انواع مختلف UPS

در هنگام افزایش برق و خرابی، دستگاه های منبع تغذیه بدون وقفه (یو پی اس) سیستم های رایانه ای و تجهیزات IT را ایمن و عملی نگه می دارند. منبع تغذیه بدون وقفه هنگامی که جریان برق به یک ولتاژ ناکافی برسد یا اگر متوقف شود افت می کند و نیاز به پشتیبان گیری از باتری دارد. منبع برق بدون وقفه برای محیط بحرانی ماموریت بسیار مهم است. بسته به اندازه و فناوری واحد UPS، قدرت تهیه پشتیبان برای مدت زمانی خاص تأمین می شود تا زمانی که ژنراتورها فعال شوند یا اجزای شبکه به درستی خاموش شوند. هنگامی که برق به اندازه کافی جریان یابد، رایانه ها و لوازم جانبی در برابر صدمه محافظت می شوند. واحد یو پی اس می تواند به محافظت مؤثر از یک دستگاه واحد یا کل مرکز داده کمک کند.

خرید یو پی اس مناسب
دستگاه یو پی اس

انواع مختلف UPS چیست؟

سه نوع منبع اصلی برق اضطراری، سیستم های UPS برای قرار دادن طیف کاملی از برنامه ها در دسترس هستند. آنها نیازهای سازمانی و مصرف کننده را برآورده می کنند. یک یو پی اس آماده به کار یک واحد آفلاین است که می تواند یک خرابی الکتریکی را تشخیص داده و به طور خودکار به باتری سوئیچ کند. دو دسته دیگر دستگاه های Line Interactive و Online هستند که گزینه گران قیمت آنلاین آن است. هر نوع یو پی اس در صورت عدم دسترسی دستگاه ، دستگاه های شبکه را عملیاتی می کند.

سوالات مربوط به انواع مختلف UPS

چرا به یو پی اس نیاز داریم؟

قطعی شدن حتی کوتاه مدت برق میتواند برای تجهیزات و دستگاه های شما که با کمک برق کر می کنند همچون کامپیوتر مشکل ساز خواهد شد و عدم وجود برق صاف و وجود نوسانات در ولتاژ برق به تنهایی نیز باعث بروز مشکل فراوان می شود به همین دلیل نیاز ست که دستگاه ها و تجهیزات خود را به یک واحد تامین کننده برق بدون وقفه که همان یو پی اس می باشد مجهز کنید تا در این ظرایط بتواند میزن برق مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزت شما را تامین نماید.

قبل از خرید و نصب یو پی اس چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

قابل حمل بودن یو پی اس، شرایط محیطی نصب یو پی اس، ظرفیت تحمل وزن مجموع بتریو دستگه، دما، رطوبت، شرایط جوی نامناسب و رعایت فاصله جانبی از موارد مهمی هستند که باید قبل از نصب کردن یو پی اس به آن ها توجه داشته باشید.

یو پی اس مناسب برای مصارف خانگی کدام نوع یو پی اس می باشد؟

همانطور که می دانید یو پی اس های موجود در بازار به سه دسته: یو پی اس آنلاین، یو پی س آفلاین و یو پی اس Line interactive تقسیم بندی شده اند از این میان مناسب ترین یو پی اس بری تجهیزات و دستگاههای خانگی یو پی اس آفلاین می باشد.

انواع مختلف ups
یو پی اس آماده به کار

UPS آماده به کار  یا یو پی اس آفلاین

یو پی اس اصلی آماده به کار منبع تغذیه ناپذیری است که در مدت قطع برق، قدرت کوتاه مدت و باتری را تأمین می کند. با این دسته از یو پی اس ها، سخت افزار تحت شرایط عادی از طریق اتصال مستقیم AC ، انرژی را دریافت می کند. واحد آماده به کار و اینورتر آن تا زمانی که به قدرت تهیه نسخه پشتیبان احتیاج داشته باشند در حالت آماده باش قرار دارند. بسته به مدل، یک دستگاه UPS آماده به کار نیز می تواند از داده ها و تجهیزات حساس از موج، سنبله و غوطه وری محافظت کند. دستگاه های جمع و جور برای محافظت از شبکه خانگی در دسترس هستند. یک یو پی اس آماده به کار معمولاً برای محافظت از رایانه ها، مودم ها، تجهیزات VoIP و سایر سخت افزارها استفاده می شود. این دسته از یو پی اس ها ارزان ترین قیمت از سه نوع UPS است.

