انواع یو پی اس

خرید یو پی اس

اگر قصد دارید برای سیستم های برقی خود مناسب ترین یو پی اس را خریداری کنید باید درباره انواع یو پی اس و نکات مهم درباره خرید یو پی اس موجود در بازار اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

خرید ups

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمانیکه مشغول  کار کردن با کامپیوتر شخصی خود هستید با مشکل قطع شدن برق مواجه شده باشید و تمام اطلاعات شما پریده باشد و یا اینکه دستگاه شما دچار آسیب دیدگی شده باشد.

حال تصور کنید که این مشکل برای شرکت های بزرگ که دارای تجهیزات الکترونیکی حساسی هستند به وجود آید.

بدون شک این شرکت ها و موسسات باید مراتب جدی تر را برای سیستم های خود در نظر داشته باشند زیرا خسارت هایی که برای آن ها به وجود می آید به مراتب بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد ما به این شرکت ها استفاده از یک منبع برق پشتیبان می باشد مانند سیستم usp که به شما در فائق آمدن بر مشکلات ناشی از قطع و نوسان برق شهر کمک خواهد کرد و در برابر قطع کلی برق محافظت می‌شوید.

تولید کننده های یو پی اس با در نظر گرفتن نیاز مشاغل به تولید انواع یو پی اس اقدام می کنند. با ما در ادامه مطلب امروز همراه باشید تا شما را با انواع ups بیشتر آشنا کنیم.

مناسب ترین یو پی اس برای کامپیوتر
خرید ups

انواع یو پی اس

دستگاه های یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشد که آن ها را از لحاظ فناری و معماری دسته بندی کرده اند که در ادامه درباره هر یک از آن ها به اختصار توضیح خواهیم داد تا در زمان خرید یو پی اس مناسب بتوانید آنچه را که برای کسب و کار شما مناسب می باشد را انتخاب کنید.

انواع یو پی اس عبارتند از:

  1. مدل آفلاین (OFFLINE)
  2. مدل آنلاین (ONLINE)
  3. انواع مدل لاین اینتر اکتیو (LINE INTERACTIVE)

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین اینگونه کار می کند که دستگاه مصرف کننده به صورت مستقیم به برق شهری متصل می شوند.

دستگاه یو پی اس آفلاین زمانی قعال می باشند که دچار قطعی برق شوید.

در چنین شرایطی دستگاه مصرف کننده از دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه تغذیه خواهد کرد و مجدد منبع برق شما نیز باز خواهد گشت و شما می توانید به کار خود به راحتی ادامه دهید.

بنابراین اگر هدف شما از خرید این دستگاه، این است که بتوانید تامین برق بی وقفه ای را برای خود به وجود آورید می توانیم بگوییم که ups مدل آفلآین یک انتخاب مناسب برای شما می باشد.

البته نکته ای که لازم است درباره این مدل از دستگاه های یو پی اس به شما بگوییم این است که مدل آفلاین کیفیت قابل قبولی برای توان خروجی ندارد و به همین خاطر است که تولید ان در حال حاضر محدود شده  است.

خرید یو پی اس آفلاین
یو پی اس آفلاین

یوپی اس مدل آنلاین (ONLINE)

مدل بعدی که می خواهیم به آن اشاره ای داشته باشیم یو پی اس آنلاین می باشد که همیشه فعال بوده و علاوه بر شارژ باتری ها توان خروجی را نیز تامین می کنند.

در این مدل از انواع یو پی اس در تمام اوقات جریان ورودی متناوب به کمک رکتیفایر به جریان مستقیم و سپس توسط اینورتر به جریان خروجی متناوب تبدیل می گردد تا به دین وسیله ورودی دستگاه های مصرف کننده توسط ولتاژ منظمی تغذیه شود و دستگاه مورد نظر بیشتر مورد محافظت قرار گیرد.

اگر شما می خواهید یک منبع تغذیه بی وقفه را که دریافت توان خروجی مناسبی را دارا می باشد تهیه کنید نوع آنلاین برای شما مناسب است.

یو پی اس آنلاین علاوه بر شارژباتری و تامین بی وقفه برق، دارای بخشی به نام اینورتر می باشد که در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می سازد.

