اصول خرید یو پی اس

خرید یو پی اس


بودجه بندی برای برق، اطمینان از منابع کافی آن و یافتن راه هایی برای استفاده کمتر امری کامل طبیعی و معمول می باشد. در واقع افت برق و قطع برق نه تنها اجتناب ناپذیر است بلکه بیش از حد توانایی دارد. آسیب رساندن به تجهیزات با ارزش IT و توقف بهره وری، مواردی هستند که نیاز به یک برنامه ریزی و راه حل مقاوم در برابر مشکلات برق و نوسانات برقی دارند.

سیستم برق اضطراری یا همان یو پی اس معروف یک پشتیبان خوب برای رفع نوسانات و مشکلات قطعی برق می باشد.ما، در این مقاله قصد داریم اشاره داشته باشیم به اصول خرید یو پی اس و شما را راهنمایی کنیم که با توجه به حرفه و شغلی که دارید مناسب ترین یو پی اس را خریداری کنید.

چرا حفاظت از قدرت برق مهم است؟

اجازه دهید قبل از آشنا کردن شما با اصول خرید یو پی اس به یک سوال بسیار مهم پاسخ دهیم. بدون شک برای شما این سوال پیش آمده است که بدانید چرا حفاظت از قدرت برق آنقدر دارای اهمیت می باشد؟خب باید بگوییم که هیچ شرکتی نمی تواند دارایی های فناوری اطلاعات خود را بدون محافظت از مشکلات برق رها کند. به موارد زیر دقت کنید:

 1. حتی قطع کوتاه مدت برق نیز می تواند مشکل ساز شود. از دست دادن قدرت به اندازه یک چهارم ثانیه می تواند باعث تحریک شود
 2. رویدادهایی که ممکن است از ۱۵ دقیقه تا ساعتهای طولانی تجهیزات IT را در دسترس نگذارند و خرابی هزینه بر است.
 3. قدرت الکتریکی می تواند به اندازه کافی متفاوت باشد و باعث ایجاد مشکلات قابل توجهی شود
 4. توان برق ۱۰۰ درصد قابل اطمینان نیست فقط ۹۹٫۹ درصد قابل اعتماد است که هر سال به احتمال ۹ ساعت قطعی برنامه های برق تبدیل می شود.
 5. مشکلات و خطرات در حال شدت گرفتن است. سیستم های ذخیره سازی امروز، سرورها و دستگاه های شبکه که در شرایط نیروگاه نسل قبل لنگ می خورند و از کار می افتند
 6. ژنراتورها دارای ولتاژ کافی نیستند.

بنابراین با توجه به مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کردیم فکر کنیم که به پاسخ سوال خود رسیده باشید و متوجه این موضوع شده باشید که چرا محافظت از قدرت برق دارای اهمیت می باشد.

نکات مهم برای خرید یو پی اس
راهنمای خرید یو پی اس

UPS چیست؟

UPS دستگاهی است که: در صورت قطع برق، یا به اندازه کافی برای خاموش شدن تجهیزات مهم قدرت پشتیبان را تأمین می کند. به گونه ای که هیچ داده ای از بین نرود یا به اندازه کافی طولانی باشد تا بارهای مورد نیاز را تا زمان آمدن ژنراتور عملیاتی نگه دارد.

انواع اصلی یو پی اس

یو پی اس ها در سه نوع عمده وجود دارند که به عنوان توپولوژی نیز شناخته می شوند:

 • سیستم های تک تبدیل
 • سیستم های دو تبدیل
 • سیستم های چند حالته

سیستم های تک تبدیل

در حالت عادی، برق ورودی را به تجهیزات IT تغذیه می کنند. اگر منبع تغذیه AC از بین برود محدودیت های از پیش تعیین شده یو پی اس با استفاده از اینورتر خود جریان را از باتری می گیرد و همچنین AC را قطع می کند. منبع تغذیه برای جلوگیری از تغذیه مجدد از اینورتر به نرم افزار. UPS تا زمان برق متناوب بر روی باتری باقی می ماندورودی به تلرانس نرمال برمی گردد یا باتری تمام می شود ، هر کدام که برای اولین بار اتفاق بیفتد. دو تا ازمحبوب ترین طرح های تک تبدیل آماده به کار و تعاملی خطی هستند.

سیستم های دو تبدیل

همانطور که از نام این سیستم پیداست دو بار برق را تبدیل می کنند. اول ، یکسوساز ورودی برق AC را به تبدیل می کند. DC و آن را به یک اینورتر خروجی تغذیه می کند. اینورتر خروجی قبل از آن برق را به AC متصل می کندارسال آن به تجهیزات IT. این فرایند تبدیل دو برابر، بارهای حیاتی را از توان اولیه خام جدا می کندبه طور کامل اطمینان حاصل شود که تجهیزات فناوری اطلاعات فقط برق پاک و قابل اطمینان دریافت می کنند.در حالت عادی، یو پی اس با دو تبدیل به طور مداوم دو بار برق را پردازش می کند. اگر منبع تغذیه AC باشداز محدوده های از پیش تعیین شده خارج می شود ، با این حال ، یکسو کننده ورودی خاموش می شود و اینورتر خروجی شروع به ترسیم می کند.

