بای پس در یو پی اس چیست؟

بای پس یو پی اس

شاید تا به حال عبارت و اصطلاح بای پس یو پی اس به گوشتان نخورده باشد و از خودتان پرسیده باشید که اصلا بای پس در یو پی اس چیست؟ در یک تعریف ساده باید بگوییم که منظور از Bypass در یو پی اس ورودی یو پی اس یا همان برق شهری است که مستقیما به خروجی این دستگاه وصل می شود.

UPS Bypass دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه اشاره ای به آن ها نیز کرده ایم.

انواع UPS Bypass

همانطور که در متن بالا نیز عنوان کرده ایم UPS Bypass دارای انواع مختلف می باشد. به طور کلی بای پس به دو صورت دستی و اتوماتیک می باشد.

حالت های بای پس

خب، درباره نحوه استفاده و حالت بای پس باید عنوان کنیم که از آن زمانی استفاده می کنیم که دستگاه های یو پی اس دچار خرابی شده باشد. UPS Bypass می تواند زمانی دست به کارخواهد شد که در دستگاه یو پی اس خراب شده بای پس اتو عمل نکرده باشد.

در این شرایط کلیدهای یو پی اس به حالت خاموش گذاشته خواهند شد و کلید های مربوط به به بای پس روشن می شوند.

این مسئله باعث می شود خروجی یو پی اس به طورمستقیم از ورودی آن تغذیه کند.

بای پس چیست؟
انواع بای پس

بای پس اتوماتیک

در ابتدای این مقاله اشاره کرده ایم که UPS Bypass دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از آن ها بای پس اتوماتیک می باشد.

اما منظور از بای پس اتوماتیک چیست؟ زمانیکه دستگاه یو پی اس شما احساس خطر کند این بای پس اتوماتیک است که به صورت خودکار عمل خواهد کرد و ورودی برق شهری را به طور مستقیم به خروجی متصل می کند.

به خاطر داشته باشید که این مسئله زمانی اتفاق می افتد که در بخش خروجی دستگاه یو پی اس شما یا مصرف کننده موارد زیر اتفاق افتاده باشد

  • اتصال های کوتاه
  • اضافه بار از دستگاه
  • انجام ندادن عمل خنک کردن توسط فن ها

کلید بای پس اتوماتیک چیست؟

هر یک از دستگاه های UPS Bypass دارای کلید های مخصوص به خود می باشند. به این صورت که کلید بای پس اتوماتیک جدا از کلید بای پس دستی می باشد.

بای پس اتومانیک از طریق تریستور یا رله به فعالیت خود ادامه می دهد.

نکته مهم این است که در دستگاه یو پی اس می توانید ورودی اصلی دستگاه از ورودی بای پس جدا می شود و شما می توانید دو منبع برق شهری در اختیار داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

انواع کلید بای پس

  1. کلید بای پس ثابت
  2. کلید بای پس محافظت خارجی
بای پس اتوماتیک
کلید بای پس اتوماتیک
کلید بای پس ثابت

از کلید تثابت بای پس در یو پی اس به عنوان کمک کننده مبدل استفاده می شود. زمانیکه مبدل هنگام تامین کردن جریان برق متوقف شود دستگاه یو پی اس برای اینکه بتواند به ادامه کار خود بپردازد به صورت اتوماتیک بر روی ورودی برق شهری منتقل می شود.

از کلید بای پس ثابت برای اکثریت دستگاه های یو پی اس استفاده می شود به این خاطر که در شرایط اضطری وناگهانی در صورتیکه خطایی در داخل دستگاه یو پی اس رخ دهد این کلید می تواند به تامین جریان برق تجهیزاتی که به دستگاه یو پی اس مجهز شده اند بپردازد.

کلید بای پس محافظت خارجی

همانطور که نام این کلید مشخص است آن را به سیستم خارجی دستگاه یو پی اس متصل میکنند که کار آن ها پایدار نگه داشتن جریان برق در زمان هایی است که دستگاه یو پی اس ایزوله شده باشد.

