عملکرد 24 ساعته این دستگاه می تواند تاثیر بگذارد.

با تمام این صحبت ها ظرفیت باتری با گذشت زمان و براساس استفاده از آن و محیط و چرخش ها کاهش پیدا می کند.

زمان تعویض ups

با توجه به تمام مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم و درک سوالات مطرح شده، اگر احساس کردید که یو پی اس شما دچار خرابی های شدید شده است و نمی توانید از آن استفاده کنید بهترین کار این است که با شرکت تولید کننده آن دستگاه یا فروشگاهی که یو پی اس را از آن ها خریداری کرده اید تماس بگیرید.

دقت داشته باشید که هرگز خودسرانه کاری برای تعمیر و یا تعویض یو پی اس انجام ندهید زیرا ممکن است تشخیص شما برای تعویض یا تعمیر کاملا اشتباه باشد.

راه های افزایش عمر باتری ups
عمر باتری ups
در نهایت اینکه

ما امروز و در این مقاله به این مسئله پرداختیم که بهترین زمان تعویض سیستم ups چه زمانی می باشد و برای درک بهتر این مسئله اشاره ای به سه سوال اصلی کردیم که می توانند برای تشخیص تعویض ups کمک زیادی کنند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به بهترین زمان تعویض سیستم ups

چه زمانی باید باتری یو پی اس را تعویض کنیم؟
باتری تا حد زیادی آسیب پذیرترین و مستعد خرابی UPS می باشد. اگر UPS خود را برای مدت زمان طولانی دارید، احتمالاً با باتری مشکل خواهید داشت. هر شش ماه تا یک سال یا بیشتر باید سنسور باتری یو پی اس خود را مجدد کالیبره کنید و هر چند سال یک بار باید باتری ها را تعویض کنید.
چه مواردی در UPS باید مرتب بازبینی شود؟
در ups ها به صورت دوره ای باید مواردی مرتب چک گردد که آنها شامل ولتاژ و فرکانس ورودی و خروجی، توان مصرفی ups، دمای محیط و دمای داخلی ups، مسیرهای تهویه و فنهای داخلی ups، جریان شارژ باتریها؛ با قطع ورودی ups و اطمینان از سالم بودن کلیه باتریها در هنگام back up ، اطمینان از سالم بودن کلیه کلیدهای ورودی و خروجی و غیره.

زمان برق دهی دستگاه یو پی اس چقدر است؟
از 5 تا 7 دقیقه برای save اطلاعات و خاموش کردن سیستم شروع و تا بک آپ های بالا ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *