انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی


استابلایزرها برای محافظت از ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی در برابر نوسانات ولتاژ استفاده می شود. این اطمینان می دهد که آنها همیشه در ولتاژ ثابت کار می کنند و کیفیت برق ورودی را حفظ می کنند. استفاده از این نوع دستگاه ها بسیار ساده و آسان است. دستکاه های استابلایزر دارای انوع مختلفی می باشند که ما در این مقاله از سری مقالات هژیر صنعت قصد داریم که شما را با انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی بیشتر آشنا کنیم.

انواع استابلایزر

نوساناتی که به دلیل تغییرات ناگهانی بار رخ می دهد، طول عمر قطعات الکترونیکی را کاهش می دهند. بنابراین برای محافظت از آنها در برابر خرابی ها، از استابلایزر کمک می گیریم. استابلایزر یک ولتاژ ثابت را برای بار فراهم می کند که برای کاربردهای دستگاه مورد نیاز است. در اینجا ما درباره چند نوع مختلف استابلایزر صحبت خواهیم کرد.

  1. استابلایزر سرو موتور
  2. استابلایزر استاتیک
  3. استابلایزر های رله
  4. استابلایزر  AC چرخش سیم پیچ
  5. استابلایزر الکترومکانیکی
  6. استابلایزر ولتاژ ثابت
  7. استابلایزر DC
  8. استابلایزر بدون چشمک
کاربرد انوع استابلایزر
خرید انواع استابلایزر

استابلایزر سرو موتور

از این نوع استابلایزر بیشتر در صنعت استفاده می شود. از یک طرف، آنها بسیار دقیق و بسیار قوی هستند که آنها را برای طیف گسترده ای از  مصرف  کننده  ایده آل می کند. انواع مختلفی از استابلایزر  سرو موتور برای توان های مصرفی مختلف  وجود دارد.

استابلایزر استاتیک

یکی دیگر از انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی که می خواهیم به شما معرفی کنیم استابلایزر استاتیک می باشد. اینها نیز دستگاه های بسیار دقیقی هستند که همچنین با سرعت واکنش در برابر نوسانات ولتاژ مشخص می شوند. همچنین به صورت مدل های تک فاز یا سه فاز در دسترس هستند.

استابلایزر های رله

این تکنولوژِ  مخصوصاً برای استفاده مختلف  ساخته شده است. آنها در صورت عدم نیاز به دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرند ، اما ولتاژ باید همیشه در حد معینی  می باشد. علاوه بر این ، این نوع استابلایزرها نیز مقرون به صرفه ترین گزینه هستند که در زمان خرید استابلایزر می توانید روی آن ها حساب کنید.

خرید استابلایزر استاتیک
استابلایزر استاتیک

استابلایزر  AC چرخش سیم پیچ

یکی سیم پیچ ثابت و دیگری سیم پیچ متحرک. در اینجا ولتاژ ثابت با  سیم پیچ متحرک  ولتاژ  رامتعادل سازی  می کنند . ولتاژ سیم پیچ ثانویه را می توان با چرخش سیم پیچ در یک جهت یا جهت دیگر از موقعیت مرکز کاهش یا افزایش داد. یک مکانیزم سروو می تواند از موقعیت سیم پیچ متحرک برای افزایش یا کاهش ولتاژ استفاده کند. با این اصل چرخش سیم پیچ، می توان از آن به عنوان تنظیم کننده ولتاژ استفاده کرد.

استابلایزر الکترومکانیکی

استابلایزرهای الکترومکانیکی برای تنظیم ولتاژ در خطوط توزیع برق AC استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده های ولتاژ یا مبدل های ترانسی نامیده می شوند. برای تنظیم کلید بر روی سر سیم پیچ ترانس مناسب از ترانسفورماتور  تنظیم می کنند ولتاژرا تثبیت می کند

استابلایزر ولتاژ ثابت

در رگولاتورهای ولتاژ ثابت  یک سیم پیچ جبران کننده به سمت اصلی ترانسفورماتور متصل می شود. این تنظیم کننده ولتاژ از مدار مخزن متشکل از خازن برای تولید تقریباً ثابت ولتاژ خروجی متوسط ​​با جریان ورودی متفاوت و سیم پیچ تشدید کننده ولتاژ بالا استفاده می کند. با اشباع مغناطیسی، مدار اطراف ثانویه برای تنظیم ولتاژ استفاده می شود. به دلیل کمبود اجزای فعال ، می توان از استابلایزرهایی هایی استفاده کرد که به اشباع حلقه  مدار مخزن برای جذب تغییرات ولتاژ ورودی متکی هستند.