سیستم های چند حالته

در شرایط عادی، سیستم در حالت تعاملی خطی کار می کند و باعث صرفه جویی در انرژی و پول می شود ضمن اینکه ولتاژ را در حد تحملات ایمن نگه داشته و ناهنجاری های رایج موجود در برنامه را برطرف می کند. اگر توان ورودی AC خارج از میزان تحمل از پیش تعیین شده برای حالت تعاملی خطی باشد ، سیستم به طور خودکار به حالت تبدیل دوگانه تبدیل می شود. اگر توان ورودی AC خارج از میزان تحمل یکسوساز دوبار تبدیل شود یا خاموش شودبه طور کلی، یو پی اس از باتری برای فعال نگه داشتن بارهای پشتیبانی شده استفاده می کند.

ویدئو راهنمای خرید یو پی اس

اصول خرید یو پی اس

برای اطمینان از اینکه در زمان خرید یو پی اس انتخاب درستی داشته اید باید اصول خرید یو پی اس را به خوبی بدانید و با توجه به آن ها اقدام به خرید و انتخاب یو پی اس مناسب کنید. پس برای روبرو شدن و داشتن یک یو پی اس مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • توپولوژی

آیا شما باید یک یو پی اس با یک تبدیل، دو تبدیل یا چند حالت دریافت کنید؟ این ابتدایی ترین سوالی است که د رزمان خرید بریتان به وجود می آید. باید بگوییم که انتخاب شما تا خد بسیار زیادی به اهمیت کارایی انرژی برای سازمان شما نسبت به حفاظت بستگی دارد.یو پی اس های تک تبدیل کارایی بیشتری نسبت به دستگاه های دوبار تبدیل دارند اما محافظت کمتری دارند. کهآنها را برای بارهای دارای تحمل بالاتر برای خرابی مناسب می کند. به طور خاص تر ، UPS های آماده به کار به طور کلی بهترین گزینه برای کاربردهای کوچکتر است.

 • گزینه استاندارد برای محافظت از سیستم ها

یو پی اس های چند حالته، گرچه ممکن است گران تر از سیستم های تبدیل تک یا دوگانه باشند، برای شرکتهایی که به دنبال دستیابی به ترکیبی بهینه از کارایی و محافظت هستند بهترین انتخاب هستند.

 • یو پی اس تک فاز در مقابل سه فاز

با توجه به حرفه ای که دارید و با توجه به تجهیزات و دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که یو پی اس سه فاز برای شما ناسب می باشد یا یو پی اس تک فاز؟!برق سه فاز از سه سیم جداگانه استفاده می کند، که اجازه می دهد انرژی بیشتری به یک نقطه یا بار منتقل شود. اکثرصاحبان خانه فقط برق تک فاز در دسترس دارند، زیرا خانه ها معمولاً مصرف کنندگان برق کمی هستند.یو پی اس های تک فاز معمولاً گزینه ای معقول و مقرون به صرفه برای کاربردهای ساده تر، کوچکتر و کم است.

اصول خرید یو پی اس
نحوه انتخاب یو پی اس

جمع بندی

در این مطلب اشاره کوچکی به چند مورد کوتاه درباره اینکه چطور بتوانید یو پی اس مناسبی را خریداری کنید اشاره کرده ایم. در مقاله های بعدی بیشتر به این موضوعات خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اصول خرید یو پی اس می توانید با همکاران ما در سایت هژیرصنعت در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به اصول خرید یو پی اس

UPS چگونه کار می کند؟
یو پی اس در حالت آماده به کار در صورت بروز مشکلات متداول برق مانند خاموشی ، افت ولتاژ یا افزایش ولتاژ ، به برق پشتیبان باتری متوسل می شود. هنگامی که برق ورودی به زیر سطح ولتاژ ایمن کاهش می یابد یا از سطح بالاتری عبور می کند ، UPS به منبع تغذیه باتری DC تبدیل شده و سپس آن را به برق متناوب تبدیل می کند تا تجهیزات متصل را اجرا کند.
کاربرد UPS چیست؟
از منبع تغذیه بدون وقفه یا همان یو پی اس برای محافظت از بارهای بحرانی در برابر مشکلات منبع تغذیه از جمله افزایش سن، کاهش ولتاژ، نوسانات و قطع کامل برق با استفاده از یک باتری اختصاصی استفاده می شود.
استفاده از یو پی اس برای کولر گازی مناسب است؟
تهویه مطبوع می تواند به عنوان یک بار “کثیف” در نظر گرفته شود به دلیل سوئیچینگ مداوم باعث افزایش ولتاژ و جریان برق شود. بنابراین توصیه می شود برای کولر گازی از یو پی اس استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.