کلید بای پس محافظت خارجی در حقیقت جایگزینی برای این است که جریان برق کل شبکه را خاموش کنیم. هنگامی که تعمیراتی در دستگاه یو پی اس رخ می دهد موجب می شود که برخی از کسب و کارها برای مدت زمانی طولانی نتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند که این مسئله می تواند برای آن ها هزینه بر باشد.

دلیل اسفاده از کلید بای پس محافظت خارجی برای یو پی اس
کلید بای پس محافظت خارجی

سیستم یو پی اس شما کلید بای پس دارد؟

حتما با خودتان می گویید که چطور باید متوجه این مسئله بشوید که آیا  کلید بای پس در یو پی اس شما قرار دارد یا خیر؟!

تشخیص دادن این مسئله چندان کار سخت و دشواری نمی باشد. اگر سیستم و دستگاه یو پی اس شما مجهز به کلید بای پس ثابت باشد بر روی برچسب توضیحات دستگاه مشخص شده است معمولا بر روی دستگاه یو پی اس آنلاین این مسئله درج می شود.

برای استفاده از کلید بای پس محافظت خارجی باید به طور جداگانه از سیستم یو پی اس خود اقدام کنید و از یک متخصص بخواهید تا آن را به دستگاه یو پی اس شما وصل کند.

پیشنهاد و توصیه ما به دوستان عزیزی که به دنبال کلید بای پس مناسب می باشند یا می خواهند دستگاه یو پی اس را خریداری کنند که مجهز به کلید بای پس باشد این است که بهترین گزینه انتخاب یو پی اس هایی است که خودتان بتوانید به آن کلید بای پس متصل کنید.

کلید بای پس محافظت خارجی نسبت به کلید بای پس ثابت گزینه بهتری است چرا که شما با نصب جداگانه این کلید بر روی دستگاه یو پی اس به طور مستقیم می توانید بر عملکرد آن تسلط داشته باشید.

به این صورت که به راحتی از خطاها و مشکلاتی که برای دستگاه یو پی اس شما به وجود می اید به خوبی مطلع خواهید شد و می توانید جریان برق را بهتر کنترل کنید.

بای پس در یو پی اس چیست؟
چطورمتوجه بشیم دستگاه یو پی اس به بای پس نیاز دارد؟
در نهایت اینکه

امید است که توانسته باشیم برای شما همراهان عزیز به خوبی عنوان کرده باشیم که بای پس در یو پی اس چیست؟ دارای چه مدل هایی می باشد و چطور باید متوجه این مسئله شوید که دستگاه یو پی اس شما دارای یکی از کلیدهای بای پس می باشد؟!

شما عزیزان می توانید سوالات، انتقادات و حتی پیشنهادات خود را درباره دستگاه یو پی اس و لوازم های جانبی مربوط به این دستگاه یا هر مسئله دیگری که به شما کمک خواهد کرد بهتر و راحتر برای خرید یو پی اس مناسب تجهیزات برقی خود اقدام کنید را با ما از طریق سایت hajirsanat.com در میان بگذارید.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق همین سایت پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به بای پس در یو پی اس چیست؟

[accordion title=””][accordion-item title=”استفاده از بای پس در یو پی اس به چه منظور می باشد؟”]یک سوئیچ بای پس استاتیک در صورت بروز خطای داخلی یا خرابی در سیستم یو پی اس ، بار را به طور خودکار و بلافاصله به منبع تغذیه اصلی انتقال می دهد.[/accordion-item][accordion-item title=”قدرت بای پس چیست؟”]خازن بای پس یک خازنی است که سیگنالهای AC را به زمین کوتاه می کند ، بنابراین هرگونه نویز AC که ممکن است روی سیگنال DC وجود داشته باشد برطرف شده و سیگنال DC بسیار تمیز و خالص تولید می کند.

[/accordion-item][accordion-item title=”منظور از بای پس در اینورتر چیست؟”]سوئیچ بای پس با ارسال جریان الکتریکی به دور اینورتر به مالک این امکان را می دهد تا بارهای معکوس (معمولاً پریزهای برق ، بخاری ، رطوبت گیر و غیره) را ارسال کند. بای پس برق را به اینورتر می فرستد تا بتواند نیاز به شارژ را برآورده کند اما خروجی ها از بای پس تغذیه می شوند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...