انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس

انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس

همانطور که در مطالب قبلی هم بارها اشاره کرده ایم، یکی از مهم ترین اجزائ تشکیل دهنده دستگاه ups، باتری آن می باشد. شما دوستان عزیزی باید در زمان انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس و خرید باتری مناسب ups به نکات و موارد مهم زیادی همچون نحوه نگهداری از باتری، تست باتری قبل از خرید و دلایلی که باعث اتمام عمر باتری می شوند را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

ما امروز قصد داریم تا با شما همراه شویم به تمام موارد عنوان شده اشاره ای مختصر داشته باشیم و شما را برای انتخاب و خرید یک باتری مناسب کمی راهنمایی کنیم.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با تیم هژیر صنعت همراه باشید.

آشنایی با باتری ups

قبل از آنکه بخواهیم اطلاعاتی درباره انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس و خرید باتری مناسب ups در اختیارتان قرار دهیم می خواهیم به اختصار برایتان بگوییم که اصلا باتری ups چیست؟

در یک تعریف ساده باید بگوییم که، یک سیستم مجهز به مدار هوشمند قطع و صل جریان برق را باتری یو پی اس می گویند.

کار باتری این است که در زمان قطع شدن برق شهری می تواند در کمترین زمان ممکن انرژی که دستگاه ها و تجهیزات برقی شما به آن نیاز دارند را به صورت اتوماتیک به مدار رسانده و جریان ذخیره شده را به صورت برق مورد نیاز تحهیزات برای مدت زمان بین 4 الی 8 ساعت تامین کند.

خرید باتری ups
باتری ups

نحوه انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس

حال که دانستید باتری ups چیست؟ و چه کاری انجام می دهد نوبت آن رسیده تا شما را برای انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس کمی راهنمایی کنیم و بعد از آن به سراغ روش تست باتری، عملکردهایی که باعث اتمام باتری می شوند و نحوه نگهداری از آن با شما صحبت کنیم.

برای انتخاب و خرید باتری مناسب ups شما ابتدا باید نوع و توان یو پی اس را در نظر داشته باشید و با توجه به آن ها باتری مناسبی را برای دستگاه خود انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که انتخاب یک باتری مناسب برای دستگاه یو پی اس دز مواقعی که برق شهری قطع می باشد کمک خواهد کرد تا عملکرد مناسبی را دستگاه شما داشته باشد و برق مورد نیاز تجهیزات برقی شما را تامین نماید.

در حقیقت باید بگوییم که، باتری های طراحی شده برای دستگاه ups از نوع دستگاه اسید سیلد 12 می باشند که میزان آمپر موجود در آن ها بستگی به میزان برق دهی مورد نیاز تجهیزات شما در زمان قطی برق می باشد.

به همین خاطر است که انتخاب باتری با آمپر مناسب جهت مدت زمان برق دهی برای مصرف کننده از عوامل مهم به حساب می آید.

روش تست باتری یو پی اس

برای اینکه از سالم بودن باتری یو پی اس که قصد خرید آن را دارد مطمئن شوید بهترین کار تست کردن باتری می باشد که به دو روش می توانید آن را انجام دهید.

در ادامه هر دو روش تست باتری ups را برایتان شرح داده ایم.

روش اول برای تست باتری ups

اولین روش برای تست باتری این است که جریان داخل باتری را که به آن جریان ورودی هم گفته می شود قطع کنید تا از فاسد بودن یا سالم بودن باتری اطمینان بدست آورید.

در این روش، قطع کامل بارهای اصلی ورودی های ups انجام خواهد شد و جریان برق مصرفی از سوی باتری پشتیبان تامین خواهد شد.

روش دوم برای تست باتری ups

در روش دوم باید چیزی نزدیک به 100 مرتبه باتری را به کمک یک مصرف کننده خالی کنید و به گونه ای که ولتاژ باتری شما 4/11 ولت را رد نکند.

تست باتری یو پی اس
روش تست باتری یو پی اس

دلیل عمده اتمام عمر باتری یو پی اس

در بخش مقدمه به این موضوع اشاره کردیم که یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمان انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس و خرید باتری مناسب ups به آن توجه زیادی داشته باشید دلایلی است که باعث اتمام عمر باتری یو پی اس می شوند.

بدون شک این موضوع را بخوبی می دانید که عمر باتری این دستگاه محدود می باشد و بسته به نوع باتری که انتخاب می کنید این میزان محدودیت متفاوت می باشد.

علاوه بر اینها مواردی هم هستند که نا آگاهی از آن ها می تواند بر عمر باتری تاثیر گذاشته و منجر به اتمام زودرس عمر باتری ups شوند.

از مهم ترین دلایل و عواملی که باعث اتمام عمر باتری یو پی اس می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • دمای غیر مناسب
  • شارژ بیش از حد باتری
  • دشارژ بیش از حد باتری
  • ریپل برق متناوب
  • اتصال کوتاه سر باتری

نحوه نگهداری باتری یو پی اس

آخرین مبحثی که می خواهیم در ادامه مقاله امروز و در راستای انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس و خرید باتری مناسب ups به آن اشاره ای هر چند مختصر داشته باشیم نحوه نگهداری از آن می باشد.

این مهم را باید همیشه به خاطر داشته باشید که روش نگهداری از باتری های دستگاه یو پی اس به شما کمک خواهد کرد تا عمر باتری را افزایش دهید و سال ها با آسودگی خاطر از دستگاه خود برای ایمن نگه داشتن تجهیزات برقی استفاده کنید.

اما، آنچه در افزایش عمر باتری به شما کمک می خواهد نگهداری صحیح از آن می باشد که در ادامه به چند مورد اصلی در این زمینه اشاره کرده ایم.

  1. انتخاب شارژر متاسب برای یو پی اس
  2. قرار دادن باتری ups در کابینت مخصوص باتری
  3. دمای محیط
  4. بازدید دوره ای از باتری های ups
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله به شما دوستانی که قصد دارید دستگاه ها و تجهیزات برقی خود را به دستگاه پشتیبان همچون ups مجهز کنید کمک کنیم تا با توجه به مهم ترین موارد بتوانید انتخاب باتری مناسب برای یو پی اس را داشته باشید.

امید است که موارد عنوان شده در این مقاله توانسته باشند به شما دوستان عزیز کمک کنند تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

مشاوارن و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی خواهند کرد.

 

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...