انتخاب نوع مناسب استابلایزر

نوع مناسب استابلایزر

همانطور که می دانید دستگاه تثبیت کننده ولتاژ به دو دسته کلی رله ای و سروو موتوری تقسیم بندی شده است که نیاز است برای انتخاب نوع مناسب استابلایزر درباره ویژگی و مشخصات هر یک از آن ها اطلاعاتی دقیق در اختیار داشته باشید تا در طریقه انتخاب stabilizer مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوید.

با تیم هژیر صنعت تا انتهای مقاله امروز همراه باشید.

راهنمای خرید استابلایزر

برای اینکه در انتخاب نوع مناسب استابلایزر دچار مشکل نشوید، ما راهنمایی را در این بخش تهیه کرده و در اختیارتان قرار داده ایم.

شما دوستان عزیزی که قصد خرید و انتخاب یک دستگاه تثبیت کننده مناسب را دارید باید بدانید که برای مکان هایی که دارای نوسانات ولتاز زیادی می باشد بهترین گزینه خرید یک استابلایزر رله ای می باشد.

در مقابل برای مکان هایی با ولتاژ برق شهری که پایین ترییا بالاتر از حد مجاز می باشند بهترین گزینه برای انتخاب استابلایزر سروو موتوری است.

در مقالات قبلی درباره هر یک از این دو دسته از stabilizer بارها صحبت کرده ایم.

لازم است بدانید که در کلی ترین حالت ممکن ترانس تقویت برق سرووموتوری عملکرد بهتری را به علت دارا بودن ترانس حلقوی آن دارا می باشد.

پس، با این تفاصیل باید طریقه انتخاب stabilizer دقت داشته باشید که با توجه به جریان مقدار مصرفی و تعداد و نوع دستگاه هایی که می خواهید به تثبیت کننده ولتاژ متصل کنید گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

خرید استابلایزر
راهنمای خرید استابلایزر

ویژگی هایی که در استابلایزر به دنبال آن هستید

زمانیکه شما تصمیم به خرید یک وسیله میگیرید بدون شک میدانید که از آن چه انتظاراتی دارید و میخواهید چه ویژگی هایی داشته باشند.

درباره انتخاب نوع مناسب استابلایزر هم این مسئله کاملا صدق می کند.

شما دوستان باید قبل از هر اقدامی برای خرید بدانید که می خواهید استابلایزری که قصد خرید آن را دارید چه ویژگی هایی داشته باشد؟!

آنچه که باید به عنوان ویژگی در یک استابلایزر به دنبال آن باشید موارد زیر می باشند.

  • نحوه نصب
  • شاخص ها
  • سیستم تاخیر زمانی
  • محافظت در برابر اضافه بار

نحوه نصب

از آنجایی که این دستگاه با نیروی الکتریکی کار می کند همیشه خطر قرار گرفتن در اثر خیس شدن و خرابی برای آن در مکانی که نصب می کنید وجود دارد.

پس، با این حساب بهتر است که تثبیت کننده ولتاژ را به دیوار نصب کنید یا در سطح بالاتری از  زمین قرار دهید. این کار باعث می شود تا دستگاه شما بتواند تهجیزاتی که به آن متصل کرده اید را در برابر هرگونه آسیب به درستی محافظت کند.

شاخص ها

اندیکاتورها ولتاژ تنظیم شده برای تأمین برق دستگاه را نمایش می دهند. مدل های جدیدتر نیز با نشانگرهای LED فعال هستند.

سیستم تاخیر زمانی

اما ویژگی بعدی که باید درباره استابلایزر بدانید و از آن انتظار داشته باشید این است که بتوانید در صورت قطع برق برای کوتاه مدت کمپرسور داخلی، زمان کافی را برای تعادل جریان بدست آورد.