UPS های آفلاین یکی از انواع مختلف ups می باشد که  قدرت اصلی خانه و محل کار را فراهم می کند. یو پی اس آماده به کار همچنین ممکن است به UPS آفلاین گفته شود، اصطلاحی که آن را از UPS کاملاً بدون وقفه، آنلاین متمایز می کند. اگرچه در طراحی اساسی، یک منبع برق بدون وقفه به صورت آفلاین برنامه های زمانی پشتیبان را برای محیط های خانگی و حرفه ای کم خواستار ارائه می دهد.

پشتیبان گیری یو پی اس

قدرت تهیه پشتیبان باتری با دستگاه پشتیبان گیری UPS آغاز می شود ، همچنین به آن یک UPS آماده به کار گفته می شود. به دنبال خاموشی، یو پی اس پشتیبان تهیه می کند قدرت برای مدت زمان کوتاه. با شناسایی تلفات، سوئیچ انتقال فرآیندهای پشتیبان را آغاز می کند. زمان جابجایی بعد از شکست در میلی ثانیه اتفاق می افتد و زمان پاسخ در واحد UPS آماده به کار متفاوت است. زمان جابجایی آنی نیست اما نباید به طور عادی جریان برق را به تجهیزات متوقف کند. در صورت قطع طولانی، باتری پشتیبان باتری UPS امکان خاموش کردن ایمن را فراهم می کند ، بنابراین از تجهیزات و داده ها محافظت می شود.

خرد یو پی اس آنلاین
یو پی اس آنلاین

UPS آنلاین چیست؟

یو پی اس On-line نوعی منبع تغذیه بدون وقفه است که از یک تکنولوژی تبدیل مضاعف یا دلتا بهره می برد. با تبدیل مضاعف، تجهیزات شبکه مستقیماً از پریز برق جریان نمی یابند. درعوض، برق AC به یکسو کننده سفر می کند. جایی که به نیروی DC تبدیل می شود. بعد، به باتری سفر می کند و سپس اینورتر. پس از وارونگی به AC ، نیرو به تجهیزات تحویل داده می شود. با استفاده از این فرایند دستگاه UPS آنلاین، تجهیزات محاسباتی قدرت مرتباً تمیز را دریافت می کنند. با تبدیل دلتا، مقدار مشخصی از انرژی برای اجرای مستقیم کامپیوترها، روترها و سایر تجهیزات ارسال می شود. این یک سیستم UPS آنلاین کارآمد با انرژی ایجاد می کند که برخی از نیروها مراحل پردازش را رد می کنند.

کاربرد سیستم UPS آنلاین

اگر یک خرابی الکتریکی رخ دهد، یک سیستم UPS آنلاین جریان ثابت برای محافظت از تجهیزات شبکه را حفظ می کند. به محض نوسان یا خرابی، یکسو کننده درون یو پی اس به طور خودکار دور می شود و تا زمانی که ترمیم شود، از باتری منبع تغذیه می شود. صحت آنلاین یو پی اس بی سیم است. به همین دلیل است که سیستمهای UPS آنلاین بیش از واحدهای موجود در دسته یو پی اس های آفلاین یا خطی هستند.

خرید یو پی اس Line interactive
یو پی اس Line interactive

فناوری تبدیل UPS دوگانه

تجهیزات حساس را می توان با فناوری یو پی اس با دو بار تبدیل محافظت کرد. واحدهای یو پی اس به صورت آنلاین برای طیف گسترده ای از کاربران در دسترس هستند. با پردازش های یو پی اس با دو بار تبدیل، سرورهای شبکه، مراکز داده و دامنه کامل محیط ها قابل محافظت هستند و در انتقال به باتری زمان انتقال وجود ندارد. سیستم های UPS هوشمند آنلاین برای پشتیبانی از بارهای خواستار و زمان اجرا در دسترس هستند. واحدهای UPS با دو برابر تبدیل مقرون به صرفه تر در دسترس دفاتر کوچکتر است. به طور معمول، هرچه واحد بزرگتر باشد تجهیزات طولانی تری نیز قابل اجرا هستند.

