انواع باتری یو پی اس

مسئله بسیار مهم برای خرید یو پی اس توجه به نوع باتری است که در آن ها به کار گرفته شده است. عمری باتری هایی که برای یو پی اس از آن ها استفاده می شود از نوع باتری های ثانویه می باشد که قابلیت شارژ مجدد را دارا می باشند.

برای انتخاب باتری یو پی اس آن چه که باید در نظر داشته باشید این است که چه نوع باتری برای یو پی اس انتخابی شما مناسب می باشد و اینکه آمپر ساعت باتری که انتخاب کرده اید می تواند آنچه که مورد نیاز شما می باشد را تامین کرده و نیز شما را پاسخگو باشد؟

امروز در هژیر صنعت می خواهیم شما را بیشتر با انواع باتری یو پی اس آشنا کنیم. تا بهتر بتوانید در زمان خرید یو پی اس آنچه که می خواهید را انتخاب کنید.

آنچه که باید درباره باتری مناسب با کسب و کار خود دانید

  • دما و رطوبت محیطی که باتری در آن قرار میگیرد
  • میزان ضریب اطمینان محیطی که باتری در آنجا قرار دارد
  • بررسی اینکه محیط قرار گیری باتری انفجار پذیر می باشد یا نه
  • مدت زمان شارژ و دشارژ باتری
  • جریان شارژ و دشارژ باتری
  • نوع منبعی که برای شارژ باتری وجود دارد
  • محدودیت های فیزیکی باتری( وزن، ابعاد و…)
  • قیمت و ظریب اطمینان باتری
  • گارانتی باتری و خمات پس از فروش آن
نکات مهم برای انتخاب انواع باتری یو پی اس
باتری یو پی اس

آمپر ساعت باتری چه میزان باید در نظر گرفته شود؟

با توجه به مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کردیم بدون شک کمی متوجه این موضوع شده اید که برای خرید انواع باتری یو پی اس باید به چه مواردی دقت داشته باشید.

اما یک مسئله مهم دیگر هم که باید در نظر داشته باشید بررسی و محاسبه فنی یو پی اس و باتری آن می باشد که باید توسط افراد متخصص انجام شود. شرکت هژیر صنعت با کادر فنی و دوره دیده ای که در اختیار دارد تونسته است راهی برای جلوگیری از سردرگمی مشتریان خود پیدا کند و به آن ها کمک کند تا راحت تر بتوانند باتری و یو پی اس مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

[accordion title=” سوالات مربوط به انواع باتری یو پی اس”]

[accordion-item title=”باتری تحمل هر جریانی را حتی برای زمانهای کم دارد؟”]

مسئله ی که باید بدانیداین است که جریان مورد استفاده از باتری باید بر مبنای جدول سازنده باتری مورد محاسبه قرار بگیرد. در بیشتر موارد در باتریهای ساکن این جریان بیش از دو برابر ظرفیت نامی باتری نمی باشد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=” امکان اتصال سیم نول ورودی به خروجی یک یو پی اس وجود دارد؟”]

این موضوع بستگی به طراحی و نوع تکنولوژی داخلی یو پی اس دارد اما پیشنهاد ما این است که این کار صورت نگیرد بهتر است اما در طراحی داخلی سیستم یو پی اس سیم های نول ورودی و خروجی به طور خودکار به هم متصل می شوند. اگر شما این اتصال بیرونی را انجام دهید باعث سوختن سیستم شما نخواهد شد و فقط فیلترهای ورودی و خروجی آنها را از مدار خارج مینماید.
[/accordion-item]

[/accordion]

باتری یو پی اس

یکی از بخش های اصلی تشکیل دهنده یو پی اس که دارای اهمیت بسیار زیادی هم می باشد باتری یو پی اس است. انتخاب درست و مناسب باتری یو پی اس نقش بسیار مهمی در کیفیت و بهره وری عملکرد یو پی اس دارد و تاثیر بسیار زیادی روی آن می گذارد.

باتری های یو پی اس با توجه به تکنولوزی و ساختی که دارند و با توجه به نیاز شما بکار گرفته می شوند و دارای تنوع زیادی هستند.

باتری سیلد اسید برای یو پی اس دارای انواع مختلفی است
باتری سیلد اسید

انواع باتری یو پی اس

باتری هایی که از آن ها برای سیستم یو پی اس استفاده می شود  در دو نوع باتری های سیلد اسید و باتری نیکل کادمیوم هستند که در ادامه درباره آن ها بیشتر توضیح داده ایم.

باتری سیلد اسید

اولین مدل از انواع باتری یو پی اس که می خواهیم به شما معرفی کنیم باتری سیلد اسید می باشد که خود دارای دو دسته اصلی می باشند. باتری های لید اسید یا ( باتری های تر) و باتری های خشک.

دسته اول که همان باتری های لید اسید می باشند به دلیل نیاز به نگهداری و کنترل دوره ای برای یو پی اس هایی که دارای توان پایین تری می باشند استفاده می شوند و در نقطه مقابل آن ها از باتری های خشک برای نگهداری طولانی مدت یو پی اس استفاده می شود

به باتری های سیلد اسید به اختصار باتری های VRLA  نیز گفته می شود. این باتری ها به گونه ای طرحی و ساخته شده اند که به آب اسید داخل باتری دسترسی نداشته و به همین خاطر نیاز به نگهداری در طول دوره بهره برداری ندارند.

از یو پی اس های سیلد اسید بیشتر در صنعت و سازمان های اداری استفاده می شود چرا که این باتری ها در مقابل تغییرات دما و دمای بالاتر از معمول مقاومتر و طول عمر بیشتری دارند.

انتخاب باتری منسب برای یو پی اس
باتری نیل کادمیوم

باتری نیل کادمیوم

نوع دیگر از باتری هایی که از آن ها در سیستم یو پی اس استفاده می شود باتری نیل کادمیوم است. این باتری نسبت به باتری سیلد است از تکنولوژی پیشرفته تری ساخته شده است.

باتری نیل کادمیوم از قرار گرفتن فلز نیکل و مایع بازی الکترولیت پتاسيوم ایجاد میشود که حداکثر ولتاژ هر سلول در حدود 1.2 ولت می باشد که برای  ساخت یک باتری 12 ولت نیاز به سری کردن 10 سلول دارد.

طول عمری که باتری نیل کادمیوم دارد بسته به نوع اسیدی، وزن پایین، مقاومت بیشتر و تغییرات دمایی وابسته می باشد. این باتری دارای ویژگی شارژ با سرعت بالا می باشد و به همین خاطر است که طرفداران زیادی دارد.

در باتری های نیل کادمیوم یو پی اس شما می توانید در کوتاهترین زمان ممکن آن را شارژ کامل کرده و استفاده کنید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

 

 

باتری یو پی س سیلد اسید

 

باتری یو پی اس ژل اسید

 

باتری First power

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب

نصب یو پی اس

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "نحوه کار یو پی اس چگونه است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "یک UPS در حالت آماده به ...
ادامه مطلب

ساختار داخلی UPS

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "اجزای UPS چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "چهار منبع اصلی در سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) ...