محافظت در برابر اضافه بار

استابلایزرها  در صورت اتصال کوتاه یا هر نوع سوختگی ناشی از اضافه بار، ویژگی محافظت در برابر اضافه بار خروجی تثبیت کننده را کاملاً خاموش می کند.

ویژگی استابلایزر رله ای
ویژگی استابلایزر

انتخاب نوع مناسب استابلایزر

برای انتخاب نوع مناسب استابلایزر باید به موارد مهمی توجه داشته باشید. مثلا باید بدانید که کاربرد هرکدام از استابلایزرها در مصرف موتوری یا روشنایی در چه زمینه ای می باشد.

یا اینکه اصلا دلیل استفاده از هر یک از انواع استابلایزر برای دستگاه های مختلف چه می باشدو اینکه تجهیزات برقی که حساسیت بالایی برخوردار می باشند درست است که آن ها را به تثبیت کننده ولتاژ متصل کنیم یا خیر؟!

شما باید بدانید که آیا استفاده از استابلایزر صحیح مانع آسیب به دستگاه و کاهش هزینه می شود؟!

بدون شک می دانید که دستگاه تثبیت کننده ولتاژ کارش این است که نوسانات ولتاژ را ثابت نگه دارد. به همین خاطر است که باید در طریقه انتخاب stabilizer دقت زیادی به خرجح دهید و نسبت به آن اطلاعات دقیق و کاملی در اختیار داشته باشید.

تفاوت استابلايزر رله ای و سرو موتوری

در پاراگراف های قبلی به این مسئله اشاره کردیم که دستگاه استابلایزر به دو دسته رله ای و سروو موتوری تقسیم بندی شده است.

شما عزیزان می بایست با توجه به نیاز تجهیزات برقی خود از میان این دو گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

اما، برای اینکه بهتر و راحتر بتوانید برای خرید تصمیم گیری کنید می خواهیم در این بخش اشاره ای مختصر هم به تفاوت میان این دو تثبیت کننده ولتاژ داشته باشیم.

در ترانس های رله ای عملیات مربوط به تغییرات ولتاژ به کمک مجموعه ای از ترانس های افزاینده و کاهنده و به کمک یک یا چند خروجی انجام می شود.

اما در ترانس های سرووموتوری به خاطر حلقوی بودن ترانس های داخلی و سیستم مکانیکی که این دستگاه دارد از سرعت کمتری استفاده می کند و این قابلیت را دارد که نوسانات ولتاژ را با دقت بیشتری انجام دهد.

استابلايزر رله ای بهتر است یا سرو موتوری
تفاوت استابلايزر رله ای و سرو موتوری
در نهایت اینکه

ما امروز و در این مقاله سعی کرده ایم آنچه که نیاز است درباره انتخاب نوع مناسب استابلایزر بدانید را تهیه کرده و تا حد امکان اطلاعاتی را هر چند مختصر در اختیارتان قرار دادیم.

امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند و بتوانید با توجه به آن ها دستگاه تثبیت کننده مناسبی را برای تجهیزات برقی خود انتخاب و خریداری کنید.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به انتخاب نوع مناسب استابلایزر

آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟
استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ برای کنترل ولتاژ ساخته و طراحی شده است و میتواند یک بازه ولتاژ ی بین 150 الی 250 ولت را بدهد.
3 ویژگی که باید در انتخاب تثبیت کننده های ولتاژ در نظر گرفته شود چیست؟
خرابی دستگاه ها را کاهش دهد. منبع تغذیه مداوم را حفظ کند. از دستگاه ها و تجهیزات در برابر ولتاژهای کم و اضافه ولتاژ محافظت کند.

آیا استابلایزر وقتی AC خاموش است برق مصرف می کند؟
تثبیت کننده AC از سیم پیچ و رله تشکیل شده است. AC وقتی آن را خاموش می کنیم هیچ برقی مصرف نمی کند. هنگامی که تثبیت کننده روشن است، فقط 1-2 وات در ساعت برق مصرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *