انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ

خرید انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ

همیشه برای اینکه بتوانید از تجهیزات و لوازم برقی که در منزل و محل کارتان از آن ها استفاده می کنید بخوبی محافظت کنید نیاز به یک سیستم پشتیبان دارید. امروز با هژیر صنعت همراه شوید تا شما را با انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ بیشتر آشنا کند.

بخاطر شرایط اقتصادی که وجود دارد و مشکلات برقی، مدام شاهد قطعی برق می باشیم و این مسئله باعث آسیب دیدن تجهیزات برقی شده است.

بنابراین مجهز کردن سیستم های برقی به یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ( استابلایزر) یا یو پی اس می تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند.

استابلایزر برق چیست؟

در تعریف ساده از استابلایزر برق باید بگوییم که یک دستگاه الکترونیکی است که به کمک آن می توان ولتاژ ورودی مورد نیاز تجهیزات برقی رل تنظبم کرده تا با راندمان بالاتری به کار خود بپزدارند.

طریقه استفاده از استابلایزر برق

کار با این سیستم چندان سخت و دشوار نمی باشد. نصب این دستگاه ها به این صورت است که آن ها را سر راه تجهیزات حساس نصب کرده و ولتاژ وردی آن ها کاهش یا افزایش می دهیم.

این کار باعث می شود تا دستگاه ها و تجهیزات برقی شما با یک ولتاژ مناسب به کار خود ادامه دهند.

استفاده از استابلایزر
طریقه استفاده از استابلایزر

تفاوت استابلایزر و محافظ برق

برای اینکه بهتر و راحتر با انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ آشنا شوید ما سعی کردیم تا در ابتدای مقاله امروز به اختصار برایتان شرح دهیم که استابلایزر برق چیست؟ به چه صورت مورد استفاده می باشد.

حال ممکن است این سوال برای شما دوستان عزیز به وجود آید که این استابلایزر برق چه تفاوتی با محافظ برق دارد و یا اینکه اصلا تفاوتی بین این دو وجود دارد یا خیر؟!

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تقاوتی که میان استابلایزر و محافظ برق وجود دارد بسیار زیاد می باشد اما مهم ترین تفاوت این دو در تنظیم کردن برق می باشد.

یعنی اینکه کار استابلایزر این است که ولتاژ برق را تنطیم کند در صورتیکه محافظ ولتاژ برق را قطع و دستگاه را خاموش می کند.

انواع استابلایزر

دستگاه های استابلایزر که از آن ها برای ثابت نگه داشتن ولتاژ برق تجهیزات برقی استفاده می شود به سه دسته زیر تقسیم می شوند که درباره هز یک از آن ها به اختصار توضیحاتی را شرح داده ایم.

  • ترانس اتوماتیک رله ای
  • استابلایزر سروو موتوری
  • استابلایزر الکترونیکی هوشمند

ترانس اتوماتیک رله ای

اولین نوع از انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ، ترانس های اتوماتیک رله ای می باشد. این مدل از استابلایزرها به کمک تعدادی رله ورودی تعین شده را نگه می دارند تا تجهیزات متصل به آن ها با ولتاژ نامناسب کار نکنند.

عمر این نوع از دستگاه های تثبیت کننده ولتاژ نسبت به مدل های سروو موتوری بیشتر می باشد و برای مصارف خانگی نیز گزینه مناسبی هستند.

خرید استابلایزر
تفاوت استابلایزر و محافظ برق

استابلایزر سروو موتوری

اما درباره استابلایزر سروو موتوری باید بگوییم برای تنظیم ولتاژ از یک زغال که روی یک صفحه در حال حرکت است استفاده میکند. شاید به همین خاطر است که دارای قدرت تنظیم دقیق تری می باشند.

اما استفاده از این نوع استابلایزرها یک مشکل بزرگ دارد. به خاطر استهلاک بالای زغال نیاز به تعمیرات دوره ای و رسیدگی یبیشتر دارند.

استابلایزر الکترونیکی هوشمند

این مدل از استابلایزرها نه تنها مشکل و عیب های استابلایزرهای قبلی را ندارند بلکه دارای حُسن نیز می باشند.

استابلایزرهای الکترونیکی هوشمند از جمله نسل های جدید دستگاه تثبیت کننده ولتاز می باشند که با تنظیم دقیق ولتاژ روی عدد تعیین شده و عدم استفاده از ذغال یا رله به عنوان تثبیت کننده ولتاژ، نه تنها استهلاک را به حداقل نزدیک کرده بلکه دقت را به بیشترین میزان ممکن در میان انواع استابلایزرهای موجود رسانده است.

مزایای استفاده از استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون دستگاه یو پی اس که برق مورد نیاز تجهیزات و سیستم های برقی را در شرایط اضطراری تامین می نمایند دارای یک سری مزایا و معایب می باشند.

آگاهی از این مزیت ها و معایب به شما در خرید انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ کمک زیادی خواهند کرد.

از جمله مزایایی که استابلایزرها دارا می باشند عبارتند از:

  • تثبیت کننده نوسانات برق شهری
  • محافظت در برابر رعد و برق
  • محافظت از افت یا افزایش شدید ولتاز
  • محافظت در برابر اتثال کئتا تجهیزات برقی
  • افزایش راندمان دستگاهه
  • کاهش مصرف برق
انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ
مزایای استفاده از استابلایزر
در نهایت اینکه

امید است با توجه به مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم توانسته باشیم به شما دوستان همیشه همراه هژیر صنعت کمک کرده باشید تا در انتخاب و خرید انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ تصمیم درستی بگیرید.

به خاطر داشته باشید که استابلایزرها و یو پی اس از جمله سیستم هایی هستند که در این روزها می توانند به شما کمک زیادی کنند تا تجهیزات برقی که در منزل و محل کارتان از آن ها استفاده می کنید در زمان فطعی ناگهانی برق دچار مشکلات زیادی نشوند.

مجهز کردن سیستم ها و تجهیزات حساس به این دو دستگاه می تواند در هزینه های جانبی و ناگهانی شما صرفه جویی کرده و سیستم های شما را در برابر نوسانات برقی ایمن کنند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com در این زمینه بیشتر راهنمای شما خواهند بود.

سوالات مربوط به انواع استابلایزر های برق و ترانس تثبیت ولتاژ

آیا از استابلایزر در داروخانه ها هم استفاده می شود؟
بله، از استابلایزها در داروخانه برای کمک به ماده فعال دارویی (API) برای حفظ خواص مطلوب محصول تا زمان مصرف توسط بیمار استفاده می شود.
استابلایزرها از نظر کاربردی به چند دسته تقسسیم می شوند؟
دستگاه های استابلایزر و تثبیت کننده ولتاژ از نظر کاربردی به سه دسته استابلایزر کاربردی از حیث توان، استابلایزر کاربردی از حیث تکنولوژی تقسیم بندی می شوند.
استابلایزرهای تکفاز برای چه مکان هایی بیشتر استفاده می شوند؟
استابلایزرهای تکفاز عموما در مصارف خانگی یا ویلا و با توان پایین تر برای عبور مجموع جریان کمتری استفاده میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *