بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر

بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر

انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر

برای خرید و انتخاب بهترین استابلایزر باید به کاربرد مصرف موتوری و یا روشنایی صنعتی و یا خانگی دقت داشته باشید. مثلا اغلب برای دستگاه های الکترکی خانگی پیشنهاد می شود که از استابلایزر حلقوی و یا سروموتوری استفاده شود. این نوع استابلایزرها از حساست دقت بیشتری برخوردارند. در این مقاله به انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر می پردازیم.

از آنجاییکه اکثر لوازم خانگی چون یخچال و فریزر و تلوزیون و لباسشویی نسبت به نوسانات برق حساس هستند، باید در انتخاب استابلایزر و خرید آن آگاهانه عمل کنیم.

مخصوصا یخچال و فریزر که یکسره در حال کار کردن هستند. پس بیشتر در معرض آسیب دیگی قرار می گیرند. تعمیرات این وسایل هم بسیار گران و پر هزینه شده است. پس علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

اهمیت انتخاب در خرید استابلایزر برای یخچال و فریزر

استفاده از یخچال و فریزر زمان نمی شناسد. در همه زمان ها، شب و روز و تابستان و زمستان این وسیله در حال کار کردن است و بیشتر در معرض نوسانات برق هم قرار می گیرد.

در همه جا هم کاربرد دارد. برد الکترونیکی یخچال و فریزر و کمپرسورش بسیار حساس می باسد و در برابر اختلالات برقی آسیب پذیر می باشد. پس به محافظت از این وسیله بیش از پیش اهمیت دهید.

محافظت از یخچال و فریزر با استابلایزر

اکثر خانواده ها با محافظ یخچال آشنا هستند. اما باید بدانید که محافظ برق روی ولتاژ و نوسانات هیچگونه تاثیری ندارند.

در واقع برای محدود کردن ولتاژهای خیلی پایین و خیلی بالا کاربرد دارند. اما باید بدانید که تغییر ولتاژ کم هم بر عمر دستگاه تاثیر می گذارد و آن را فرسوده می کند.

موتور کمپرسور یخچال برای اینکه توان ثابتی داشته باشد باید جریان بیشتری را بکشد. در همین حین به دلیل ایجاد جریان بیشتر، سیم پیچی موتور داغ می شود و این گرمای اضافی باعث می شود به مرور به موتور یخچال آسیب ببیند و در نهایت بسوزد.

پس انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر از واجبات نگهداری از آن است.

قیمت استابلایزر یخچال و فریزر
استابلایزر یخچال و فریزر

محافظت از یخچال ساید بای ساید با استابلایزر

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا متوجه شدیم که عملا استفاد از محافظ برای تنظیم ولتاژ و محافظت در برابر نوسانات از یخچال بی فایده است.

برای محافظت از یخچال ساید باید از استابلایزر انوماتیک با قدرتی برابر 2000 ولت امپر استفاده کرد.

این تثبیت کننده ولتاژ باعث تثبیت ولتاژ یخچال و محافظت در برابر برخورد صاعقه با خطوط برق را ممکن می سازد.

همچنین زمان تاخیر قابل تنظیم هم دارد. یعنی از رسیدن شوک در زمان وصل برق به یخچال جلوگیری می کند.

پس توصیه می شود که انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر را داشته باشید تا از دردسرهای تعمیر و هزینه های بالای آن در امان بمانید.

مزایای استفاده از استابلایزر برای یخچال و فریزر

با توجه به توضیحاتی که در مورد کابرد استابلایزر یخچال و فریزر داده شد، اهمیت استفاده از این وسیله در برابر آسیب دیدگی یخچال فریزر بر کسی پوشیده نیست.

اما برای اینکه انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر را با اطمینان بیشتری انجام دهید به معرفی مزیت های این وسیله برای یخچال و فریز می پردازیم.

  • کاهش مقدار خرابی و آسیب دیدگی در یخچال و فریزر
  • ایجاد یک منبع تغذیه ثابت برای یخچال و فریزر
  • کم شدن نویز
  • محافظت در مقابل رصاعقه های ولتاژ بر جریان
  • عکس العمل خوب در برابر اضافه بار و گرمای بیش از اندازه
  • کم شدن مصرف برق و صرفه جوییدر انرژی و هزینه ها

انواع استابلایزر برای یخچال و فریزر

خیلی سال پیش استابلایزرهایی که در بازار وجود داشتند، به طور دستی عمل می کردند.

