چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟

شاید شما هم با این شرایط اقتصادی و بازار ارز و دلار قادر به تعویض باتری یو پی اس خود نباشید و در پی راهی باشید که بتوانید از باتری های قدیمی دستگاه خود همچون قبل استفاده کنید. به نظر شما چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟ تا بتوانیم مدت زمان بیشتری از آن ها استفاده کنیم؟

برای اطلاع از راه بازیابی کردن باتری قدیمی دستگاه یو پی اس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

باتری یو پی اس

در یک تعریف ساده باید بگوییم که باتری یو پی اس، یک نوع سیستم الکتروشیمیایی می باشد که از آن برای ذخیره انرژی مورد نیاز استفاده می شود.

در واقع باتری یو پی اس می تواند انرژی مورد نیاز را به صورت شیمیایی ذخیره کند و در صورت نیاز آن را تبدیل به انرژی الکتریکی دستگاه مصرفی شما کند.

فراموش نکنید یکی از اجزای مهم دستگاه یو پی اس همین باتری می باشد که مجهز بودن دستگاه یو پی اس به آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

بنابراین اگر می خواهید که سال ها دستگاه ها و تجهیزات برقی خود را به یک دستگاه و پشتیبان نیرو برق مناسب مجهز کنید انتخاب دستگاه یو پی اس بهترین گزینه می باشد.

البته این در صورتی است که بتوانید برای دستگاه یو پی اس تجهیزات برقی خود از باتری مناسب نیز استفاده کنید که دارای طول عمر و کیفیت بالایی می باشد.

خرید باتری یو پی اس
باتری یو پی اس

نکات مهم برای خرید باتری یو پی اس

با توجه به آنچه در متن بالا درباره خرید و انتخاب باتری ماسب برای دستگاه یو پی اس اشاره شده است نیاز است بدانید که در زمان خرید باتری برای دستگاه یو پی اس باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

نکات مهمی که در خرید باتری یو پی اس بسیار اهمیت دارند عبارتند از:

  • زمان شارژ مورد نیاز باتری
  • زمان مورد نیاز برق دهی به هنگام دشارژ باتری
  • طول عمر مورد نیاز
  • شرایط محیطی( رطوبت، دما و…)
  • بازده دستگاه یو پی اس
  • دشارژ نهایی
  • ولتاژ مورد نیاز برای شارژ باتری
  • برند باتری
  • آمپر و ولتاژ باتری

لازم بود قبل از اینکه پاسخ این سوال که چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟ را بدهیم اشاره ای به خود باتری یو پی اس و نکات مهم برای خرید آن داشته باشیم.

بازیابی باتری های قدیمی دستگاه ups

برای بازیابی کردن باتری های قدیمی ups افراد متخصص و با تجربه از مرکز داده به باتری های اسید سرب به عنوان منبع ذخیره انرژی معتبر و مقرون به صرفه استفاده می کنند.

اما با تمام این اوصاف برخی دیگر از دوستان بر این عقیده و باور هستند که برخی از باتری های یو پی اس همچون باتری های سربی، اسید سولفوریک زمانیکه مورد استفاده قرار نمیگیرند از جمله باتری های سمی می باشند.

این نکته را به خاطر داشته باشید دارندگان مرکز داده باید از دفع خود باتری خودداری کنند.

مناسبترین باتری برای دستگاه یو پی اس
نکات مهم برای خرید باتری یو پی اس

گزینه های پایان عمر باتری یو پی اس

این امر کاملا طبیعی است که بعد از یک مدت زمانی باتری هایی که برای دستگاه های مختلف از آن ها استفاده میکنیم عمرشان به پایان می رسد.

درباره باتری یو پی اس هم به همین صورت می باشد زمانیکه عمر باتری ها به پایان می رسد نیاز به نعویض آن ها می باشد تا مجدد بتوانید همچون قبل از دستگاه یو پی اس خود استفاده کنید.

اما مسئله ای که این روزها با شرایط اقتصادی ارز و دلار با آن روبرو هستیم این است که بسیاری از کسب و کارها نمی توانند با شرایط این روزها زمانیکه باتری یو پی اس آن ها عمرش به پایان می رسد اقدام به خرید یک باتری جدید کنند.

در چنین شرایطی این افراد باید چه کار کنند؟ آیا امکان بازیابی کردن باتری های قدیمی وجود دارد؟ اصلا چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟

مسئله مهم دیگر اینکه این بازیابی تنها برای باتری هایی که مورد استفاده بوده اند نیست و در برخی موارد باتری های دست نخورده هم نیاز به بازیابی دارند.

برخی مواقع، باتری ها استرس هایی را تجربه می کند که می تواند باعث تورم، ترک خوردن یا از بین رفتن کلاه شود.

فراموش نکنید که باتری های یو پی اس که آسیب دیده اند خطر انتشار مواد خطرناک در آن ها زیاد می باشد. به همین خاطر برای حمل و نقل این نوع باتری ها حتما باید با متخصص در این زمینه مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

بازیافت WEEE 

برای اینکه بتوانید باتری های قدیمی دستگاه یو پی اس را بازیابی کنید باید از بخش نامه بازیافت تجهیزات الکترونیکی و الکترونیکی (WEEE)  استفاده کنید که به شدت تنظیم شده می باشد.

این بخش نامه در حقیقت یک بخش بسیار ویژه از صنعت زباله و بازیافت می باشد که مقرارت خاص خود را دارا می باشد.

مثلا: مهم تربن مقرارت مربوط به این بازیافت مربوط به مقررات زباله های برقی و الکترونیکی WEEE 2013  در انگلستان می باشد.

شما با همکاری داشتن با یک منبع معتبر  یو پی اس که در زمینه تولید باتری یو پی اس نیز فعالیت دارد می توانید راهی را برای بازیابی باتری دستگاه یو پی اس خود در اختیار داشته باشید.

بازیافت WEEE
در نهایت اینکه

شما عزیزان می توانید سوالات خود را درباره اینکه چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟ با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به چگونه باتری های UPS قدیمی را بازیابی کنیم؟

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا می توانم باتری UPS را شارژ کرد؟”]بعد از اینکه یو پی اس در هنگام قطع برق باتری کار می کند ، باتری برای استفاده در آینده شارژ می شود که به آن چرخه تخلیه می گویند.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه باتری را بازیابی کنیم؟”]به مقداری نمک اپسوم آب مقطر اضافه کنید تا مایع غلیظ تشکیل شود و آن را به درستی هم بزنید تا نمک اپسوم به خوبی حل شود. مخلوط آب مقطر و نمک Epsom را تا آنجا که ممکن است در هر باتری سلول باتری بریزید. بعد از پوشاندن باتری ، شارژر خود را به برق وصل کنید و شارژر را برای High Amps (جریان زیاد) تنظیم کنید.

[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه باتری یو پی اس را آزمایش کنیم؟”]برای آزمایش هر باتری، ابتدا باید کاملاً شارژ شود. پس از شارژ، شارژ سطح باید برداشته شود و این می تواند با روشن كردن مختصر چراغ صورت گیرد.
سپس اجازه دهید باتری برای چند ساعت بماند. پس از این، باتری برای هرآزمایشی آماده است.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...