UPS-Line-interactive چیست؟

یو پی اس با تعامل Line یکی از انواع منبع برق اضطراری است که می تواند ولتاژ را به طور خودکار تنظیم کند. فن آوری تعاملی خط به شرایط ولتاژ بالا و پایین پاسخ می دهد. واحدها همچنین در هنگام خاموشی بدون تخلیه باتری سیستم ها را پشتیبانی می کنند. منبع برق با داشتن یک یو پی اس تعاملی خط، اولین خط قدرت است. با این حال، یک فناوری اینورتر یا مبدل اجازه می دهد تا باتری این واحد در طی کارهای عادی شارژ شود. در طول خاموشی این منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برای تحویل دستگاه، انرژی باتری را به جریان AC تبدیل می کند

سیستم های UPS تعاملی خطی برای برنامه های IT

در رده محصولات محافظت از برق ، سیستم های یو پی اس تعاملی خطی از تجهیزات حساس در هنگام خاموشی محافظت می کنند. واحدهای موجود در طبقه بندی یو پی اس تعاملی خط نسبت به مدل های آماده به کار گران تر هستند اما از یک واحد یو پی اس بر روی خط مقرون به صرفه تر هستند. یو پی اس تعاملی خطی عملکرد را در مواقع ولتاژ کم و خرابی برق کوتاه مدت حفظ می کند. در صورت پیش بینی قطع برق، باتری آن اجازه می دهد تا دستگاه ها با خیال راحت خاموش شوند. برخی از واحدهای تعاملی زنده همچنین ویژگی های فیلتر را ارائه می دهند.

مراحل پشتیبان گیری یو پی اس
پشتیبان گیری یو پی اس

تفاوت بین UPS در مقابل Line-Interactive UPS

قبل از خرید یک واحد محافظت از برق، ممکن است بخواهید براساس تکنولوژی یو پی اس متقابل خط با یکدیگر مقایسه کنید. یک یو پی اس تعاملی با خط، یک ترانسفورماتور خودکار را به طرح آماده به کار اصلی اضافه می کند. این قابلیت را دارد که توان خروجی ولتاژ را افزایش یا کاهش دهد. این ترانسفورماتور به تغییرات در توان AC پاسخ می دهد و می تواند به طور خودکار مسائل را تنظیم کند. در مقایسه  مدل های UPS آنلاین به صورت همزمان از یک اینورتر برای انتقال تمام یا برخی از قدرت استفاده می کنند. این بدان معناست که یک یو پی اس آنلاین با مدت زمان انتقال صفر می تواند با اصطلاح “بدون وقفه” زندگی کند. به یو پی اس تعاملی یک میلی ثانیه طول می کشد تا هنگام خرابی به حالت پشتیبان باتری تبدیل شود.

جمع بندی

سیستم های قابل اعتماد مدیریت برق این اطمینان  را حاصل می کنند که هیچگاه برق با تجهیزات با ارزش قطع نمی شود. هنگام خرید یو پی اس، امتیاز ولت آمپر (VA) دستگاه باید با کل بار که باید محافظت شود سازگار باشد. این بار شامل کلیه تجهیزات و لوازم جانبی شبکه خواهد بود. یک سیستم یو پی اس پیشرفته آنلاین از فناوری تبدیل مضاعف برای مدیریت نیرو استفاده می کند. این نیرو به طور مداوم حتی در هنگام خاموشی برای سیستمهای درجه سرور و مرکز داده فراهم می کند.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

بُرد یو پی اس

بُرد یو پی اس در صورتیکه دچار خرابی شود حتما باید توسط متخصص و کارشناس در این زمینه تعمیر شود چرا که در غیر این صورت ممکن است به طور کل از بین رفته و دیگر قابل استفاده نباشد.

ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...