استابلایزرهای قدیمی تر برای ایجاد ولتاژ مناسب و مطلوب، از رله های الکترومکانیکی استفاده می کردند.

با پیشرفت در تکنولوژی و فن آوری و به وجود آمدن مدارهای الکتریکی، استابلایزرها هم به طور اتومات طراحی شدند.

سپس استابلایزرهایی بر پایه سروو یا خودکار که می توانستند ولتاژ را تثبیت کنند، تولید وارد بازار شدند.

استابلایزر برای یخچال و فریزر
انواع استابلایزر برای یخچال و فریزر

استابلایزر رله ای برای یخچال و فریزر

در این نوع استابلایزرها، تنظیم ولتاژ با تغییر در رله ها می باشد.

برای رسیدن به عملکردی رضایت بخش Buck and Boost  از این رله ها استفاده می گردد.

استفاده از این رله ها باعث می شود اتصال ترانسفورماتورهای ثانویه در پیکربندی های گوناگون انجام شود. این نوع تثبیت کننده ولتاژ، دارای ترانسفورماتور، رله و برد مدار الکتریکی می باشد.

از مزیت استفاده از این نوع استابلایزر می توان به استفاده از آن در وسایل خانگی و صنعتی و بسیاری موارد دیگر با توان اسمی کم و هزینه ای کمتر اشاره داشت.

استابلایزر سرووموتوری برای یخچال و فریزر

در این نوع از استابلایزرها تنظیم جریان و ولتاژ یخچال و فریزر با سروو موتور انجام می شود. این نوع دارای سیستم حلقه بسته می باشند.

از این نوع استابلایزرها برای دستگاه های بسیار حساس با نیاز به منبع تغذیه بسیار دقیق خریداری و مورد استفاده می شود.

از مزیت های این نوع استابلایزر می توان به دقت بالا در تثبیت ولتاژ و دامنه ولتاژ ورودی گسترده است.

این نوع استابلایزرها دارای استهلاک بالا و نیاز به تعمیرات دوره ای دارند. هم وزنشان بالا است و هم قیمت بیشتری دارند. به این موارد در انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر دقت شود.

استابلایزر استاتیک هوشمند مخصوص یخچال فریزر

اگر به دنبال انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر هستید، مدل استابلایزر استاتیک هوشمند هم گزینه خوبی است.

این نوع استابلایزر برای تثبیت ولتاژ از مداری که تبدیل الکترونیکی نیرو است، بهره می برد. دقت بسیار بالایی هم دارد. تثبیت ولتاژ در این نوع استابلایزر در فضای ±1  ایجاد می شود.

از مزایای این استابلایزر می توان به توانایی در پاسخ سریع به نوسانات ولتاژ و داشتن دقت بسیار بالا اشاره کرد. قابل اعتماد است و عملکردی بسیار بالا دارد.

استابلایزر استاتیک هوشمند
استابلایزر استاتیک هوشمند مخصوص یخچال فریزر

در نهایت اینکه

با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله پی به ایجاد یک ثبات در ولتاژ برق ورودی به دستگاه از ایجاد شوک به وجود آمده از نوسانات برق با استفاده از استابلایزر بردیم.

با انواع استابلایزر برای یخچال و فریز آشنا شدیم و اکنون می توانید انتخاب بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر را از هژیرصنعت داشته باشید.

سوالات مربوط به بهترین استابلایزر برای یخچال و فریزر

[accordion title=””][accordion-item title=”تفاوت ترانس استابلایزر با محافظ یخچال و فریز چیست؟”]به طور کلی می توان گفت که ترانس یخچال فریزر، ولتاژ را ضعیف و قوی می کند ولی محافظ یخچال صرفا دستگاه را فقط در بازه ای بالا، خاموش می کند.
[/accordion-item][accordion-item title=”چند نوع استابلایزر برای یخچال و فریزر وجود دارد؟”]از سه دسته استابلایزر رله ای، سروو موتوری و استاتیک هوشمند برای تنظیم و تثبیت ولتاژ استفاده می شود. در این مقاله خیلی کامل به کاربرد و مزایای هر یک اشاره شده است.

[/accordion-item][accordion-item title=”بهترین خرید استابلایزر برای یخچال فریزر را از کجا داشته باشم؟”]تیم هژیر صنعت دارای کارشناسان و کادری بسیار حرفه ای در زمینه مشاوره خرید استابلایزر برای یخچال و فریزر می باشد. ان ها بهترین گزینه را برای دستگاه خانگی شما پیشنهاد خواهند کرد.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.