انواع یو پی اس

یو پی اس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمانیکه مشغول  کار کردن با کامپیوتر شخصی خود هستید با مشکل قطع شدن برق مواجه شده باشید و تمام اطلاعات شما پریده باشد و یا اینکه دستگاه شما دچار آسیب دیدگی شده باشد. حال تصور کنید که این مشکل برای شرکت های بزرگ که دارای تجهیزات الکترونیکی حساسی هستند به وجود آید بدون شک این شرکت ها و موسسات باید مراتب جدی تر را برای سیستم های خود در نظر داشته باشند زیرا خسارت هایی که برای آن ها به وجود می آید به مراتب بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد ما به این شرکت ها استفاده از یک منبع برق پشتیبان می باشد مانند سیستم usp که به شما در فائق آمدن بر مشکلات ناشی از قطع و نوسان برق شهر کمک خواهد کرد و در برابر قطع کلی برق محافظت می‌شوید.

تولید کننده های یو پی اس با در نظر گرفتن نیاز مشاغل به تولید انواع یو پی اس اقدام می کنند. با ما در ادامه مطلب امروز همراه باشید تا شما را با انواع یوپی اس بیشتر آشنا کنیم.

انواع یو پی اس
یو پی اس

انواع یو پی اس

دستگاه های یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشد که آن ها را از لحاظ فناری و معماری دسته بندی کرده اند که در ادامه درباره هر یک از آن ها به اختصار توضیح خواهیم داد تا در زمان خرید یو پی اس مناسب بتوانید آنچه را که برای کسب و کار شما مناسب می باشد را انتخاب کنید.

انواع یو پی اس عبارتند از:

  • مدل آفلاین (OFFLINE)
  • مدل آنلاین (ONLINE)
  • انواع مدل لاین اینتر اکتیو (LINE INTERACTIVE)

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین اینگونه کار می کند که دستگاه مصرف کننده به صورت مستقیم به یرق شهری متصل می شوند. دستگاه یو پی اس آفلاین زمانی قعال می باشند که دچار قطعی برق شوید. در چنین شرایطی دستگاه مصرف کننده از یو پی اس تغذیه خواهد کرد و مجدد منبع برق شما نیز باز خواهد گشت و شما می توانید به کار خود به راحتی ادامه دهید. بنابراین اگر هدف شما از خرید یو پی اس این است که بتوانید تامین برق بی وقفه ای را برای خود به وجود آورید می توانیم بگوییم که یو پی اس مدل آفلین یک انتخاب مناسب برای شما می باشد.

البته نکته ای که لازم است درباره این مدل از دستگاه های یو پی اس به شما بگوییم این است که مدل آفلاین کیفیت قابل قبولی برای توان خروجی ندارد و به همین خاطر است که تولید ان در حال حاضر محدود شده  است.

یوپی اس مدل آنلاین (ONLINE)

مدل بعدی که می خواهیم به آن اشاره ای داشته باشیم یو پی اس آنلاین می باشد که همیشه فعال بوده و علاوه بر شارژ باتری ها توان خروجی را نیز تامین می کنند.

در این مدل از انواع یو پی اس در تمام اوقات جریان ورودی متناوب به کمک رکتیفایر به جریان مستقیم و سپس توسط اینورتر به جریان خروجی متناوب تبدیل می گردد تا به دین وسیله ورودی دستگاه های مصرف کننده توسط ولتاژ منظمی تغذیه شود و دستگاه مورد نظر بیشتر مورد محافظت قرار گیرد.

اگر شما می خواهید یک منبع تغذیه بی وقفه را که دریافت توان خروجی مناسبی را دارا می باشد تهیه کنید نوع آنلاین دستگاه های یو پی اس برای شما مناسب است.

یو پی اس آنلاین علاوه بر شارژباتری و تامین بی وقفه برق، دارای بخشی به نام اینورتر می باشد که در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می سازد

انواع یو پی اس
باتری یو پی اس

تکنولوژی لاین اینتر اکتیو

مدل سوم از انواع یو پی اس، مدل تکنولوژی لاین اینتراکتیو می باشد. این مدل از یو پی اس همواره روشن می باشد و تا زمانیکه ورودی در بازده معمول است به باتری شارژ می دهد. اما در زمانیکه ولتاژ ورودی از بازده معمول خارج شود توان خروجی به مصرف کننده از باتری منبع تغذیه بی وقفه تامین خواهد شدتا به دستگاه آسیبی وارد نشود. از این مدل بیشتر در تجهیزات شبکه ها استفاده می شود.

نکته مهمی که درباره این مدل از انواع یو پی اس باید بدانید این است که زمانیکه شما با داده های حساس سر و کار دارید و یا نمی خواهید نوسانات برق به تجهیزات گران شما آسیبی وارد آورد یو پی اس لاین اینتر اکتیو مهم ترین نقش را در تجهیزات جانبی شما دارد.

۱ دیدگاه برای “انواع یو پی اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

× کمک می خواهید؟