خرید استابلایزر الکترومکانیکی
استابلایزر الکترومکانیکی

استابلایزر DC

استابلایزرهای سری یا شنت به طور مکرر برای تنظیم ولتاژ منبع تغذیه DC استفاده می شوند. ولتاژ مرجع با استفاده از یک تنظیم کننده شنت مانند تنظیم کننده زنر  ولتاژ اعمال می شود. این دستگاه های تثبیت کننده ولتاژ با ولتاژ مشخص هدایت را شروع می کنند و حداکثر جریان را برای نگه داشتن ولتاژ ثابت و  مشخص هدایت می کنند. جریان اضافی اغلب با استفاده از یک مقاومت کم برای اتلاف انرژی به زمین هدایت می شود. خروجی تنظیم کننده شنت فقط برای تأمین ولتاژ مرجع استاندارد به دستگاه الکترونیکی موسوم به رگلاتور استفاده می شود

استابلایزر خودکار

این نوع از استابلایزرها در مجموعه های که سیستمهای حساس دارند وسرعت تنظیم ولتاز موثر می باشد بدون هیچ گونه قطع وزمانی ولتاژ مناسب را ارایه می دهد

مزایای استفاده از انوع استابلایزر

انواع استابلایزرهایی که در متن بالا درباره آن ها صحبت کردیم همگی دارای سرعت پاسخ استاندارد با تغییرات تا 90 ولت در ثانیه هستند. بسته به نیاز شما می توانید به دستگاهی متوسل شوید که سرعت واکنش حتی بیشتر دارند مانند استابلایزرهای بدون چشمک .همانطور که قبلا ذکر شد ، استفاده از انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی آسان می باشد . بعلاوه ، دقت ولتاژ خروجی برای همه دستگاهها از 1٪ بهتر است.

نمونه هایی از کاربردها برای انواع استابلایزرها

همانطور که می دانید استابلایزرها برای تنظیم و تثبیت ولتاژ تولید شده به تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند. برخی از مناطق نصب شده این نوع سیستم های الکتریکی ممکن است در بیمارستان ها، ماشین آلات صنعتی  تجهیزات رایانه ای، تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیزات انتقال رادیو و تلویزیون باشد.

انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی
کاربرد انوع استابلایزر

جمع بندی

درباره دستگاه استابلایزر، انواع استابلایزر  و مزیت های آن ها و همچنین کاربردشان در این مقاله صحبت کرده ایم. بنابراین، اگر از تجهیزات تنظیم کننده ولتاژ تغذیه استفاده می کنید می توانید با ما در هژیر صنعت تماس بگیرید تا با تیم متخصص ما کار کنید تا ببینید کدام یک از انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی شما مناسب تر می باشند.

سوالات مربوط به انواع استابلایزر برای کار با تجهیزات الکتریکی

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه استابلایزر مناسبی را انتخاب کنیم؟”]برای انتخاب و خرید استابلایزر مناسب نیاز است که حداکثر توان – “230 x حداکثر جریان نامی” را از تمام تجهیزاتی که قرار است به استابلایزر متصل شوند ضرب کنید. برای رسیدن به درجه تثبیت کننده ، 20-25٪ حاشیه ایمنی اضافه کنید. اگر قصد دارید بعداً دستگاه های بیشتری اضافه کنید ، می توانید بافر را برای آنها نگه دارید.[/accordion-item][accordion-item title=”نقش استابلایزرها در صنعت بستنی سازی چیست؟”] اهداف اصلی استفاده از استابلایزر ها در صنعت بستنی سازی تولید صافی در بدن و بافت، عقب انداختن یا کاهش رشد بلورهای یخ و لاکتوز در حین ذخیره سازی و ایجاد یکنواختی محصول و مقاومت در برابر ذوب شدن است. .[/accordion-item][accordion-item title=”آیا اینورتر به عنوان استابلایزر کار می کند؟”]بله. اگرچه بسیاری از پاسخ ها در اینجا نشان می دهند که استابلایزر ها و اینورترها دو محصول متفاوت برای دو منظور متفاوت هستند ، اینورتر “آنلاین” می تواند بار AC را تأمین کند ، که استابلایزر نیز انجام می دهد. بنابراین اگر این تجهیزات حساس باشد و به ولتاژ متناوب AC نیاز داشته باشد ، اینورتر می تواند آن را تأمین کند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.