بهترین روش موازی کردن یو پی اس

بهترین روش موازی کردن یو پی اس

تا به حال درباره موازی کردن یو پی اس چیزی شنیده اید؟ می دانید که چطور می توان این دستگاه را به صورت موازی درآورد؟ اصلا موازی کردن ups دارای مزیت می باشد یا معایبی هم دارد؟ با هژیر صنعت همراه شوید تا با بهترین روش موازی کردن یو پی اس آشنا شوید.

افزونگی سری

شاید خیلی از شما دوستان عزیز این موضوع را ندانید که برای افزونگی سری چه کاری باید انجام دهید.

برای افزونگی نیاز است که دو یو پی اس را که هر دو آن ها قادر می باشند تا از کل بار پشتیبانی کنند را در کنار یکدیگر قرار دهید.

بعد از قرار دادن یو پی اس ها در کنار هم با سیم کشی یکی از کنارگذر دیگری سیم کشی می شوند.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که اگر واحد اول از کار بیفتد، برای دور زدن انتقال بار به واحد دوم، دوباره رها می شود.

کار موازی

بعد از اینکه کارهای مربوط به افزونگی سری را به درستی و با موفقیت انجام دادید نوبت به کار موازی می رسد.

کار موازی معمولا برای افزایش قابلیت بارگذاری یک دستگاه یو پی اس مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش اگر دو واحد 60 کیلو ولت آمپر را به صورت موازی متصل کنید، بار 120 کیلو ولت آمپر را پشتیبانی می کنند.

در حقیقت باید بگوییم که با این کار شما از دو واحد موازی انرژی کمی بیشتر از یک واحد با همان اندازه دریافت می کنید.

به خاطر داشته باشید که هر ups به یک بُرد رابط یا همان موازی نیاز دارد که متصل باشد.

دلایل سری کردن یو پی اس
سری کردن یو پی اس

موازی کردن یو پی اس

تا به اینجای کار متوجه شدید که برای موازی کردن UPS نیاز است که از افزونگی سری و کار موازی که درباره هر یک از آن ها در مطالب بالا به اختصار توضیحاتی را شرح داده ایم استفاده کنید.

اما در این بخش می خواهیم اشاره ای به بهترین روش موازی کردن یو پی اس داشته باشیم و بحث اصلی امروز را آغاز کنیم.

همانطور که قبل تر هم اشاره شده است برای اینکه بتوانید روش موازی کردن ups را به درستی انجام دهید نیاز به حداقل دو دستگاه دارید.

این کار در حقیقت به منظور افزایش ظرفیت یو پی اس می باشد.

بهترین روشی که شما می توانید برای موازی کردن دستگاه های یو پی اس خود انجام دهید استفاده از تکنولوژی RPA می باشد که در ادامه برایتان خواهیم گفت که چیست؟!

اما نکته مهم این است که اگر از این تکنولوژی برای موازی کردن UPS استفاده کرده و موفق شدید می توانید تمام اجزای دستگاه را نیز با یکدیگر موازی کنید.

تکنولوژی RPA چیست؟

در متن بالا اشاره کردیم که در بهترین روش موازی کردن یو پی اس می توان از تکنولوژی RPA استفاده کرد.

حال می خواهیم بگوییم که اصلا تکنولوژی RPA به چه تکنولوژی گفته می شود و هدف از استفاده آن چیست؟!

به ساده ترین شکل ممکن باید بگوییم که این تکنولوژی در حقیقت وظیفه تامین برق اضطراری در یو پی اس های موازی شده را به عهده دارد.

Redundant Parallel Architecture تکنولوژی این امکان را در اختیار کار بر قرار می دهد تا بتواند با کنترل کردن ماژول های یو پی اس بدون اینکه بخواهد بخش های داخلی آن را دستکاری کند یو پی اس ها را با هم موازی کند.

در واقع ایم تکنولوژی در یکی از دستگاه های یو پی اس نقش مدیر را ایفا می کند و قعالیت سایر یو پی اس را بر عهده می گیرد.

این مسئله را فراموش نکنید که اگر یو پی اس شما نتواند بار مورد نیاز تجهیزات را تامین کند میزان بار مورد نیاز بین دستگاه UPS دیگری تقسیم خواهد شد.

تکنولوژی RPA چیست
موازی سازی یو پی اس از طریق تکنولوژی RPA

مزایای موازی سازی یو پی اس از طریق تکنولوژی RPA

بهترین روش موازی کردن یو پی اس که با کمک تکنولوژی RPA می باشد دارای یک سری مزایا می باشد که در ادامه اشاره ای هم به آن ها داشته ایم.

  • اگر از طراحی مدولار برای موازی کردن UPS استفاده کنید می توانید سیستم را به گونه ای طراحی کنید که در جهت پاسخگویی به نیارهای آیتی هیچگونه وقفه ای ایجاد نشود و تامین و انتقال بار به خوبی انجام شود.
  • RPA این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید تمام اجزای اصلی دستگاه یو پی اس را به حالت موازی با یکدیگر در بیاورید
  • موازی سازی یو پی اس ها به کمک تکنولوژی RPA می تواند نحوه کار دستگاه یو پی اس را طبق اشتراک گذاری بار ولتاژ خروجی تضمین کند.
  • موازی کردن یو پی اس به کمک RPA از یکی از آسان ترین و بهترین روش موازی کردن UPS می باشد که به راحتی می تواند از دستگاه نگهداری کند.
  •  چنانچه یو پی اسی در این سیستم دچار اشکال شود در عملکرد یو پی اس های دیگر تاثیری نخواهد گذاشت.
بهترین روش موازی کردن یو پی اس
مزایای موازی کردن یو پی اس
در نهایت اینکه

امید است با ارائه این مقاله توانسته باشیم به شما دوستان کمک کنیم تا بدانید بهترین روش موازی کردن یو پی اس چه روشی است و چطور می توان این کار را انجام داد.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به بهترین روش موازی کردن یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا می توان دو یو پی اس را به هم وصل کرد؟”]اتصال سیستم های یو پی اس به صورت سریال یا زنجیره ای به شدت ممنوع است و در اکثر سازندگان، گارانتی کارخانه را باطل می کند. وصل کردن یک یو پی اس به دیگری حفاظت از برق را افزایش نمی دهد. با کارکرد همزمان هر دو سیستم یو پی اس با باتری، افزایش ظرفیت باتری وجود ندارد.
[/accordion-item][accordion-item title=”یو پی اس به صورت سری وصل می شود یا موازی؟”]هر یو پی اس به یک اتصال برد رابط “موازی” نیاز دارد. اگر یکی از واحدها خراب شود، بار مجدداً برای دور زدن رها می شود زیرا در واقع به عنوان یک واحد کار می کنند.

[/accordion-item][accordion-item title=”باتری های یو پی اس به صورت سری یا موازی سیم کشی می شوند؟”] باتری های دارای ظرفیت AH به صورت سری به یکدیگر متصل می شوند تا ولتاژ لازم را تامین کنند. به عنوان مثال، اگر یو پی اس 48 ولت، 100 آمپر را مشخص می کند و از باتری های 100 آمپر، 12 ولت استفاده می کنید، 4 شماره را وصل کنید. از باتری های 12 ولت، 100 AH به صورت سری.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.