اهمیت استفاده از یو پی اس

همانطور که می دانید این روزها و در عصر حاضر برق به بخش مهمی از نیازهای خانه ها و دنیای شرکت ها تبدیل شده است. بدون برق، رایانه های ما و سایر دستگاه های برقی نمی توانند کار کنند. بنابراین نیاز به یک پشتیبان و تامین کننده دارند تا در شرایط اضطراری بتواند نیاز آن ها به برق را برطرف نماید. منبع تغذیه یو پی اس دقیقا همان نیروی کمکی و پشتیبان می باشد که با خاموش شدن برق می تواند نجات دهنده زندگی باشد. سیستم تامین کننده برق بدون وقفه یا همان ups به شما کمک می کند کار خود را برای مدت معینی ادامه دهید و اسناد مهم را در رایانه شخصی یا سایر دستگاه های هوشمند خود ذخیره کنید. منبع تغذیه بدون وقفه دستگاههای الکترونیکی شما را از مشکلات مختلف مربوط به برق محافظت می کند.

UPS

ups منبع تغذیه یو پی اس  در حقیقت یک دستگاه حفاظت از نیرو است که بطور ویژه برای تنظیم برق در خانه  و محل کار شما در برابر پارامترهای قابل قبول طراحی شده است و در صورت عدم وجود برق، مقدار مناسب  و مورد نیاز برق را برای تجهیزات شما در خانه و محل کارتان تأمین می کند. برای درک اینکه بهتر و بیشتر با اهمیت استفاده از یو پی اس آشنا شوید تیم هژیر صنعت در این مطلب برای شما سه مزیت مهم و اساسی را ذکر کرده است که با توجه به این مزیت ها با میزان اهمیت استفاده ازسیستم یو پی اس و خرید یو پی اس بیشتر آشنا خواهید شد. توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از یو پی اس
کاربرد یو پی اس

سوالات مربوط به اهمیت استفاده از یو پی اس

[accordion title=””]

[accordion-item title=”زمان پشتیان گیری در یو پی اس به چه معنا است؟”]

مدت زمانی را که  سیستم برق بدون وقفه یا همان UPS می تواند دستگاه ها و تجهیزات شما را در زمان قطعی برق روشن نماید ر زمان پشتیبان گیری می گویند. البته باید بگوییم که این زمان به باتری و کارایی یو پی اس بستگی دارد. نسخه پشتیبان تهیه شده از پنج دقیقه تا چند ساعت است.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”جریان ولتاژ در یو پی اس یعنی چه؟”]

تمام جریان های متناوبی که بطور کاملا سینوسی نباشد، از یک هارمونیک های شبیه جریان سینوسی ساخته شده اند که علت تغییر شکل آن ها در مقایسه با موج سینوسی میزان کیفیت یو پی اس را نشان خواهد داد. که به این جریانات، جریان ولتاژ گفته می شود.

[/accordion-item]

[accordion-item title=” شرایط محیطی محل نصب یو پی اس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟”]

 به خاطر داشته باشید فضایی که می خواهید یو پی اس را در آنجا نصب کنید باید یک محیط کاملا مناسب باشد و اندازه کافی برای پذیرش سیستم یو پی اس و باتری آن را داشته باشد

سطح زمین تراز بوده و از توان تحمل آن در مقابل وزن دستگاه و باتری‌ها اطمینان حاصل شود.شرایط محیط نصب از نظر دما و رطوبت مناسب باشد.

[/accordion-item]

[/accordion]

خرید یو پی اس
موارد استفاده از یو پی اس

سه مزیت مهم استفاده از یو پی اس

  • استمرار عملیات
  • حفاظت
  • برخط

استمرار عملیات

استمرار عملیات یکی از بزرگترین مزایایی است که منبع تغذیه بدون وقفه یا همان یو پی اس ارائه می دهد. هنگامی که به یک پریز برق وصل می شوید، منبع تغذیه یو پی اس اجازه می دهد تا برای یک دوره زمانی خاص، تجهیزات شما ایمن باشد. با تعویض استفاده از باتری، با استفاده از Ups از هدر رفتن داده جلوگیری می شود و به اپراتورها امکان می دهد کامپیوترها یا سایر تجهیزات شبکه را با روشی ایمن و مؤثر خاموش کنند. نتیجه نهایی بهره وری بالاتر است.

حفاظت

یکی دیگر از مزایای مهم منبع تغذیه یو پی اس، افزایش حفاظت است. از آنجا که مدار در این دستگاه قدرت  ولتاژ را به طور مداوم کنترل می کند، می تواند احساس افزایش موج، سنبله و قطع برق شود. بنابراین، هنگامی که منبع تغذیه بدون وقفه یک مشکل الکتریکی را حس می کند. به برق AC که توسط یک باتری تولید می شود سوئیچ می شود. به این ترتیب  محافظت بالایی را برای هر وسیله برقی در خانه و محل کار شما فراهم می کند.

برخط

یکی دیگر از مزایای مهم منبع تغذیه یو پی اس ، به اصطلاح “بصورت آنلاین” است. اگرچه یو پی اس معمولاً بیشتر از سایر دستگاه های آماده به کار هزینه دارد اما در هنگام استفاده از تجهیزات برقی حساس، مزایای بیشتری را ارائه می دهد. این منبع تغذیه همیشه منبع باتری را تغذیه می کند. اگرچه از آن برای تغذیه همیشه باتری ها استفاده می کند ، اما از خروجی AC به خوبی محافظت می شود.

استفاده درست از یو پی اس
نحوه نگهداری یو پی اس

جمع بندی

آنچه که درباره اهمیت استفاده از یو پی اس نیاز دانسته ایم که در اختیار شما عزیزن قرار دهیم را در این مطلب به صورت مختصر و مفید گنجانده ایم.

در صورتیکه سوالاتی در این زمینه برایتان به وجود آمد میتوانید با مشاوران ما در هژیر صنعت ارتباط گرفته و از آن ها بخواهید تا شما را در زمنیه خرید یو پی اس مناسب برای تجهیزاتی که در منزل و محل کارتان دارید راهنمایی کنند.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...