خرید یو پی اس آنلاین
یو پی اس آنلاین

تکنولوژی لاین اینتر اکتیو

مدل سوم از انواع یو پی اس، مدل تکنولوژی لاین اینتراکتیو می باشد.

این مدل همواره روشن می باشد و تا زمانیکه ورودی در بازده معمول است به باتری شارژ می دهد.

اما در زمانیکه ولتاژ ورودی از بازده معمول خارج شود توان خروجی به مصرف کننده از باتری منبع تغذیه بی وقفه تامین خواهد شد تا به دستگاه آسیبی وارد نشود.

از این مدل بیشتر در تجهیزات شبکه ها استفاده می شود.

نکته مهمی که درباره این مدل از انواع یو پی اس باید بدانید این است که زمانیکه شما با داده های حساس سر و کار دارید و یا نمی خواهید نوسانات برق به تجهیزات گران شما آسیبی وارد آورد یو پی اس لاین اینتر اکتیو مهم ترین نقش را در تجهیزات جانبی شما دارد.

خرید ups تکنولوژی لاین اینتر اکتیو
ups تکنولوژی لاین اینتر اکتیو

نکات مهم در نگهداری و افزایش عمر ups

شما برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری از آنچه که باید از دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه خود(ups) استفاده کنید باید درباره نحوه نگداری از این دستگاه اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید

فرقی ندارد که شما از کدام یک از انواع یو پی اس برای تجهیزات و لوازم برقی خود استفاده می کنید مهم نحوه نگهداری از این دستگاه می باشد.

مهم ترین نکاتی که باید در نگهداری دستگاه یو پی اس به آن توجه داشته باشید عبارتند از:

  • دستگاهی را انتخاب کنید که از توان بالاتری برخوردار می باشد این مسئله باعث می شود یو پی اس بیشتر از آنچه که باید از توان خود استفاده نکند و در نتیجه  عمر بیشتری داشته باشد.
  • یو پی اس های آنلاین به خاطر ماهیتی که دارند فرسودگی در قطعات آن ها کمتر می باشد و در نتیجه بهترین گزینه می باشند. این نوع یو پی اس هزینه کمتری نسبت به سایر یو پی اس ها دارد.
  • با توجه به نیاز تجهیزات و دستگاه هایی که از آن ها استفاده میکنید به دنبال یو پی اس مناسب باشید
  • حتما در کاتالوگ دستگاه خریداری شده نحوه استفاده و نگهداری از آن را مطالعه کنید
  • دمای محیطی و مکان مناسبی را برای نصب یو پی اس انتخاب کنید
  • حتما به صورت دوره ای ups خود را شارژ و سرویس کنید.
انواع یو پی اس
نکات مهم نحوه نگهداری یو پی اس
در نهایت اینکه

امیدواریم با مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم توانسته باشیم به شما عزیزانی که قصد خرید انواع یو پی اس را دارید در این امر مهم کمک کرده باشیم.

شما عزیزان می توانید از طریق سایت hajirsanat.com سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با مشاوران و کارشناسان فروش ما در میان بگذارید.

سوالات مربوط به انواع یو پی اس

UPS آنلاین چگونه کار می کند؟
این دستگاه، به دلیل تبدیل پیوسته و بدون توقف ولتاژ متناوب به ولتاژ مستقیم برای شارژ باتری و تامین ولتاژ لینک dc و تبدیل ولتاژ dc به ولتاژ ac توسط اینورتر، در شرایط اضطراری بدون نیاز به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می‌کند.

منبع تغذیه بدون وقفه دارای چه اجزایی می باشد؟

سه جز اصلی تشکیل دهنده UPS شامل باتری، شارژر و مبدل است.

قیمت انواع یو پی اس با هم فرق دارد؟
شما باید با توجه به توان سیستم ها و تجهیزات برقی که از آن ها استفاده میکنید به دنبال خرید یو پی اس مناسب برای آنها باشید. بنابراین بدون شک قیمت انواع یو پی اس های موجود در بازار با توجه بهنیاز تجهیزات شما متغییر می باشد.

1 دیدگاه برای “انواع یو پی اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *