برنامه  UPS چیست؟

در مقاله هایی که تاکنون در سایت هژیر صنعت در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده ایم بارها برایتان عنوان کرده ایم که سیستم یو پی اس چیست؟ دارای چند مدل می باشد و درباره کاربرد این سیستم در صنعت و کسب وکارهای مختلف نیز صحبت کرده ایم و شما دوستان را برای خرید یو پی اس مناسب نیز راهنمایی کرده ایم.

اما سوالی که برای بسیاری از شما دوستان پیش آمده است و به دنبال پاسخ آن هستید این بوده است که اصلا برنامه ups چیست؟

ما امروز میخواهیم به این موضوع بپردازیم و با شما درباره برنامه یو پی اس بیشتر صحبت کنیم.

برنامه یو پی اس برای انتخاب بهترین یو پی اس
انتخاب بهتربن یو پی اس

یو پی اس چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم درباره برنامه یو پی اس صحبت کنیم به اختصار برای چندمین بار می خواهیم خاطر نشان کنیم که یو پی اس چیست؟

Uninterruptible Power Supply همان عبارت تکمیلی ups می باشد که در حقیقت به معنای تغذیه بدون وقفه می باشد و کار آن تامین میزان برق مورد نیاز بار مصرفی بسیاری از دستگاه ها و تجهیزاتی می باشد که از برق شهری استفاده می کنند و این احتمال برای تمام آن ها وجود دارد که در صورت قطعی برق دچار مشکل شوند.

زمانیکه نوسانات برق به صورت ناگهانی به وجود می آید این سیستم یو پی اس است که می تواند باعث جلوگیری از آسیب های احتمالی شود که برای دستگاهها و تجهیزات شما ممکن است به وجود آید این سیستم از دستگاه های شما در برابر تغییر ولتاژ و قطعی برق محافظت می کند.

بنابراین با این تعریف هایی که از یو پی اس شد می توانیم بگوییم که هدف اصلی آن تهیه منبع بدون  وقفه انرژی برای تجهیزات و دستگاه هایی است که سیستم یو پی اس از آن ها محافظت می کند.

برنامه  UPS چیست؟

خب درباره برنامه ups می توانیم بگوییم که این سیستم در جامعه های مدرن یک منبع بسیار قدرتمند می باشد و هر روز تقاضا برای منبع تغذیه در حال افزایش می باشد

سیستم یو پی اس به گونه ای طراحی شده است که این قابلیت را دارد تا انرژی تمیز و ثابتی را برای هر نوع دستگاه و تجهیزاتی تامین نماید. به همین خاطر است که در سال های اخیر استفاده و خرید یو پی اس برای رسیدن به میزان برق مورد نیاز بدون وقفه یکی از مهم ترین نیازهای سیستم های خانگی و تجارتی می باشد.

برای دانستن این موضوع که برنامه  برنامه  UPS چیست؟ در ابتدا باید برای رسیدن به برق بدون وقفه قدم های درستی را باید بردارید.

اولین کاری که باید انجام دهید طبقه بندی بارها به موارد اساسی، ضروری و غیر ضروری و سپس اندازه آنهایی که محافظت از یو پی اس را از نظر مصرف انرژی آنها ضمانت می کنند می باشد.

باید این مسئله را به خوبی بدانید و از آن اطلاع داشته باشید که بارهای بحرانی در صنعت و تجارت در حقیقت مواردی هستند که بدون داشتن زیر ساخت های IT، شبکه ها، سرورها و موارد دیگر این قابلیت را ندارند که بتوانند به سادگی کار خود را انجام دهند پس نیاز به سیستمی دارند که از آن ها در برابر نوسانات ناگهانی برق کمک و محافظت کند که سیستم یو پی اس این کار را برای آن ها انجام می دهد.

دسته بعدی بارهای اساسی هستند که مستقیما بر استمرار تجارت تاثیری نمی گذارند ولی این احتمال در آن ها وجود دارد که نیاز به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی داشته باشند. مثل استفاده از سیستم های گرمایشی و اضطراری. این سیستم ها ممکن است تا زمان راه اندازی ژنراتور نیاز به محافظت سیستم یو پی اس داشته باشند اما نیازی به افزونگی ندارند.

بارهای غیر ضروری میتوانند در صورت قطعی برق موقتا از بین بروند  و به یو پی اس هم نیازی نداشته باشند که این مسئله درباره وسایلی همچون پرینتر بیشتر کاربرد دارد. بارهای غیر ضروری بیشتر تمایل دارند روی سیستم هایی مانند کامپیوتر، مراکز داده و تجهیزات حساس فن آوری تمرکز داشته باشند

برنامه UPS چیست؟
نرم افزار قدرت یو پی اس

کارکرد یو پی اس

درست است که تمام یو پی اس هایی که در بازار وجود دارند کارایی مختلفی دارند و با توجه به نیاز باید یو پی اس مناسب را انتخاب و خریداری کرد اما تمام یو پی اس ها کارکرد مشترک دارند. پشتیبان گیری از برق در صورت خرابی کامل برق از جمله کارکدهای مشترک هر یو پی اسی می باشد.

این موضوع را به وضوح می دانید که یو پی اس از یک سیستم باتری برای تامین توان بار بحرانی مورد استفاده قرار میگیرد، دقیقا برخلاف ژنراتور آماده به کاری که منبع تغذیه بدون وقفه به منظور تأمین برق پشتیبان گیری ثابت در هنگام قطع برق طراحی نشده است اما قادر به تأمین برق کافی برای خاموش کردن تجهیزات با ایمنی آن است.

برنامه یو پی اس
استفاده از یو پی اس در اتاق فرمان

جمع بندی

منبع تغذیه بدون وقفه، حفاظت از برق مورد نیاز دستگاه ها را تضمین می کند و نیازهای سیستم هایی که  شما در اختیار دارید کاملا توسط یک منبع تغذیه بدون وقفه برآورده می شود که در عصر تکنولوژیکی امروز بسیار ضروری است.

زمانیکه شما برای راحتر شدن کار خود به رایانه متکی هستید بدون شک این اضطراب و نگرانی را هم دارید که در صورت قطعی برق دستگاههای شما دچار مشکل نشوند و اطلاعات شما نیز از بین نرود. راه حلی که وجود دارد این است که سیستم های خود را به یو پی اس مناسب مجهز کنید تا میزان برق مورد نیاز دستگاه های شما را در شرایط اضطراری فراهم آورد.

مجهز بودن تجهیزات شما به سیستم یو پی اس این آرامش خاطر را به شما می دهد که در صورت قطعی برق عواقبی که ممکن است برای شما حادثه ساز باشد را نداشته باشید.

[accordion title=”ups عنوان سئوالات مربوط به برنامه”]

[accordion-item title=”بیشترین کاربرد یو پی اس برای چه کسب و کارهایی می باشد؟”]

یو پی اس کاربردهای بسیار زیادی دارد و می توان گفت که در اکثر کسب و کارها، تجهیزات و دستگاهها مورداستفاده قرار میگیرد. اما در صنایع مختلف مانند مخابرات و ISP ها، دفاتر خدمات پستی،اتاق فرمان کارخانجات و شرکتها، بخشهای مالی و اداری کارخانجات، بیمارستانها و تجهیزات پزشکی بیشترین کاربرد را دارد

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا سیستم جایگزینی در صورت خرابی یو پی اس وجود دارد که بتوان از آن استفاده کرد؟”]

باید بگوییم که برای تامین برق مرود نیاز سیستم های خود همیشه باید یک منبع تامین کننده داشته باشیدکه یو پی اس مناسب ترین و بهترین منبع تامین برق بدون وقفه می باشد. اما این سیستم هم مانند هر سیستم دیگری امکانی خرابی دارد بنابراین کاری که می توانید انجام دهید این است که همیشه سیستم های خود را به چند یو پی اس مجهز کنید تا در صورت خرابی یکی از آن ها بتوانید از یوپی اس بعدی استفاده کنید و برق مورد نیاز را برای دستگاههای خود تامین نمایید

[/accordion-item]
[accordion-item title=”چه مواردی باعث طولانی شدن عمر باتری بو پی اس می شوند؟”]

دمای محیط، کیفیت باتری و تعداد دفعات و عمق شارژی باتری مواردی هستند که باید در زمان خرید یو پی اس برای آگاهی از عمر باتری آن در نظر داشته باشید

[/accordion-item]

[/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...