اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

همانطور که بارها در مقاله های مختلف نیز عنوان کرده ایم این روزها استفاده از دستگاه یو پی اس برای بسیاری از تجهیزات برقی لازم و ضروری می باشد. در این بین اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی به اندازه ای زیاد می باشد که تیم هژیر صنعت تصمیم گرفته است در این مقاله به این موضوع به صورت اختصاصی بپردازد و بیشتر درباره میزان اهمیت دستگاه یو پی اس در این صنعت با شما صحبت کند.

یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

باید به این موضوع اشاره کنیم که استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی این روزها یک بخش مهم و اصلی در جهت درمان به شمار می آید.

انواع دستگاه ها و تجهیزاتی که در بیمارستان ها و مراکز درمانی از آن ها استفاده می شوند از نظر هزینه بسیار گران قیمت می باشند به همین خاطر نیاز است که روش نگهداری آن ها به بهترین شکل ممکن انجام شود تا بتوان از آسیب ها و خسارت احتمالی این دستگاه ها و تجهیزات پیشگیری کرد.

خرید یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی
یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

انواع دستگاه ها و تجهیزات پزشکی

  • انواع دستگاه های سونوگرافی
  •  تجهیزات موجود در اتاقهای احیای آی سی یو و سی سی یو
  •  تجهیزات آزمایشگاهی
  • دستگاه های ام آر آی
  • سی تی اسکن
  •  تصویر برداری اشعه ایکس

تمام دستگاه ها و تجهیزاتی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم همگی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزاتی هستند که در بیمارستان ها و مراکز درمانی با کمک نیرو برق کار می کنند و نیاز به برق متناوب با کیفیت جریان ولتاژ بالا دارند.

بنابراین مجهز کردن این تجهیزات به دستگاه یو پی اس امری لازم و ضروری می باشد. چرا که در شرایط اضطراری و با قطع جریان برق این دستگاه یو پی اس است که می تواند میزان برق مورد نیاز تجهیزات پزشکی و بیمارستانی را به آسانی تامین و فراهم کند.

اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

خب، درباه میزان اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی باید بگوییم که این تجهیزات بسیار گران قیمت می باشد و هرگونه آسیب و خرابی در آن ها نیاز به صرف هزینه های بسیار زیادی دارد که در برخی موارد خرابی برطرف نشده و نیاز است که دستگاه و تجهیزات جدیدی جایگزین تجهیزات قبلی شوند.

اما با توجه به اینکه استفاده از هر یک از تجهیزات و دستگاه های پزشکی نجات دهنده جان تعدادی بیمار می باشند خراب شدن و از کار افتادن آن ها نیز می تواند جان بیماران به خطر اندازد.

اما زمانیکه این تجهیزات به دستگاه یو پی اس مجهز باشند در شرایط اضطراری می توانند مانع از خرابی و از کار افتادگی این تجهیزات شوند.

دستگاه یو پی اس می تواند برق ورودی به این وسایل را با کیفیت بالاتری تامین نماید.

تجهیزات پزشکی که نیاز به یو پی اس دارند

توان مورد نیاز ups تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

حال که با میزان اهمیت دستگاه یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی پی برده اید می خواهیم اشاره ای به توان مورد نیاز یو پی اس این تجهیزات داشته باشیم.

درباره استفاده آزمایشگاه های کوچک به دستگاه یو پی اس باید بگوییم که این سازمان ها نیازمند یو پی اس هایی هستند که بین 10 تا 25 کیلو وات انرژی برق نیاز دارند.

معمولا تمامی تجهیزات پزشکی به طور همزمان کار نمی کنند ولی به هر حال انشعاب برق تعریف شونده برای طراحی آزمایشگاه باید همین مقدار تعریف شود.

به خاطر داشته باشید که آزمایشگاه ها معمولا از برق صنعتی استفاده می کنند بنابراین نیاز است که تجهیزات آزمایشگاهی را به یو پی اس های صنعتی مجهز کنید.

فراموش نکنید که بسته به میزان دسترسی به برق مداوم شهری بهتر است که از باتری های با قابلیت ذخیره 3 تا 8 ساعت برای تجهیزات بیمارستانی و پزشکی استفاده کنید.

امروزه در بسیاری از بیمارستانها هم برق تک فاز و هم سه فاز وجود دارد.

توان مورد نیاز ups
توان مورد نیاز ups تجهیزات پزشکی و بیمارستانی
در نهایت اینکه

استفاده از دستگاه یو پی اس برای اغلب تجهیزات برقی که ما در طول زندگی شخصی و کاری خود زیاد با آن ها سر و کار داریم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

با توجه به این مسئله که اغلب تجهیزات برقی به نوعی نجات دهنده جان انسان ها می باشند بنابراین این موضوع اهمیت دارد که بدانیم چطور می توانیم این تجهیزات را به یک سیستم پشتیبان مناسب مجهز کنیم.

برای آشنایی بیشتر درباره اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می توانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت hajirsanat.com در میان بگذارید.

سوالات مربوط به اهمیت استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

[accordion title=””][accordion-item title=”هدف از یو پی اس در تجهیزات پزشکی چیست؟”]ازدستگاه یو پی اس برای محافظت بارهای بحرانی در برابر مشکلات منبع تغذیه، از جمله افزایش سن، کاهش ولتاژ، نوسانات و قطع کامل برق استفاده می شود.[/accordion-item][accordion-item title=”یو پی اس برق زیادی استفاده می کند؟”]یو پی اس نیاز به برق زیاد ندارد به این دلیل که خود این دستگاه دارای قدرت زیادی می باشد. باتری به کار رفته در دستگاه یو پی اس می تواند برای مدت زمان مشخصی میزان برق مورد نیا تجهیزات برقی شما را تامین نماید.[/accordion-item][accordion-item title=”یو پی اس برای تجهیزات پزشکی خاصی مورد استفاده قرار میگیرد؟”]خیر، دستگاه یو پی اس برای تمامی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی استفاده می شود زیرا که تمان این دستگاه ها نیاز به برق با کیفیت ولتاز بالا دارند.
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.